رقابت شبانه‌روزی

نگاهی به تاثیر ربات قیمت‌گذاری مارکیتو بر خرده‌فروشی در دیجی‌کالا و پلتفرم‌های فروش آنلاین

0

خرده‌فروشی را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین کسب‌و‌کارهای انسان دانست. با وجود تمام تغییرات فرهنگی تمدنی و اقتصادی که در طول قرن‌ها برای بشر رخ داده خرده‌فروش به عنوان آخرین عامل ارائه محصول نهایی به مصرف‌کننده جایگاه خود را حفظ کرده است. یکی از بهترین اتفاقاتی که برای خرده‌فروشان در دنیای امروز رخ داده حضور پلتفرم‌های آنلاین فروش است که به صورت منطقه‌ای و جهانی همیشه فعالان قدرتمندی دارد. در بسیاری موارد حتی پلتفرم‌هایی که قرار نبوده مرکزی برای فروش باشند هم به عنوان ویترین فروش استفاده شده‌اند و می‌شوند. می‌توان برای بهتر دیده شدن و فروش بیشتر در مارکت‌پلیس‌ها از ربات قیمت گذاری استفاده کرد در این گزارش به بررسی میزان تاثیر ربات قیمت گذاری در خرده‌فروشی‌های آنلاین می‌پردازیم.
مقایسه مارکیتو با رقبا و مزیت رقابتی
با توجه به قابلیت‌های مارکیتو به صورت یک مجموعه جامع اتوماتیک به منظور ترفیع فروش و یکپارچگی تمام واحدها از جمله حسابداری حمل و نقل اتصال به مارکت‌پلیس‌ها‌ اتصال به وب‌سایت‌های شخصی و … هنوز در بازار انحصاری یکه‌تاز است.

مقایسه ربات قیمت گذاری مارکیتو با رقبا و مزیت رقابتی آن
حجم بازار فروش همزمان در مارکت‌پلیس‌های مختلف
با توجه به قدمت حضور دیجی‌کالا در عرصه فروش برخط و نوظهور بودن مارکت‌پلیس‌های دیگر حجم فروش به‌صورت قابل ملاحظه‌ای در دیجی‌کالا بیشتر است. اما این آمار مانع از فعالیت فروشندگان در مارکت‌پلیس‌های دیگر نمی‌شود زیرا زمان و هزینه اضافه‌ای برای آنها ایجاد نشده و تمام هماهنگی‌ها بین انواع کانال‌های فروش توسط مارکیتو انجام گرفته و با درصدهای متفاوتی حاشیه سود از مارکت‌پلیس‌های موجود در بازار به فروشندگان اختصاص پیدا می‌کند.
میزان تاثیرگذاری بر فروش قبل و بعد از ربات قیمت گذاری مارکیتو توسط خرده‌فروش
میزان تاثیرگذاری بر فروش حتی به‌صورت کوتاه‌مدت کاملا مشهود و ملموس بوده و آمارهای واقعی نشانگر اتفاق نادری است که تنها با حضور همه‌جانبه و مدیریت تمام و کمال مارکیتو امکان‌پذیر است.

در اکثر موارد افزایش برابری فروش گویای کارآمدی و تاثیر بسزای مارکیتو است و این افزونی شامل انواع کالاها اعم از پرفروش یا کم فروش می‌شود.

میزان تاثیرگذاری بر فروش پیش و پس از ربات توسط خرده‌فروش
فعالیت‌ها و کاربران
اینترنت باعث شده بازار خرده‌فروشی بیش از گذشته افراد را به خرده‌فروشی تشویق کند و با بالا رفتن تعداد بازیگران این حوزه یعنی خرده‌فروشان به تبع آن رقابت نیز به سرعت کیفیت و تمرکز بیشتری نیاز دارد. در حال حاضر تقریبا هیچ کالایی به ویژه کالای مصرفی در بازار وجود ندارد که بدون رقابت بتواند فروش کند. اما نکته اینجاست که در دنیایی با این سرعت سرسام‌آور حتی رقابت را نیز نمی‌توان بدون کمک به پیش برد. کمکی که بتواند کمترین نیاز به نیروی انسانی را ایجاد کند سرعت پردازش بالاتری نسبت به ذهن انسان داشته باشد کانال‌های مختلف و متفاوت فروش را با توجه به فاکتورهای تاثیر‌گذار در هر کانال را مدیریت کرده و در نهایت تجربه خرید خوبی برای کاربر ایجاد کند. ربات قیمت‌گذاری دیجی کالا مارکیتو همان سازوکاری است که می‌تواند تمام این اتفاقات را رقم بزند.

مارکیتو به عنوان یک ربات قیمت‌گذاری و یک مجموعه جامع خودکار می‌تواند تمام فرآیند فروش آنلاین هر کسب‌و‌کاری را پوشش بدهد. در حقیقت مارکیتو می‌تواند محصول آن کسب‌و‌کار را در رقابت با دیگر خرده‌فروشان با قیمت بهتر و با به میزان بیشتر به فروش برساند روند پرداخت را زیر نظر بگیرد فرآیند مربوط به ارسال (هر کانال انتخاب‌شده از پیک گرفته تا پست) را انجام بدهد و در نهایت میزان موجودی از هر کالا در هر کانال فروش را مدیریت کند.

حضور مارکیتو در هر کسب‌و‌کاری می‌تواند به خوبی و در مدتی کوتاه خود را نشان بدهد و این اتفاق بدون در نظر گرفتن نوع محصول و دسته‌بندی آن به راحتی مشهود است. طبق آنچه در داده‌های عملی آمده استفاده یک ماهه از مارکیتو صرفا در فروش و حتی بدون در نظر گرفتن دیگر قابلیت‌های مارکیتو می‌تواند به بیش از درصد رشد منتهی شود. اما چنین رشدی آن هم در این مدت کوتاه بدون افزایش سرمایه‌گذاری و افزودن نیروی انسانی ماهر آیا امکان‌پذیر است؟

آمار و داده‌های مارکیتو نه تنها به این سوال پاسخ مثبت می‌دهد بلکه با کاهش وابستگی به نیروی انسانی و فروش در تمام ساعات شبانه‌روز به خوبی می‌تواند این درصد و درصد رشدهای بالاتر را نیز پوشش بدهد. طبق آنچه در آمار آمده در کنار افزایش میزان فروش مارکیتو می‌تواند مجموعه فعالیت‌هایی که نیروی انسانی در ساعت یعنی یک روز تمام کاری را انجام بدهد در تنها یک ساعت به سرانجام برساند و نیروی کاری مورد نیاز را تا یک پنجم کاهش دهد.

البته مارکیتو به نسبت اندازه بازارها و کانال‌های فروشی که در ایران وجود دارد نگاه متفاوتی هم به آنها دارد. بر این اساس مارکیتو بهترین و بیشترین میزان تاثیرگذاری ربات خود را بر پلتفرم دیجی‌کالا قرار داده به این دلیل که این پلتفرم اندازه بیشتری از بازار را در اختیار دارد و با توجه به قدمت حضور دیجی‌کالا در عرصه فروش آنلاین حجم فروش به‌صورت قابل ملاحظه‌ای در دیجی‌کالا بیشتر است.
نقاط تاثیر ربات قیمت گذاری مارکیتو
به دلیل جایگزینی روش‌های اتوماتیک و کاهش نیاز به نیروی انسانی استفاده‌کنندگان خدمات هزینه‌های ثابت و متغیر بسیار کمتری را متحمل شده و در زمان کمتری می‌توانند فعالیت‌های کسب‌و‌کار خود را کنترل و مدیریت کنید و در نتیجه به حاشیه سود و امنیت بسیار بالاتری دست یابند . افزون بر آن‌ هزینه‌های ناشی از خطاهای انسانی در این میان حذف شده و فروشندگان می‌توانند به صورت همزمان و بدون دغدغه محدودیت زمانی‌ از تمامی کانال‌های موجود برای ارتقای فروش و سود خود توسط مارکیتو اقدام کنند. در واقع با یک تیر به چند کانال فروش نشانه رفته‌ با صرف حداقل زمان و هزینه به چند منبع درآمد و اوقات فراغت از کار بیشتر دست می‌یابند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.