بیت کوین کش، تولد دوباره بیت کوین

0

این روزها نام بیت کوین به گوش خیلی‌ها آشناست، یک پول دیجیتال، یک ارز رمز گذاری شده یا یک رمز ارز که متعلق به هیچ نهادی نیست و در میان مردم جهان بجای پول معامله می‌شود. بیش از ده سال است که از تولد بیت کوین می‌گذرد و برخی آن را طلای دیجیتال نام‌گذاری کرده‌اند.

همچنان‌که خرید بیت کوین در طی سالیان در حال رواج بیشتری قرار گرفته است، رمز ارزهای متعددی به بهانه اصلاح اشکالات بیت کوین و غیره متولد گردیده‌اند. در میان هزاران رمز ارزی که بعد از بیت کوین متولد شد، تعداد معدودی آلت‌کوین موفق به مورد پذیرش قرار گرفتن در میان مردم گردیدند (آلت‌کوین به هر رمز ارز دیگری به جز بیت کوین گفته می‌شود). در این میان، یکی از معروف‌ترین و بحث برانگیزترین آلت‌کوین‌ها بیت کوین کش می‌باشد که در پی اختلافات فراوانی که میان طرفداران و منتقدان بیت کوین وجود داشت بوجود آمد.

هارد فورک

هارد فورک به معنای انشعاب یک رمز ارز از یک رمز ارز دیگر است. بیت کوین کش یک انشعاب از بیت کوین است که به دو زیر شاخه اصلی بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV تقسیم شده است. البته در طی دو سال اخیر بیش از ۱۰۰ فورک بر روی شبکه بیت کوین ایجاد شده است که بسیاری از آن‌ها ناموفق بوده و ناشناس باقی مانده‌اند و بیت کوین هنوز هم لقب پادشاه رمز ارزها را همراه خود نگه داشته است. اما نکته قابل توجهی که طرفداران بیت کوین را به خود جلب کرده است این است که آیا این دو زیر شاخه اصلی توان رقابت با غول بازار رمز ارزها را دارد یا خیر.

در این روزهای پر تلاطم بیت کوین و آلت کوین‌ها، بیت کوین کش ABC با نام اختصاری (BCHA) در همین ماه یعنی نوامبر ۲۰۲۰ به طور رسمی پا به عرصه رمز ارزها گذاشت. بیت کوین کش اصلی که نام اختصاری آن (BCH) است، پس از تائید موفقیت آمیز بودن پروژه هاردفورک (۲۰ سپتامبر) دچار یک افت شدید قیمتی گردید. اما اندکی پس از آن مجدداً در میان طرفداران مورد استقبال قرار گرفت و رالی افزایش قیمت خود را از ۸ اکتبر تا کنون آغاز کرده است که این نشان دهنده موفقیت پروژه و تائید پذیرش آن توسط خریداران است.

بیت کوین کش چیست و چگونگی تهیه آن

بیت کوین کش با نام اختصاری «BCH»، در سال ۲۰۱۷ متولد گردید که هم یک رمز ارز و هم یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. در حال حاضر در اکثر صرافی‌ها و کیف پول‌های رمز ارز در جهان قابل تهیه و نگهداری می‌باشد. یکی از معروف‌ترین کیف پول‌های رمز ارز شناخته شده در ایران به نام اکسکوینو نیز امکان تهیه و نگهداری این رمز ارز را به همراه ۴۳ رمز ارز دیگر در اختیار کاربران قرار داده است. از مزیت‌های کیف پول‌های امن ایرانی امکان خرید مستقیم رمز ارز با ریال است که این مهم موجب شده است تا داشتن رمز ارز در میان ایرانیان با کمترین کارمزد امکان‌پذیر شود.

آینده بیت کوین کش

از سال ۲۰۱۷ که این رمز ارز وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است، BCH نوسان‌های زیادی را تجربه کرده است. ورود با قیمت ۳۶۰ دلار و پنج ماه پس از آن، قیمت ۴۰۰۰ دلار سود ۱۰۰۰ درصدی را نصیب دارندگان و مشتریان این رمز ارز کرده است. اما میزان تقضای بالای این رمز ارز و قرار گیری در میان ۵ رمز ارز برتر در میان هزاران نوع رمز ارز دیگر، نشان‌دهنده آینده بسیار روشن بیت کوین کش است.

در حقیقت می‌توان گفت که رشد بیت کوین کش در گروی ناکامی بیت کوین در رسیدن به اهدافش است. همان چیزی که عامل پیدایش BCH شد. بنابر این، اگر فکر می‌کنید که بیت کوین رشد چشمگیر تاریخ پیدایش خود را کرده و دیگر توان رشدهای چند ده درصدی و یا چند صد درصدی را ندارد، بیت کوین کش جایگزین مناسبی برای داشتن شانس این دوباره است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.