اخبار استارتاپی

شرکت کنندگان فینال اینوتکس پیچ : یک کیت تشخیص سرطان

محبوبه رزاقی هستم بنیان گذار رپید ایکس. رپیدایکس تست تشخیص سریع برای غربالگری سریع سرطان روده است. تست‌های تشخیص سریع مثل تست‌های بارداری قابلیت استفاده در منزل توسط خود فرد را دارند و به راحتی قابل انجام است. سرطان روده در حال حاضر بیش از دو میلیون نفر را در دنیا هر ساله مبتلا می‌کند و متاسفانه یک میلیون نفر از آنها هر سال جان خود را از دست می‌دهند.
از آنجایی که در مراحل اولیه این بیماری بدون علامت است، افراد متوجه بیماری خود نیستند و معمولا زمانی متوجه می‌شوند که بیماری پیشرفت کرده است و دیگر قابل درمان نیست. در حال حاضر اگر کسی بخواهد چک کند که آیا مبتلا به سرطان هست یا خیر باید معمولا کولونوسکوپی شود که یک روش سخت و تهاجمی است و انجام آن نیازمند آمادگی‌های قبل از عمل و افراد متخصص و مراکز مجهز است و همه جا قابل انجام نیست.
این تست رپیدایکس با یک روش ساده غیرتهاجمی و با هزینه خیلی مناسب با دقتی حدود ۹۰ درصد هم سرطان و هم ضایعات پیش سرطانی را در افراد تشخیص می‌دهد. هر کس می‌تواند سالی یک بار با این تست خود را چک کند و اگر نتیحه مثبت بود به متخصص مراجعه کند. ما در حال حاضر در روند تولید کیت با شتاب دهنده بوندا همکاری می‌کنیم. در این شتاب دهنده تولید صنعتی کیت را شروع کرده‌ایم تا بتوانیم مجوز تولید را از اداره کل بگیریم و اگر اداره کل تجهیزات پزشکی به ما مجوز تولید بدهد انشالله محصول را وارد بازار می‌کنیم تا برای ارزیابی و غربالگری در دسترس مردم قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.