۶۵ سال تاریخ فقط در ۴ دقیقه

0

هوندا برندی است که در آغاز بیشتر با موتور‌سیکلت‌های خود در جهان شناخته می‌شد و پس از مدتی موتور اتومبیل و خودرو نیز از جمله تولیدات اصلی این برند محسوب شدند و در نهایت نام تجاری هوندا توانست طیف گسترده‌ای از محصولات نقلیه از موتور اتومبیل گرفته تا هواپیماهای جت را تولید کند؛ اگرچه در این میان هنوز هم موتورسیکلت‌های این برند جایگاه ویژ‌ه‌ای در میان دیگر محصولات آن دارند. توجه به سرآغاز و تاریخچه یک نام تجاری می‌تواند دستمایه یک طرح تبلیغاتی تأثیرگذار قرار گیرد و این طرح دقیقا همان چیزی است که برند هوندا در یک ویدئوی ۴دقیقه‌ای به مخاطبان خود نشان می‌دهد. توجه به تولیدات برجسته هوندا از همان آغاز شکل‌گیری این برند که با موتورسیکلت آغاز شده بود، تا‌کنون که به تولید هواپیما رسیده است، از جمله نکات خلاقانه‌ای است که در این ویدئوی تبلیغاتی به چشم می‌خورد، چراکه بیننده، در مدت زمان کوتاهی سیر تکامل این برند را به چشم دیده و از طرفی با طیف محصولات متفاوت آن نیز آشنا می‌شود.

این کلیپ تبلیغاتی که توسط آژانس

Wieden + Kennedy in London تولید شده است، با نشان دادن دستان یک مهندس که در حال ساختن محصولات مختلف برند هونداست، شروع می‌شود؛ اما نکته قابل توجهی که در این فرایند نظر بیننده را به خود جلب می‌کند، این است که هر محصول جدید، از دل محصول قبلی بیرون می‌آید و به طور غیرمستقیم این اندیشه در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد که محصولات برند هوندا در یک سیر تکاملی تولید شده‌اند. به این معنا که هر محصول جدید با توجه به یافته‌های قبلی این نام تجاری ساخته می‌شود و به همین دلیل نیز تولیدات این برند قابل اعتماد بوده و تاریخچه‌ای چشمگیر دارند.

همچنین از آنجایی که محصولات اولیه این برند، بیشتر موتور‌سیکلت و موتور اتومبیل بودند، تبلیغ مذکور نیز اولین محصولاتی را که در دستان این مهندس قرار می‌دهد، همین دو محصول هستند؛ به نوعی پس از دیدن موتورهای ساخته‌شده در دستان خلاق این مهندس و سپس، تولید اتومبیل‌های پیشرفته‌تری از دل موتورها، مفاهیمی چون قدمت و پیشینه قوی، خلاقیت زیاد و در نهایت قابل‌اعتمادبودن این برند در ذهن بیننده برجسته می‌شود.

از جمله نکات خلاقانه دیگری که در این ویدئو به چشم می‌خورد، این است که دست‌هایی که در این کلیپ به صورتی خلاقانه و سریع محصولات مختلف هوندا را تولید می‌کنند، زبانی همگانی دارند، به این معنا که به یک زبان خاص صحبت نکرده و بنابراین هر مخاطبی از هر گوشه جهان پیام‌های مندرج در این کلیپ را دریافت می‌کند، چراکه به جای تمرکز بر کلمات و در نهایت شعارهای خاص تبلیغاتی، تمرکز اصلی این ویدئو بر تصاویری است که به مخاطب خود القا می‌کند، به همین دلیل نیز هر مخاطبی با هر زبانی، در همان وهله اول متوجه می‌شود که این ویدئو روایتگر تاریخچه برند هوندا بوده و همچنین اگر سن و سال بیشتری داشته باشد، با دیدن موتورهای اولیه این برند چه بسا که حالتی نوستالژیک را نیز تجربه کرده و خاطرات سنین جوانی خود را به یاد آورد. در نهایت نیز تولید اتومبیل‌های پیشرفته و هواپیماها نیز در دستان مهندس این ویدئو، پیشرفت، به‌روز‌بودن و آینده‌ای درخشان را برای برند هوندا ترسیم می‌کند که مطمئنا بیننده، این پیام را نیز از تبلیغ مذکور دریافت خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.