رقابت شبانه‌روزی

نگاهی به تاثیر ربات قیمت‌گذاری مارکیتو بر خرده‌فروشی در دیجی‌کالا و پلتفرم‌های فروش آنلاین

0

خرده‌فروشي را مي‌توان يکي از قديمي‌ترين کسب‌و‌کارهاي انسان دانست. با وجود تمام تغييرات فرهنگي، تمدني و اقتصادي که در طول قرن‌ها براي بشر رخ داده، خرده‌فروش به عنوان آخرين عامل ارائه محصول نهايي به مصرف‌کننده، جايگاه خود را حفظ کرده است. يکي از بهترين اتفاقاتي که براي خرده‌فروشان در دنياي امروز رخ داده، حضور پلتفرم‌هاي آنلاين فروش است که به صورت منطقه‌اي و جهاني هميشه فعالان قدرتمندي دارد. در بسياري موارد، حتي پلتفرم‌هايي که قرار نبوده مرکزي براي فروش باشند هم، به عنوان ويترين فروش استفاده شده‌اند و مي‌شوند. می‌توان برای بهتر دیده شدن و فروش بیشتر در مارکت‌پلیس‌ها از ربات قیمت گذاری استفاده کرد، در این گزارش به بررسی میزان تاثیر ربات قیمت گذاری در خرده‌فروشي‌های آنلاین می‌پردازیم.

مقايسه مارکيتو با رقبا و مزيت رقابتی

با توجه به قابليت‌هاي مارکيتو به صورت یک مجموعه جامع اتوماتيک، به منظور ترفيع فروش و يکپارچگي تمام واحدها از جمله حسابداري، حمل و نقل، اتصال به مارکت‌پليس‌ها‌، اتصال به وب‌سايت‌هاي شخصي و … هنوز در بازار انحصاري يکه‌تاز است.

مقايسه ربات قیمت گذاری مارکيتو با رقبا و مزيت رقابتی آن

حجم بازار فروش همزمان در مارکت‌پليس‌های مختلف

با توجه به قدمت حضور ديجي‌کالا در عرصه فروش برخط و نوظهور بودن مارکت‌پليس‌هاي ديگر ، حجم فروش به‌صورت قابل ملاحظه‌اي در ديجي‌کالا بيشتر است. اما اين آمار مانع از فعاليت فروشندگان در مارکت‌پليس‌هاي ديگر نمي‌شود زيرا زمان و هزينه اضافه‌اي براي آنها ايجاد نشده و تمام هماهنگي‌ها بين انواع کانال‌هاي فروش توسط مارکيتو انجام گرفته و با درصدهاي متفاوتي، حاشيه سود از مارکت‌پليس‌هاي موجود در بازار به فروشندگان اختصاص پیدا می‌کند.

ميزان تاثيرگذاری بر فروش، قبل و بعد از ربات قیمت گذاری مارکیتو توسط خرده‌فروش

ميزان تاثيرگذاري بر فروش حتي به‌صورت کوتاه‌مدت کاملا مشهود و ملموس بوده و آمارهاي واقعي نشانگر اتفاق نادري است که تنها با حضور همه‌جانبه و مديريت تمام و کمال مارکيتو امکان‌پذير است.

در اکثر موارد، افزايش ۱۲ برابري فروش گوياي کارآمدي و تاثير بسزاي مارکيتو است و اين افزوني شامل انواع کالاها اعم از پرفروش يا کم فروش مي‌شود.

ميزان تاثيرگذاری بر فروش، پيش و پس از ربات توسط خرده‌فروش

فعالیت‌ها و کاربران

اينترنت باعث شده بازار خرده‌فروشي بيش از گذشته افراد را به خرده‌فروشي تشويق کند و با بالا رفتن تعداد بازيگران اين حوزه، يعني خرده‌فروشان، به تبع آن رقابت نيز به سرعت، کيفيت و تمرکز بيشتري نياز دارد. در حال حاضر تقريبا هيچ کالايي، به ويژه کالاي مصرفي در بازار وجود ندارد که بدون رقابت بتواند فروش کند. اما نکته اينجاست که در دنيايي با اين سرعت سرسام‌آور، حتي رقابت را نيز نمي‌توان بدون کمک به پيش برد. کمکي که بتواند کمترين نياز به نيروي انساني را ايجاد کند، سرعت پردازش بالاتري نسبت به ذهن انسان داشته باشد، کانال‌هاي مختلف و متفاوت فروش را با توجه به فاکتورهاي تاثير‌گذار در هر کانال را مديريت کرده و در نهايت، تجربه خريد خوبي براي کاربر ايجاد کند. ربات قيمت‌گذاري دیجی کالا مارکيتو، همان سازوکاري است که مي‌تواند تمام اين اتفاقات را رقم بزند.

مارکيتو به عنوان يک ربات قيمت‌گذاري و يک مجموعه جامع خودکار، مي‌تواند تمام فرآيند فروش آنلاين هر کسب‌و‌کاري را پوشش بدهد. در حقيقت مارکيتو مي‌تواند محصول آن کسب‌و‌کار را در رقابت با ديگر خرده‌فروشان با قيمت بهتر و با به ميزان بيشتر به فروش برساند، روند پرداخت را زير نظر بگيرد، فرآيند مربوط به ارسال (هر کانال انتخاب‌شده، از پيک گرفته تا پست) را انجام بدهد و در نهايت ميزان موجودي از هر کالا در هر کانال فروش را مديريت کند.

حضور مارکيتو در هر کسب‌و‌کاري مي‌تواند به خوبي و در مدتي کوتاه خود را نشان بدهد و اين اتفاق بدون در نظر گرفتن نوع محصول و دسته‌بندي آن به راحتي مشهود است. طبق آنچه در داده‌هاي عملي آمده، استفاده يک ماهه از مارکيتو، صرفا در فروش و حتي بدون در نظر گرفتن ديگر قابليت‌هاي مارکيتو، مي‌تواند به بيش از ۱۲ درصد رشد منتهي شود. اما چنين رشدي آن هم در اين مدت کوتاه، بدون افزايش سرمايه‌گذاري و افزودن نيروي انساني ماهر آيا امکان‌پذير است؟

آمار و داده‌هاي مارکيتو نه تنها به اين سوال پاسخ مثبت مي‌دهد، بلکه با کاهش وابستگي به نيروي انساني و فروش در تمام ساعات شبانه‌روز، به خوبي مي‌تواند اين درصد و درصد رشدهاي بالاتر را نيز پوشش بدهد. طبق آنچه در آمار آمده، در کنار افزايش ميزان فروش، مارکيتو مي‌تواند مجموعه فعاليت‌هايي که نيروي انساني در ۸ ساعت، يعني يک روز تمام کاري را انجام بدهد در تنها يک ساعت به سرانجام برساند و نيروي کاري مورد نياز را تا يک پنجم کاهش دهد.

البته مارکيتو به نسبت اندازه بازارها و کانال‌هاي فروشي که در ايران وجود دارد، نگاه متفاوتي هم به آنها دارد. بر اين اساس، مارکيتو بهترين و بيشترين ميزان تاثيرگذاري ربات خود را بر پلتفرم ديجي‌کالا قرار داده به اين دليل که اين پلتفرم، اندازه بيشتري از بازار را در اختيار دارد و با توجه به قدمت حضور ديجي‌کالا در عرصه فروش آنلاين حجم فروش به‌صورت قابل ملاحظه‌اي در ديجي‌کالا بيشتر است.

نقاط تاثیر ربات قیمت گذاری مارکيتو

به دليل جايگزيني روش‌هاي اتوماتيک و کاهش نياز به نيروي انساني، استفاده‌کنندگان خدمات، هزينه‌هاي ثابت و متغير بسيار کمتري را متحمل شده و در زمان کمتري مي‌توانند فعاليت‌هاي کسب‌و‌کار خود را کنترل و مديريت کنيد و در نتيجه به حاشيه سود و امنيت بسيار بالاتري دست يابند . افزون بر آن‌، هزينه‌هاي ناشي از خطاهاي انساني در اين ميان حذف شده و فروشندگان مي‌توانند به صورت همزمان و بدون دغدغه محدوديت زماني‌، از تمامي کانال‌هاي موجود براي ارتقاي فروش و سود خود توسط مارکيتو اقدام کنند. در واقع با يک تير به چند کانال فروش نشانه رفته‌، با صرف حداقل زمان و هزينه به چند منبع درآمد و اوقات فراغت از کار بيشتر دست مي‌يابند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.