انتخاب بهترین وکیل پایه یک دادگستری | با یک کلیک حقتو بگیر

0

یکی از الزامات پیشرفت در هر کاری، حضور متخصصی کاردان و کارشناس است تا با راهنمایی بتواند راه چاره را به افراد نشان دهد؛ اهمیت این مسئله در روند پرونده های حقوقی بسیار پررنگ است زیرا بدون حضور وکیل و ناآگاهی از حدود قانون، نمی توان در روند پرونده پیشرفت داشت. در بسیاری از موارد به دلیل موضوع غیر معروف(عادی) دعوی، و اسناد و مدارک خارج از حدود قانون، به دعوای حقوقی مطرح شده در دادگاه رسیدگی نمی شود، با انتخاب وکیل پایه یک دادگستری می توان از بروز چنین مشکلاتی در دادگاه ها جلوگیری کرد. در واقع بهترین راه برای سرعت بخشیدن به روند پرونده حقوقی، انتخاب وکیل پایه یک دادگستری است. وکیلی که آگاه است چه زمانی باید بحثی را مطرح، یا ادله ای را رو کند تا پرونده را به سمت و سوی مد نظر هدایت کند.

 

وظایف وکیل پایه دادگستری

وکیل پایه یک دادگستری موظف است که جزئیات طرح دعوی، تنظیم قرارداد، شکوائیه و … را در متن وکالت نامه با دقت ذکر کند و حتما یک نسخه از وکالت نامه را در اختیار موکل قرار دهد.

وکیل پایه یک دادگستری در ازای دریافت مدارک و استنادات باید به موکل رسید دهد تا نشان دهنده ی اخذ مدارک توسط وکیل باشد. همچنین هر آنچه که از موکل دریافت می شود، باید بنابر موارد مورد توافق باشد یعنی نمی توان سند، مال، ثمن و … را خلاف قرارداد از موکل دریافت کرد.

وکیل باید در تمامی جلسات دادگاه حاضر گردد؛ به غیر از موارد “عذر موجه عدم حضور وکیل”. همچنین در جلسات دادرسی نیز باید حاضر باشد تا پیگیری پرونده تمام و کمال انجام شود.

از دیگر وظایف وکیل حرفه ای این است که تمامی ابلاغیه ها را دریافت کرده و موکل را از ابلاغیه مربوطه آگاه کند. حضور و مداخله وکیل در دادگاه تأثیر ویژه ای بر رأی قاضی دارد؛ از این رو وکیل باید بیان و تأثیرگذاری خوبی نیز در کلام داشته باشد.

 

مزیت استفاده از وکیل پایه یک دادگستری در دعاوی

وکلای پایه یک دادگستری از تمامی تبصره ها و مواد قانونی آگاهی دارند، به همین دلیل در مواجه با پرونده های خاص با همفکری و مشاوره حقوقی چنین افراد متخصصی، شانس شما برای موفقیت افزایش می یابد.

همچنین وکیل دادگستری حرفه ای زمان مناسب طرح دعوی و ارائه مستندات را به خوبی می شناسد و آن را به شما یادآوری می کند. در برخی موارد عدم آگاهی از این موارد، موجب کند شدن روند پرونده می شود.

یکی دیگر از مزیت های وجود وکیل، اطلاع یافتن از نتیجه پرونده و دعوی حقوقی توسط وی است. وکیل حرفه ای و کارامد با مطالعه شواهد و مدارک پرونده، موکل را از نتیجه احتمالی آن آگاه می کند.

موفقیت وکلای پایه یک دادگستری در پرونده های مختلف

وکیل پایه یک دادگستری با آگاهی از مواد قانونی و درک شرایط موکل، همیشه بهترین راه دفاع از وی را پیدا می کند. یک وکیل دعاوی تجاری، می تواند از بروز دعاوی حقوقی و کیفری در قراردها و معاملات جلوگیری کند، یا وکیل شرکتی با پیش بینی بازخوردها و در نظر گرفتن عملکرد موجب افزایش اعتبار شرکت در تنظیم قراردادها می گردد. همچنین در بزنگاه ها با دفاع از منافع شرکت می تواند باعث کاهش هزینه های شرکت گردد.

حوزه فعالیت وکیل پایه یک دادگستری

طبق قانون اخیر وکالت که در آیین نامه اجرایی لایحه قانونی تصویب شده، وکلای پایه یک دادگستری در تمامی حوزه ها از جمله وکیل حقوقی، کیفری، خانوادگی، ملکی، ثبتی، ارثی، مالیات، دیه، مهریه و …. می توانند خدمات حقوقی ارائه دهند.

چرا وکیل آنلاین؟

مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری به صورت آنلاین، از اتلاف بی رویه وقت جلوگیری می کند؛ زیرا برای رفت و آمد زمان صرف نمی شود. همچنین با مشاهده امتیازات و نحوه پاسخگویی وکلا در سایت می توان از کیفیت مشاوره حقوقی و دقت در پاسخگویی آنان آگاه شد.

برقراری ارتباط و پرسش از وکلا، محدود به زمان و مکان نیست؛ چرا که در هر ساعتی از روز امکان پاسخگویی وجود دارد. علاوه بر این با توجه به فضای امنی که در ارتباط با وکیل مدنظر برقرار می گردد؛ می توان متن، صدا، مدارک، فیلم، باقی استنادات و غیره را برای وکیل ارسال کرد و برای مشاهده و بررسی مجدد مدارک و استنادات را ذخیره نمود. شما به راحتی می توانید پرسش های اولیه خود را بدون پرداخت هزینه در هر زمینه حقوقی، در سایت دیجی حق (digihagh.com) مطرح کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.