محتوای برند

تمام نکات مفیدی که در هنگام خرید ردیاب خودرو باید بدانید

تا به حال اسم ردیاب به گوشتان خورده است؟ بعید میدانیم پاسختان منفی باشد! آن هم در این روزهای گرانی و با این قیمت های خودرو که هر سارقی را وسوسه میکند. اگر بخواهیم کمی واقع نگر باشیم باید بگوییم پیشگیری از سرقت خودرو اصلا کار آسانی نیست. اما با این وجود بهترین راهکار چیست؟ چگونه میتوان ادعا کرد که احتمال سرقت خودرو من بسیار کم است؟

ما در این مقاله سعی داریم به تمام سوالاتی که قبل از خرید ردیاب در ذهن شما شکل میگیرد، پاسخ دهیم و راه را برای یک انتخاب هوشمندانه و صحیح روشن کنیم. پس اگر شما هم دوست دارید بدانید چگونه میتوان بهترین ردیاب خودرو را در این بازار پر از مارک و برند پیدا کرد با ما همراه باشید و مقاله امروز را تا آخر بخوانید.

سیستمی به اسم ردیاب خودرو

بهتر است همین اول ما از شما بپرسیم ردیاب خودرو چیست؟ اگر در پاسخ بگویید یک سیستم برای موقعیت یابی خودرو باید بگوییم اگرچه بی راه نمی‌گویید اما اطلاعاتتان کمی ناقص است. وظیفه اصلی ردیاب خودرو موقعیت یابی است اما در کنار این قابلیت، امکاناتی دیگری دارد که می‌تواند در پیشگیری از سرقت به ما کمک زیادی بکند.

به بیانی بسیار عام و ساده gps خودرو یک سیستم امنیتی هوشمند است که از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است. اگر برای شما سوال پیش بیاید این دو بخش چگونه در کنار هم این امکانات را به وجود می آورند باید گفت ساز و کار ردیاب به این شکل است که یه دستگاه سخت افزاری در ابعاد بسیار کوچک در داخل خودرو جاسازی میشود.

بعد از این مرحله ردیاب به کمک سیم کارتی که درون آن تعبیه شده با نرم افزاری که بر روی تلفن همراه کاربر نصب میشود میتواند به تمام امکانات ردیاب خودرو دسترسی داشته باشد. در حقیقت یه کنترل خودرو از راه دور و بدون دردسر!

جی پی اس خودرو چگونه کار می‌کند؟

خب، بیایید چند درجه عمیقتر به این ماجرا نگاه کنیم. جی پی اس خودرو چگونه میتواند موقعیت ماشین را تشخیص دهد و امکانات مختلفی در اختیار فرد بگذارد؟ بیایید اینطور شروع کنیم که ماهواره ها همواره به دور زمین در حال گردش اند و اطلاعات دریافتی خود را به زمین میفرستند.

بر روی زمین دستگاه های گیرنده قرار گرفته که مسئول دریافت این داده ها و اطلاعات هستند. این گیرنده ها همین دستگاه هایی جی پی اسی هستند که ما امروز راجع به آن ها صحبت میکنیم. حالا با محاسبه کردن اختلاف زمان بین ارسال داده توسط ماهواره و دریافت آن در گیرنده موقعیت مکانی کاربر مشخص خواهد شد. البته همه چیز به آسانی یک جمع و تفریق نیست بلکه محاسبات زیادی لازم است که بتوان موقعیت دقیق کاربر را به دست آورد اما در حوزه مقاله امروز ما نیست.

ردیاب ماشین چه امکاناتی دارد؟

همانطور که گفتیم ردیاب‌ها امکانات متنوعی دارند که می‌توانند در مواقع بحرانی یک فرشته نجات باشند! البته دقت داشته باشید وجود هزاران امکانات نشان دهنده بهتر بودن ردیاب نیست. برخی از امکانات یک جی پی اس عبارتند از:

  • موقعیت یابی به صورت آنلاین و آفلاین
  • قطع و وصل برق از راه دور
  • دریافت تاریخچه ی مسیرهای پیموده شده
  • تعیین محدوده مجاز حرکتی و اعلام هشدار در صورت خروج از آن
  • هشدار سرقت باتری خودرو
  • هشدار یادآوری سرویس دوره ای
  • هشدار باز شدن درب خودرو
  • هشدار رانندگی خطرناک
  • هشدار تصادف و واژگونی خودرو

آیا روش های سنتی میتوانند یک راه حل قطعی برای امنیت خودرو باشند؟

جواب این سوال را احتمالا همه شما بدانید. با سارقان امروزی که پا به پای تکنولوژی پیش می آیند و برای هر ابزاری یک راه حل دارند نمیتوان به روش های سنتی دل خوش کرد. باز کردن قفل ها و از کار انداختن دزدگیرها اگرچه ممکن است کمی سرقت را دشوار و زمان بر کند اما جلوی آن ها را نمیگیرد.

البته گاهی سارقان در موقعیتی قرار میگیرند که جایی برای تلف کردن وقت ندارند و با دیدن قفل ها و روش های سنتی هم ممکن است از سرقت منصرف شوند و این ریسک را نکنند. اما این موضوع با توجه به ماهر بودن سارقان در موارد بسیار کمی اتفاق می افتد. اما اگر بخواهیم صادق باشیم میبینیم که جدا از بحث زمان و ریسک دزدگیرها به معنای واقعی کاری برای امنیت خودرو ما نخواهند کرد. شاید بهتر باشد بگوییم دزدگیر بهترین وسیله برای راحت کردن کار راننده در قفل کردن ماشین است.

اگرچه این سیستم مزایایی دارد که در برخی موارد ردیاب نمیتواند آن ها را داشته باشد. در غیر این صورت صدای آژیری که روزانه در شهرهای شلوغ بارها و بارها میشنویم خیلی کمک کننده نیست.به خصوص در منازل آپارتمانی امروز که شاید صدایش هم به ما نرسد.

داستان جایی دردآور خواهد شد که صدای آژیر را شنیده اید اما چون روزانه به دلیل حتی پریدن یک گربه بر روی خودرو بارها و بارها این صدا تکرار شده نسبت به آن بی توجه هستید و بدون سر زدن به خودرو آن را از راه دور قطع میکنید! این ها همه دلایلی است که میگوییم روش های سنتی امروزه نمیتواند در تامین امنیت خودرو نقش پررنگی داشته باشد.

از طرفی نمیخواهیم مزایا آن را نادیده بگیریم. اما بهترین حالت برای برطرف کردن تمام کمبودها استفاده همزمان از روش های سنتی و پیشرفته است. از آنجایی که سیستم های پیشرفته ای مثل ردیاب خودرو قابل رویت براس سارق نیست شاید دیدن قفل ها و دزدگیر قبل از هر چیز او را از سرقت منصرف نماید.

چرا رادار یک انتخاب مناسب درخرید ردیاب است؟

اگر در گیرو دار خرید gps خودرو باشید مطمئنا اسم ردیاب رادار را شنیده اید. شاید اگر از مغازه دار یا افراد دیگر بپرسید چرا رادار را به شما معرفی میکنند نتوانند بجز گارانتی و پشتیبانی دلیل دیگری برای شما بیاورند. اما واقعیت چیست؟ آیا تنها دلیلی ما برای انتخاب رادار همین دو عامل است؟ توضیح خواهیم داد.

در ردیاب عوامل مهمی نقش دارند که میتواند یک جی پی اس ایده آل را بسازد. داشتن امکانات متعدد و یا قیمت پایین بر خلاف تفکر بسیاری از افرادی نمیتواند دو پارامتر مثبت برای یک ردیاب تلقی شود. اما اگر میپرسید باید به چه عواملی توجه داشته باشیم باید بگوییم موارد اصلی عبارتند از:

1. کارکرد صحیح در ایران

توجه داشته باشید که در برخی از ردیاب ها امکانات یوجود دارد که به علت تحریم ها و عوامل مختلف قادر به استفاده از آن ها نیستید. درست مثل یک تلفن همراه بسیار پیشرفته و گران قیمت که از نظر امکانات قابل استفاده در ایران، تفاوتی با گوشی های سطح پایین تر خود ندارد! پس باید هوشیار باشید که پول خود را صرف چه امکاناتی خواهید کرد. چطور این موضوع را کشف کنید؟ خیلی راحت است کافی ایست نسخه دمو ردیاب را قبل از خرید امتحان کنید و تمام زیر و بم دستگاه را بشناسید.

2. توجه به گارانتی در خرید ردیاب خودرو

خب، از اهمیتی گارانتی که هرچه بگوییم کم است. اما هم ما هم شما میدانیم زمانیکه یک کالا یا وسیله گارانتی داشته باشد، چقدر میتواند خیال ما را برای خرید آسوده کند. تمام ماجرا این نیست. شرکت ردیاب رادار در صورتی که شما با دلایل صحیح از عملکرد دستگاه ناراضی باشید تا هفت روز پس از خرید این امکان را به شما داده که بتوانید جی پی اس را مرجوع نمایید.چی از این بهتر؟

3. داشتن تیم پشتیبانی

برای یک ردیاب که ممکن است در مواقع بحرانی از سرمایه چندین میلیونی شما محاظت میکند و آن را به شما برمیگرداند چه عاملی مهم تر از تیم پشتیبانی؟ یک تیم پشتیبانی قدرتمند و متخصص که در هر لحظه برای هر مشکل شما چاره ای داشته باشند و بتوانند اختلالات را سریعا برطرف کنند. بسیاری از شرکت های ارائه کننده که عموما ردیاب هایی با امنیت کم عرضه میکنند فاقد این یخش هستند و کاربران را با اینترنت برای جستجو کردن مشکلاتشان تنها میگذارند.

البته تعجبی هم ندارد! وقتی امنیت برای یک شرکت و دستگاه اولویت اصلی نباشد و تمام تمرکز بر روی فروش باشد، طبیعی است که با یک سرچ ساده میتوان به سازوکار دستگاه واقف شد و مشکل را برطرف نمود. البته در این صورت نباید انتظار داشت که سارق نتواند کمی دستکاری آن را از کار بیندازد!

4. سابقه و اعتبار بالا شرکت ارائه دهنده

قطعاً ارائه دهنده‌ای که برای پیشرفت خود برنامه ریزی بلندمدت و دقیق کرده باشد، به راحتی عرصه را خالی نخواهد کرد. در نتیجه برای حفظ این اعتبار کیفیت دستگاه را فدای هیچ چیز نمی‌کند. اگر بخواهید این موضوع را بفهمید کافیست کمی به شعارها و تبلیغات دقت کنیم تا متوجه شویم هدف شرکت چیست و تا چه اندازه برنامه ریزی کرده است. از دیگر دلایلی که ما ادعا میکنیم رادار یک انتخاب هوشمندانه است داشتن واحد تحقیق و توسعه میباشد.

دقیقا همان واحدی که برنامه ریزی و به روز رسانی از آنجا نشئت میگیرد. در حقیقت رادار به واسطه داشتن این تیم برنامه ریزی دقیقی برای ویژگی ها و امکانات ردیاب ارائه کرده و نیازهای مشتریان را در نظر میگیرد.

5. کیفیت ساخت ردیاب

از همه مهمتر کیفیت دستگاه است. یک ردیاب باید بتواند در شرایط مختلف بهترین عملکرد و بالاترین دقت را داشته باشد. در حقیقت باید گفت کارایی و کیفیت رابطه ای مستقیم دارند و از هم جدا نیستند. اگر دستگاهی داشته باشید که در موقع حساس به دلیل اختلال ومشکلات نتواند عملکرد درستی داشته باشد دقیقا شما برای چه چیزی هزینه صرف کرده اید؟ دستگاهی با هزاران امکانات که کارایی ندارد! یک انتخاب و هزینه اشتباه.

6. در نظر گرفتن قابلیت سناریوپذیری

برخی امکانات اینقدر خاص هستند که در هر دستگاهی نمیتوان آن ها را پیدا کرد. مثل همین قابلیت سناریو پذیری! رادار به دلیل داشتن پردازنده هوشمند این امکان را دارد که کاربر با توجه به شرایط و اهداف خود بتواند هشدارهایی را برای دستگاه تعریف کند. یعنی هشدارهایی جدید که بسته به نیاز کاربر توسط واحد تحقیق و توسعه برای ردیاب تعریف میشوند و میتوان از آن ها استفاده کرد. البته باید درخواست کاربر توسط واحد پشتیبانی و تحقیق و توسعه تایید شود.

اجازه بدهید یک مثال بزنیم:

این مسلم است که احتمال تصادف در یک خودرو که به واسطه شغل راننده مدام در جاده ها در حال تردد است خیلی بیشتر از یک خودرو معمولی است. پس بهتر است قابلیتی در نظر گرفت که در صورت تصادف به یکی از شماره های اطرافیان تعریف شده در سیستم، اطلاع داده شود. این ویژگی در قالب یک سناریو برای دستگاه تعریف گردیده و نیاز کاربر را پوشش داده خواهد شد.

7. توجه به داخلی بودن سرور برای خرید ردیاب خودرو

به عنوان هفتمین فاکتور باید بگوییم قبل از خرید ردیاب خودرو از داخلی بودن سرور آن مطمئن شوید.

بگذارید کمی عمیق تر به سرور نگاه کنیم و ببینیم دقیقا سرورچیست؟

تعریفی برای سرور

سرور یک کامپیوتر با قدرت پردازشی بسیار بالاست که وظیفه ذخیره اطلاعاتی را دارد که هرروزه با آن‌ها سروکار داریم. سرور از قطعات قدرتمندی تشکیل شده که بالاترین سطح کارکرد را دارند و در هر لحظه باید پاسخگوی نیاز کاربر باشند.

زمانی اهمیت این داستان را درک خواهید کرد که با فیلترینگ و یا قطعی اینترنت، ردیاب شما دچار اختلال شود. این اشکال برای جی پی اس هاییست که سرورهایشان در خارج از کشور قرار دارد و با قطعی اینترنت برای برقراری ارتباط با سرور دچار مشکل می‌شوند.

8. امنیت دستگاه

دقت داشته باشید که زمانی میتوانید ادعا کنید خودرو شما به یک سیستم امنیتی مجهز است که خود دستگاه ایمن باشد و راهی برای نفوذ به آن وجود نداشته باشد. اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم باید بگوییم برخی ردیاب ها مثل ردیاب های چینی و دیگر جی پی اس هایی که عموما با قیمت بسیار کم عرضه میشوند امنیت کافی ندارند. به طور مثال یک هکر به راحتی میتواند تمام اطلاعات کاربران را از روی سرور بردارد و این یعنی لو رفتن تمام اطلاعات رمز شده و شخصی کاربران.

9. امکانات ردیاب

بسیاری از افراد هنگام خرید ردیاب گول امکانات زیاد را میخورند و نمیدانند چه کلاه بزرگی بر سرشان میرود! داستان دقیقا مثل یک دستگاه همه کاره و یک دستگاه تخصصی است. مشخص است وسیله ای که چندین و چند ووطیفه را همزمان انجام میدهد هیچوقت در دقت عملکرد و کارایی با دستگاهی که تخصصی یک کار انجام میدهد قابل مقایسه نیست. موضوع ردیاب هم همینطور است.

ردیاب هایی که به عنوان قفل و زدگیر و هزار امکان دیگر به فروش میرسند هیچگاه از نظر امنیت و کیفیت با ردیابی که فقط وظایف تخصصی خود را انجام میدهد نیست. توصیه ما به شما این است از سیستم‌هایی که به صورت ترکیبی عملیات ردیاب و دزدگیر را انجام می‌‌دهند تا حد امکان استفاده نکنید یا به طور واضح‌تر ردیاب‌هایی که امکاناتی مشابه با دزدگیر دارند را خریداری نکنید.

10. نرم افزار با رابط کاربری آسان

یک نکته مهم که شاید افراد بسیار کمی به آن توجه کنند نرم افزار یک ردیاب است. این خیلی مهم است که یک نرم افزار رابط کاربری آسانی داشته باشد و افراد بتوانند به راحتی با آن کار کنند. منظور ما از رابط کاربری این است که تمام اشخاص با هر سن و دانشی بتوانند استفاده از آن را بیاموزند و بهره ببرند. خوشبختانه رادار به کمک تیم برنامه نویسی قوی و متخصص این ویژگی ها را در نظر گرفته و همواره در صدد بهتر شدن و راحت تر بودن نرم افزار است.

آپدیت ها و به روز رسانی هایی که این تیم در نرم افزار ایجاد مینماید کمک زیادی به ساده تر کردن کار با نرم افزار میکند.

خبر خوب اینکه ما در انتخاب بهترین ردیاب خودرو نکاتی که شما باید در هنگام خرید ردیاب خودرو به آن دقت کنید اشاره کرده ایم و توصیه میکنیم خواندن آن را از دست ندهید.

ردیاب چگونه میتواند به امنیت خودرو کمک کند؟

شاید با خودتان فکر کنید داشتن دزدگیر میتواند در امنیت خودرو کمک کننده باشد اما همانطور که بالاتر گفتیم این یک طرز فکر اشتباه است. حالا تصور کنید زمانی که آژیر دزدگیر خودرو شما به صدا در می آید، همزمان تلفن همراه شما شروع به آژیر کشیدن کند.

حالا هیچ راهی وجود ندارد که شما بگویید صدای آژیر را نشنیده اید یا از خودرو فاصله زیادی داشتید. بگذارید مثال دیگری بزنیم. خودرو شما به سرقت رفته و راهی برای پیدا کردن آن ندارید. مگر اینکه شانس بیاورید و پلیس بتواند بعد از مدتی ان را پیدا کند به شما برگرداند. اما با ردیاب رادار ماشین برده را میتوان پس گرفت و به این کابوس پایان داد. فقط کافیست پس از این اتفاق مالک خودرو تلفن همراه خود را بردارد و با مراجعه به بخش موقعیت یابی خودرو موقعیت دقیق و فعلی خودرو را تشخیص دهد.

حالا با مراجعه به پلیس و پیگیری لازم به کمک داشتن این اطلاعات دقیق میتوان با کمترین اتلاف وقت خودرو را پس گرفت. جدا از این درچنین موقعیتی رادار این امکان را به کاربران داده که بتوانند خودرو را از راه دورخاموش کنند. یعنی زمانیکه خودرو در اختیار شما نیست، در مواقع بسیار ضروری با قطع کردن برق خودرو از راه دور و به کمک نرم افزار مانع از ادامه حرکت خودرو خواهید شد.

جالب اینکه در صورت خاموش کردن خودرو از راه دور، هیچکس به غیر از شما قادر به روشن کردن خودرو نیست و با استارت زدن ماشین روشن نمیشود. تا زمانیکه شما برق ماشین را از راه دور وصل نمایید. همه این اتفاقات با فشردن یک گزینه بر روی تلفن همراه شما انجام میشود. یعنی شما به کمک تلفنتان جلوی یک سرقت که میتوانست خسارات زیادی به بار آورد را گرفته اید.

در نهایت …

اگرچه استفاده از انواع قفل‌ها، دزدگیرها راه حل خوبی برای پیشگیری از سرقت است، اما راهکار قطعی نیست. بنابراین خرید جی پی اس خودرو می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد که سارقان از پس آن به آسانی بر نمی‌‌آیند. خرید ردیاب خودرو مثل هر وسیله دیگری نیاز به آگاهی دارد تا بتوان در بین برندها بهترین آن را انتخاب کرد. در این مقاله سعی کردیم به شما توضیح دهیم چرا برای تامین امنیت خودرو به ردیاب نیاز داریم و چگونه مشکلات امنیتی را حل میکند.

برند رادار در سال‌های اخیر به واسطه امکانات کاربردی و خدمات پس از فروش، به عنوان بهترین ردیاب خودرو از نگاه مشتریان شناخته شده است. اما با تمام این صحبت‌ها این شما هستید که با نیاز سنجی دقیق و اهدافی که برای خرید ردیاب دارید، می‌‌توانید مناسبترین گزینه را انتخاب کنید.

برای خرید ردیاب رادار و یا ارتباط با مشاوران می‌‌توانید از طریق وب سایت و یا شماره تماس با ما در ارتباط باشید.

آدرس وب سایت : https://radargps.org/
شماره تلفن دفتر مرکزی رادار: ۰۵۱-۳۷۱۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.