پیش به سوی راه‌اندازی شتاب‌دهنده

0

 در حالی که خود بانک می‌توانست در حوزه‌های موردنیازش استارتاپ راه‌اندازی کند اما ترجیح این بوده که از خدمات استارتاپ استفاده کند. 

ما خدماتی در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهیم که خارج از بانک ممنوع است. حتی پیمانکاران بزرگ ما این سرویس‌ها را در اختیار ندارند

قرار است طی جلسه‌ای هر سه شرکت برای راه‌اندازی شرکت شتاب‌دهنده توافق کنند. فضایی برای آن در نظر گرفته‌ایم که این فضا بعد از تصمیم‌گیری‌های نهایی، در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌گیرد. تا سقف ۱۰۰میلیون تومان هم از این استارتاپ‌ها حمایت مالی می‌شود. رویکرد ما گرفتن کل سهام استارتاپ‌ها نیست. بانک نصف به اضافه یک سهم از سهام استارتاپ‌ها را می‌گیرد که بتواند در تصمیم‌گیری دست بالا را داشته باشد و استارتاپ‌ نتواند خارج از چارچوب بانک کاری نکند و با بانک یا موسسه دیگری همکاری نکند. به نوعی محاسبه باشد که هم بانک و هم استارتاپ به حقوق خود برسند. استارتاپ‌ها هم باید تصمیم بگیرند که آیا سرمایه می‌خواهند یا نه؟ بنابراین باید در قبال سرمایه، بخشی از سهام‌شان را واگذار کنند. 

ما خدماتی در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهیم که خارج از بانک ممنوع است. حتی پیمانکاران بزرگ ما این سرویس‌ها را در اختیار ندارند. استارتاپ‌ها دانش لازم را دارند و ما تنها سرمایه‌ مورد نیاز را تامین می‌کنیم. در حوزه بانکی و مالی، جزئیات مربوط به سواد مالی و بانکی باید همراه استارتاپ‌ها باشد وگرنه صرف داشتن ایده، نمی‌تواند مورد قبول ما باشد. بانک‌ها به شدت تحت نظارت سازمان‌های نظارتی و همیشه نگران هرگونه تخلف هستند و به همین دلیل سعی می‌کنند استارتاپ‌ها را به بدنه درونی خود اضافه کنند تا بتوانند مانع هرگونه تخلف و ایجاد مشکل شوند. چون بعضا ممکن است مواردی قانونی وجود داشته باشد که خود فین‌تک‌ها متوجه‌‌شان نباشند. سیاست ما کمک به اشتغال‌زایی و اقتصاد کلی صاحبان کسب‌وکارهای کوچک فین‌تکی ‌است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.