اخبار استارتاپی

هوش مصنوعی از رویا تا واقعیت

هوش مصنوعی از رویا تا واقعیت

نشست کاربرد هوش مصنوعی در صنعت پولی و مالی با حضور جمعی از مدیران فعالان و کارشناسان این صنعت ذیل رویداد اینوتکس ۲۰۲۴ در سالن سراج پارک فناوری پردیس برگزار شد. در این نشست، ضمن اشاره به نقش مهم هوش مصنوعی در آینده جهان، بر لزوم حرکت سریع و با کیفیت کشور به سمت استفاده از هوش مصنوعی در حکمرانی تاکید شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۴، در ادامه پنل کاربری هوش مصنوعی در صنعت پولی و مالی از رویا تا واقعیت با حضور هشام فیلی رئیس موسسه هوش مصنوعی و فناوری شناختی بانک ملت، مهدی تقی‌پور مدیرعامل به پرداخت ملت مهدی محمدی رئیس انجمن مدیریت فناوری و نوآوری، علی بنیادی نایینی معاون طرح و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی، علی عبداللهی مشاور نوآوری و فناوری گروه بهسازان فردا (هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ملت) برگزار شد.

بحران سرمایه انسانی در فضای نوآوری، ایجاد استارت‌آپ مبتنی بر هوش مصنوعی و نقش آن در جلوگیری از فرار مغزها و مهاجرت نخبگان، بحران رقابت با کشورهای خارجی به ویژه با ایجاد زمینه همکاری متخصصان داخلی با استارت‌آپ‌های خارجی، ضرورت پرهیز از شعارزدگی و ورود جدی به میدان عمل، پرهیز از سیاه‌نمایی و بیان واقعیت‌ها، از مهمترین سرفصل‌های این پنل بود.

ضرورت پرهیز از ادبیات فناورزده، تسهیل مسیر ورود دانشگاهیان و دانش‌آموختگان به بازار واقعی هوش مصنوعی در زیست بوم نوآوری و فناوری، ارتقا دانش مدیران صنعتی در حوزه هوش مصنوعی، پالایش قوانین و چابکی مقررات برای استفاده از ابزار هوش مصنوعی، از دیگر محورهای بررسی شده در این نشست بود.

سیزدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2024 از ۱۸ام تا ۲۱ام اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.