۵ سال زمان می‌خواهیم و سرمایه‌گذار این را می‌فهمد

0

همپا، سرویس به اشتراک‌گذاری اتومبیل برای سفرهای بیرون شهر است؛ مثلا فردی به سمیناری دعوت شد و ممکن است به‌صرفه نباشد که اتومبیل ببرد یا با وسیله نقلیه دیگری برود. در همین زمان ممکن است مثلا فرد دیگری قصد انجام همین سفر را داشته باشد، بنابراین در اپلیکیشن همپا درخواست همسفری‌اش را  ثبت می‌کند و فردی که اتومبیل دارد، درخواست را تاکید می‌کند و می‌توانند همسفر شوند.

  •  چرا همپا باید به نمایشگاه می‌آمد؟

برای معرفی هر چه بیشتر همپا به نمایشگاه آمدیم تا افراد را از برنامه‌هایی که پیش رو داریم، بیشتر مطلع کنیم. مثلا اینکه تا آخر تابستان به کاربران همپا ۸۰درصد تخفیف می‌دهیم و مثلا برای رفتن به اصفهان در حالت عادی باید‌‌ ۴۴هزارتومان هزینه کنند اما با همپا تنها ۸هزار تومان می‌پردازند. نتایج خوبی هم گرفتیم و متوجه شدیم که مردم عادی این اپلیکیشن را نصب کرده‌‌اند. حتی بودند افرادی که از داخل نمایشگاه درخواست همسفری‌شان را ثبت کردند و به اصفهان، تبریز و کرج از نمایشگاه مسافر داشتیم.

  •  سرمایه‌گذار جذب کرده‌اید؟

این اپلیکیشن بهمن ۹۵ راه‌اندازی شده ‌و سرمایه‌گذاری از بخش خصوصی جذب کرده‌ایم. ما در مرحله بذر یا seed هستیم و سرمایه‌گذار حدودا ۲۰۰میلیون تومان سرمایه اولیه داده و برای ما تارگت تعیین کرده‌اند.

  •  مهم‌ترین دغدغه شما برای همپا چیست؟

چون این مسئله نوعی فرهنگسازی است و به نوعی نفی تک‌سرنشینی هم است، جاافتادن آن خیلی سخت است و ما امیدواریم این فرهنگ جا بیفتد، ولی می‌ترسیم که مردم نتوانند این فرهنگ را قبول کنند.

حداقل به ۵ سال زمان نیاز داریم و برنامه‌ریزی ما هم ۵ساله است. سرمایه‌گذار هم این درک را دارد و هزینه‌ها را می‌پردازد. الان فضای استارتاپی ایران خیلی مثبت است و چنین نمایشگاهی هم کمک زیادی می‌کند.

  •  کسب‌وکارهای مشابه شما هم ایجاد شده‌اند؟

دو تا سه کسب‌وکار دیگر شبیه ما هستند. ما به آنها پیشنهاد دادیم که برای گسترش این فرهنگ، رپورتاژ خبری و کمپینگ مشترک داشته باشیم ولی رد شد. می‌گفتند که شاید برندمان را بعدتر نتوانیم جداسازی کنیم. البته تفاوت‌هایی هم داریم. مثلا تمرکز ما روی سفرهای بیرون‌شهری است و دوستان دیگر بیشتر درون شهر را مد نظر دارند.

  •  آینده کسب‌وکارتان چقدر روشن است؟

پلن‌های بزرگی داریم. مثلا اینکه به کشورهای همسایه هم نفوذ کنیم؛ به ترکیه، آذربایجان و… الان خیلی از حوادث رانندگی علتش خواب آلودگی است که وجود همسفر می‌تواند کمک کند.

این نکته را هم اضافه کنم که افراد برای حفظ امنیت، احراز هویت می‌شوند و شماره همراه و پلاک خودرو و… ثبت می‌شود. حتی برای خانم‌ها هم با مشکلی مواجه نبوده‌ایم.

  •  تاکنون چقدر همسفری در همپا شکل گرفته؟

 از بهمن تاکنون، ۱۲۰۰ همسفری در همپا انجام شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.