کارآفرین هستید یا نه؟ این سوال را بی‌جواب نگذارید!

0
  • قبل از راه‌اندازی استارتاپ باید بدانید که برای این کار ساخته شده‌اید یا اینکه بهتر است بروید کارمند یک استارتاپ موفق شوید

در نوشته‌های گذشته در مورد کارآفرینی، رابطه کارآفرینی و استارتاپ، تشخیص و بهره‌برداری از فرصت‌های کارآفرینی، مبانی خلاقیت و نوآوری در استارتاپ‌ها صحبت کردیم. تکنیک شش کلاه فکری یا شش سبک تفکر را هم برای اینکه بتوانید در ایده‌یابی و حل مسائل استارتاپی خود از آن بهره‌مند شوید معرفی کردیم. در این مطلب قصد دارم به نکته بسیار مهمی اشاره‌ کنم که به نظرم در موفقیت شما، به‌عنوان یک موسس استارتاپ یا هم‌بنیان‌گذار و یا عضوی از یک تیم استارتاپی، می‌تواند موثر باشد. و آن این است که اصلا شما برای کارآفرینی ساخته شده‌اید یا نه؟ یادتان باشد که قرار نیست همه کارآفرین بشوند، مهم این است که شما در جایگاهی که قرار دارید و از کاری که انجام می‌دهید لذت ببرید. با خودتان روراست باشید، عنوان کارآفرین بسیار جذاب است، ولی نیاز به یکسری توانمندی‌ها و ویژگی‌های فردی دارد. سوالی که همیشه مطرح می‌شود و در دنیا بر سر آن بحث زیادی صورت گرفته این است که آیا کارآفرینان زاده می‌شوند یا تربیت می‌شوند؟ تئوری‌ها و نظریه‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. من شخصا معتقدم که اگر افراد در یک محیط ویژه رشد کنند احتمال بروز رفتار کارآفرینانه بسیار بالا خواهد بود. در بروز یک رفتار کارآفرینانه دو عامل مهم وجود دارد، یکی محیطی که فرد در آن بزرگ شده و اتفاقاتی که در زندگی برایش رخ داده، و دوم ویژگی‌های شخصیتی او (که این مورد هم به‌گونه‌ای با محیط رابطه دارد).

در این مطلب می‌خواهم توجه شما را به ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینان جلب کنم، و یک آزمون علمی را معرفی کنم تا بتوانید با انجام آن به این آگاهی دست پیدا کنید که در هریک از این ویژگی‌ها شما چه نمره‌ای دارید. این آگاهی خیلی مهم است و نقش بسیار ویژه‌ای در موفقیت و شکست شما می‌تواند ایفا کند.

  •  هشت ویژگی شخصیتی موسسان استارتاپ‌ها و کارآفرینان

ریسک‌پذیری متعادل

قبلا در تعریف کارآفرینی به این نکته اشاره کردیم که کارآفرینی با ریسک و مخاطره مالی و اعتباری (آبرو) همراه است. از طرفی گفتیم که ریسک راه‌اندازی یک استارتاپ بسیار بالاست. ما همواره در تلاش هستیم با متدها و روش‌های کاربردی، مخاطرات و ریسک استارتاپ خود را پایین بیاوریم. باید تا جایی که می‌توانید جوانب مختلف یک ایده استارتاپی را مد نظر قرار دهید. ولی باید درنهایت کمی ریسک‌پذیر باشید.

 

توفیق‌طلبی و نیاز به موفقیت

در زندگی برای خود هدف تعیین کرده‌اید؟ این هدف‌ها را دنبال می‌کنید؟ دوست دارید در زمینه حرفه‌ای و کاری خود ارتقا پیدا کنید؟ اگر این کارها را انجام می‌دهید یعنی اینکه برای شما مهم است که موفق شوید! البته موفقیت یک تعریف درونی دارد و یک تعریف بیرونی، که این روزها بیشتر درباره جنبه‌های بیرونی موفقیت صحبت می‌شد (موقعیت شغلی، ازدواج، خرید خانه و…). یادتان باشد مهم‌تر از موفقیت بیرونی، موفقیت درونی است، اینکه شما از درون چقدر با خودتان حال می‌کنید و از خودتان راضی هستید. کلا کارآفرین‌ها انجام دادن و تیک زدن هدف‌هایشان برایشان مهم است.

 

مرکز کنترل درونی

آیا شما از آن دسته آدم‌هایی هستید که وقتی نمره خوبی در امتحان می‌گیرند، می‌گویند این نمره را به خاطر تلاش‌هایم گرفتم و در مقابل وقتی نمره پایینی می‌گیرند، می‌گویند عجب استاد بدی بود، دیدی چه نمره‌ای داد!

افرادی که مسئولیت رفتار خودشان را می‌پذیرند و خودشان را عامل اصلی موفقیت و شکست می‌دانند، افرادی هستند که از مرکز کنترل درونی بیشتری برخوردارند. این افراد معتقدند مهم‌ترین نقش در سرنوشت بر عهده خودشان است.

سلاست فکری

سلاست فکری در بحث خلاقیت مطرح است و بر جنبه‌های تفکر خلاق یک کارآفرین تاکید دارد. خود واژه سلاست یعنی روان و نرم بودن، و در ادبیات خلاقیت و کارآفرینی به این معناست که شما توان این را داشته باشید که از بین ایده‌ها و افکار مختلف در مورد یک موضوع خاص، یک ترکیب مناسب و کاربردی و البته اجرایی را انتخاب کنید. توانایی کنار هم گذاشتن و انتخاب یک ترکیب مناسب همان سلاست فکری است.

 

عمل‌گرایی

شعار یکی از رویدادهای آموزشی کارآفرینی بر این ویژگی کارآفرینان تاکید دارد. شعار این است: No Talk, All Action. به این معنا که حرف زدن و ایده‌پردازی کافی است، وقت عمل فرا رسیده، شروع به کار کن. واقعیت این است که کارآفرینان روحیه خوبی در زمینه عملی کردن ایده‌هایشان دارند و شروع‌کننده و انگیزه‌دهنده خوبی هستند. آن‌ها علاوه بر ایده‌پردازی دست به کار هم می‌شوند. شاید شما هم از آن دسته آدم‌هایی باشید که مثلا با دیدن یک اپلیکیشن موبایل می‌گویند: «ا… این ایده را من داشتم!» داشتم دیگر اینجا مهم نیست، مهم این است که چه کسی آن ایده را عملی کند. کارآفرینان برای ایده‌هایشان تصمیمات عملیاتی و اجرایی می‌گیرند.

 

تحمل ابهام

افرادی هستند که باید قبل از شروع به هر کاری همه جوانب و جزئیات برای آن‌ها روشن باشد تا تصمیم به شروع کار بگیرند. گاه درگیر شدن با همه جزئیات ممکن است مانع انجام کاری شود. شیوه کارآفرینان به این صورت است که قبل از شروع هر کاری، ریسک‌های احتمالی را در نظر می‌گیرند و اطلاعات اصلی را به دست می‌آورند، و با اینکه مواردی هنوز برایشان مبهم است، یک قدم به جلو حرکت می‌کنند. آن‌ها این توان را دارند که در حین انجام کار ابهامات و عدم قطعیت‌ها را بپذیرند و به سمت جلو حرکت کنند.

رویاپردازی

شما چقدر با رویاهایتان زندگی می‌کنید؟ اصلا رویاپردازی می‌کنید؟ اینکه یک شرکت داشته باشید، صدها نفر در مجموعه شما کار کنند، روزبه‌روز بازارهای مختلف را تسخیر کنید و… اصلا تا به حال یک روز کاری خودتان را در ۵ سال آینده تصور کرده‌اید؟ این ویژگی یکی از شاخصه‌های اصلی کارآفرینان است، آن‌ها به‌واسطه این رویاپردازی‌ها انرژی می‌گیرند و قوه خلاقیت آن‌ها تحریک می‌شود. البته رویاپردازی و بلندپروازی و توهم رابطه نزدیکی با همدیگر دارند که باید به آن توجه کنیم.

 

چالش‌طلبی

دنبال آرامش هستید یا به دنبال چالش‌های جدید؟ دوست دارید جدول حل کنید؟ از معما حل کردن خوشتان می‌آید؟ کارآفرینان عاشق حل کردن مسائل هستند، آن هم مسائل مربوط به کسب‌وکارشان. اینکه بتوانند از هر طریقی که شده یکی از چالش‌های کسب‌وکارشان را حل کنند، برایشان بسیار لذت‌بخش است. آن‌ها به حل کردن فکر می‌کنند و در این راه از هر روشی استفاده می‌کنند، آموزش، مشورت، مطالعه، خرید اطلاعات و…

 

  •  آیا من این ویژگی‌ها را دارم؟ نمره من در هرکدام از این شاخص‌ها چند است؟

حالا احتمالا دوست دارید بدانید در هریک از این شاخصه‌ها چه نمره‌ای دارید. یک آزمون کاربردی و علمی در این زمینه طراحی شده است. کافی است عبارت آزمون ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینی را در اینترنت جستجو کنید. این آزمون به ‌صورت بومی در وب‌سایت‌های زیادی منتشر شده است، برخی در قالب اکسل و برخی دیگر در قالب آزمون آنلاین.  این آزمون را انجام دهید، و نمره خود را در هریک از این محورها به دست آورید. امیدوارم این ابزار هم بتواند برایتان مفید واقع شود و دید بهتر و کامل‌تری از خود به دست آورید. یادتان باشد، شما می‌توانید رهبر یک تیم شکست‌خورده و یا ستاره یک تیم موفق باشید.

 

جعبه ابزار استارتاپی

در این مطلب می‌خواهم تعدادی از ابزارهای مهم را که می‌توانند نقش بسیار اساسی در راهبری یک استارتاپ ایفا کنند، به شما معرفی کنم. این یک معرفی کوتاه است و در آینده در مورد هریک از ابزارها به‌صورت مفصل آموزش‌هایی را ارائه خواهم داد.

 بوم مدل کسب‌وکار

این ابزار یک ابزار مدیریتی و بصری است که عناصر مهم یک کسب‌وکار را به تصویر می‌کشد و محلی برای ایده‌پردازی در مورد کسب‌وکار مربوطه است. بوم مدل کسب‌وکار یک زبان مشترک است که عناصر یک مدل کسب‌وکار را به تصویر می‌کشد و افراد مختلف از تیم‌های مختلف می‌توانند در مورد آن نظر بدهند. می‌توانید فرضیات خود را بر روی قسمت‌های مختلف این بوم بنویسید و آن‌ها را اعتبارسنجی کنید. این بوم ۹ جز دارد که شامل بخش مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال‌ها، ارتباط با مشتریان، درآمدها، فعالیت‌های کلیدی، منابع کلیدی و هزینه‌هاست. نمایی از این بوم در ادامه آورده شده است. نکته مهم این است که استفاده از آن در مراحل ایده‌پردازی مناسب است ولی برای راه‌اندازی استارتاپ‌ها به‌شدت توصیه می‌شود که در کنار این ابزار، از ابزار بوم ناب نیز استفاده شود.

  •  تصویر بوم مدل کسب‌وکار

بوم ناب (Lean Canvas)

بوم مدل کسب‌وکار برای ایده‌پردازی اولیه یک کسب‌وکار بسیار کاربردی و مناسب است، ولی برای راه‌اندازی یک استارتاپ به ابزاری دقیق‌تر نیاز دارید تا موفقیت استارتاپ خود را تضمین کنید. بهترین ابزار برای شروع به کار فعالیت یک استارتاپ بوم ناب است. این ابزار مشابه ابزار بوم مدل کسب‌وکار دارای نه جز است، که شما را به شناخت درست نیازهای کاربر و ایجاد یک محصول درست هدایت می‌کند. مسئله و مشکلی که قرار است حل بشود در این بوم خیلی مورد توجه قرار می‌گیرد، علاوه بر این از آنجایی که یک بخش ویژه برای راهکار در آن در نظر گرفته شده است، موسسان استارتاپ‌ها به آن خیلی علاقه‌مندند. ۹ جز این بوم عبارت‌اند از بخش مشتریان، مسئله، راهکار، ارزش پیشنهادی یکتا، برتری مطلق، سنجه‌های کلیدی، کانال‌ها، ساختار هزینه، جریان درآمد.

  •  تصویر بوم ناب

تخته آزمایش (Experiment Board)

این ابزار بیشتر بر اعتبارسنجی فرضیات و طراحی آزمایش‌های محصول تمرکز دارد. شما ایده استارتاپی خودتان را بر پایه یکسری فرضیه بنا می‌کنید، در گام بعدی باید برای تایید یا رد یک فرضیه یکسری آزمایش طراحی کنید. هریک از این آزمایش‌ها باید بر اساس یکسری سنجه و متریک ارزیابی شود، مثلا اگر از ۱۰ نفر مصاحبه‌شونده ۸ نفر به مشکل X اشاره کردند یعنی این فرضیه صحیح است و ما آن را می‌پذیریم. در این بورد شما فرضیات مختلف را در بازار واقعی مورد ارزیابی قرار می‌دهید. اجزای این بوم عبارت‌اند از بخش طوفان فکری، که شما فرضیات خود را در مورد مشتریان، مسئله آن‌ها و مشکلی که دارند و راهکار مد نظر خودتان، در این بخش می‌نویسید، علاوه بر این پرریسک‌ترین فرضیات موجود بر سر راه خودتان را در آن اولویت‌بندی و انتخاب می‌کنید. بخش دیگر بوم مربوط به طراحی آزمایش‌هاست. شما برای هر آزمایشی که طراحی می‌کنید باید این موارد را مد نظر قرار دهید: بخش مشتریان، مسئله، راهکار، شرایط ارزیابی فرضیه، نتایج و درنهایت نکاتی که از این آزمایش یاد گرفته‌اید.

  •  تصویر تخته آزمایش

نحوه به‌کارگیری این سه ابزار

پیشنهاد می‌شود در مراحل اولیه شکل‌گیری ایده، از بوم مدل کسب‌وکار استفاده کنید. در مرحله بعد، به‌صورت جدی‌تر بوم ناب را در مورد ایده مربوطه طراحی کنید و با به‌کارگیری تخته آزمایش، فرضیات را مورد ارزیابی قرار دهید.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.