اپلیکیشن جدید بوکینگ‌ویلا، تحول گردشگری

0

بوکینگ‌ویلا، استارتاپی در حوزه رزرو آنلاین اقامتگاه، فعالیت خودش را از سال‌۹۶ در شتاب‌دهنده دیموند شروع کرد. این استارتاپ در مدت کوتاهی توانست کاربران زیادی را جذب کند و به سرعت رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

بوکینگ ویلا در کرونا

این شرایط تا پیش از شیوع کرونا ادامه پیدا کرد، ولی محدودیت‌های به وجود آمده در دوره کرونا، به صورت کلی صنعت گردشگری را با چالش اساسی روبه‌رو کرد. به طوری که به گفته سراج‌الدین رضوی‌زاده (مدیرعامل بوکینگ‌ویلا) در ایام عید نوروز ۹۹، تمام مبالغ رزرو‌کنندگان اقامتگاه، بدون کسر جریمه به مسافران بازگردانده شد که هزینه سنگینی محسوب می‌شد!

راه‌حل‌های کرونایی

با وجود این رخداد، تیم بوکینگ‌ویلا بخش اقامتگاه‌های ضدعفونی‌شده را در سایت راه‌اندازی کرد که با استقبال خوب مسافران روبه‌رو شد. همین مسئله باعث شد فروش خود را نسبت به سال قبل به حدود ۲ برابر ارتقا دهد. در این مدت نیز بیش از ۸۰۰ اقامتگاه جدید در سراسر کشور به مجموعه بوکینگ ویلا اضافه شد.

وضعیت اکنون بوکینگ‌ویلا

در حال حاضر تمرکز این تیم بر راه‌اندازی اپلیکیشن و وب‌سایت به‌روزتر با امکانات گسترده برای مسافران و صاحبان اقامتگاه‌هاست. این استارتاپ تلاش دارد پس از عبور از دوران کرونا با انرژی و ظرفیت فوق‌العاده گسترده‌تری شاهد رشد مقیاس‌پذیر خود باشد.

اپلیکیشن بوکینگ ویلا

اپلیکیشن ویژه بوکینگ‌ویلا چه می‌کند؟

بوکینگ ویلا ۲ اپلیکیشن مجزا برای صاحبان اقامتگاه‌ها و مسافران تولید کرده است.

اپلیکیشن میزبانان: صاحب هر اقامتگاه قادر است تمامی اطلاعات املاک خود را به‌صورت دقیق و مرحله به مرحله ثبت کند. پس از ثبت اقامتگاه و تایید انتشار آن توسط تیم بوکینگ ویلا، میزبان قادر است برای تمامی روزهای هفته قیمت‌های مجزا برای اجاره تعیین کرده و حتی می‌تواند امکان رزرو آنی را برای روزهای آینده فعال کند تا حتی زمانی که قادر به پاسخگویی نیست، اقامتگاه او به‌صورت آنلاین قابل رزرو باشد. از جمله امکانات دیگر اپلیکیشن میزبانان بوکینگ‌ویلا، اضافه‌شدن پنل چت آنلاین با مسافران، پنل حسابداری برای مالکان و قسمت پاسخ به نظرات مسافران است.

اپلیکیشن مسافران: مسافران قادر به مشاهده بیش از ۴ هزار اقامتگاه فعال در سراسر کشور هستند و در هر زمان از شبانه‌روز می‌توانند اقامتگاه مورد نظر خود را با این اپلیکیشن رزرو کنند.

از جمله امکانات این اپ جدید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. امکان مشاهده تصاویر، امکانات و قیمت دقیق اقامتگاه‌ها با استفاده از موقعیت جغرافیایی
  2. ثبت نظرات و پرسش و پاسخ از میزبانان
  3. چت آنلاین
  4. دسته‌بندی‌ها و فیلترهای متنوع برای انتخاب بهتر اقامتگاه

خبر مهم

یکی از فیچرهای منحصربه‌فرد اپلیکیشن بوکینگ‌ویلا بر پایه هوش مصنوعی برای انتخاب بهتر اقامتگاه، در دسترس مسافران قرار خواهد گرفت. به گفته مدیرعامل بوکینگ‌ویلا، اطلاعات دقیق این فیچر شگفت‌انگیز که برای اولین‌بار در ایران اجرا می‌شود، به‌زودی منتشر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این مسئله، اتفاق مهمی در صنعت گردشگری به وجود آورد.

این دو اپلیکیشن تا پایان سال‌۹۹ از طریق پلتفرم‌های دانلود اپ در دسترس عموم خواهد بود.برای اطلاعات بیشتر درباره بوکینگ‌ویلا به قسمت استارتاپ‌های سایت دیموند مراجعه بفرمایید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.