دانشگاه‌ها به مسئولیت اجتماعی فکر می‌کنند

برگزاری رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی با همکاری دانشگاه‌های بزرگ کشور

0

این رویداد به نوعی کارگاه آموزشی اصول اولیه کارآفرینی برای حل آسیب‌های اجتماعی محسوب شده و افزایش مسئولیت‌های اجتماعی، توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهبود عملکرد آموزش به کودکان کار و ارتقای فرهنگ مطالعه در خانواده‌های کم‌درآمد از محورهای آن به شمار می‌رود.

مسائل اجتماعی جزو مهم‌ترین مسائل هستند و عدم توجه به آنها سبب ایجاد مشکلات بزرگی در جامعه می‌شود. بر این اساس شورای اجتماعی کشور از وزارت علوم درخواست کرده تا متصدی برگزاری رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور در دانشگاه‌ها باشد و این کار نیز در ۳ دانشگاه استان‌های اصفهان، مشهد و شهید چمران اهواز انجام می‌شود.

رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی با هدف راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوآورانه از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز و با مشارکت معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی کشور و با حضور دانشگاه‌های ۸ استان‌ خوزستان، هرمزگان، بوشهر، ایلام، کرمان، فارس، کردستان و کرمانشاه برگزار می‌شود.

این رویداد به نوعی کارگاه آموزشی اصول اولیه کارآفرینی برای حل آسیب‌های اجتماعی محسوب شده و افزایش مسئولیت‌های اجتماعی، توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهبود عملکرد آموزش به کودکان کار و ارتقای فرهنگ مطالعه در خانواده‌های کم‌درآمد از محورهای آن به شمار می‌رود.

گفتنی است مسئولیت اجتماعی یک خرد جمعی ا‌ست؛ به این معنا که می‌تواند یک جامعه را چنان قدرتمند کند که شهروندانش حتی در تنهایی هم بتوانند انرژی و نیروی محرکه جامعه را در کنار خود احساس کنند‌ و نبودش هم می‌تواند یک جامعه را چنان بی‌تفاوت کند که هیچ‌چیز و هیچ‌کس برای مردمانش اهمیت نداشته باشد.

کارگاه‌های دانشگاهی

بر این اساس پرداختن به این مهم در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گرفته ‌و این رویداد نیز در تلاش است تا به سهم خود در این عرصه نقش‌آفرینی کند. شرکت‌کنندگان در رویداد در ۴ دسته شامل کسب‌و‌کار(کشف مشتری)، رسانه، برنامه‌نویسی(IT) و طراح گرافیک تقسیم‌بندی می‌شوند.

هر یک از شرکت‌کنندگان می‌توانند هر نقشی که تمایل داشته باشند را در این رویداد ایفا کنند و هر فرد فارغ از نقشی که ثبت‌نام می‌کند، می‌تواند ایده خود را در تیم مطرح کند. پیش‌رویدادهای رویداد اصلی نیز در چند مرحله برگزار خواهند شد که پیش‌رویداد نخست در ۳۰ بهمن ماه سال جاری با موضوع کارگاه خلق ایده، کارگاه دوم در ۱۲ اسفندماه با موضوع بوم مدل کسب‌و‌کار و پیش‌رویداد پایانی نیز در تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۹۸ با موضوع پردازش ایده‌های ارسالی و بررسی آنها توسط داوران برگزار می‌شود.

گواهی حضور در این رویداد استارتاپی تخصصی از سوی دانشگاه شهید چمران اهواز به ۳ تیم برتر اعطا شده و جوایز نقدی مجموعا به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال نیز برای تیم‌های منتخب درنظر گرفته شده است. مهلت ارسال ایده رویداد استارتاپی تخصصی کارآفرینی اجتماعی کشور تا تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۹۸ تعیین شده است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به سایت sostartup.ir مراجعه کنند.

گفتنی است این رویداد به مدت ۳روز، از تاریخ ۲۸ فروردین تا ۳۰ فروردین ماه سال آینده در محل دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.