میز تنیس دارای مربی روباتیک

0

اگر به یادگیری تنیس علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که یک روبات در ژاپن برای مربیگری ساخته شده است و این روبات حتی از نظر مهارت‌های تدریس رکورد جهانی گینس را به دست آورده است.

این روبات که FORPHEUS (فورفس) نام دارد، اولین مربی تنیس روی میز روباتیک است زیرا می‌تواند این ورزش را بازی کرده و آموزش دهد. مسئولان رکورد جهانی گینس می‌گویند هوش فناورانه و منحصر به فرد این روبات و قاببیت‌های آموزشی آن موجب شده است که رکورد گینس را کسب کند. این روبات از حسگرهای دیداری و حرکتی برای پیگیری بازی استفاده می‌کند و دوربین‌هایی دارد که در هر ثانیه 80 بار توپ را دنبال می‌کنند.

علاوه بر بازی، این دوربین‌ها به FORPHEUS به عنوان یک مربی کمک می‌کنند. این روبات می‌تواند تصویری از مکانی را که توپ در آنجا فرود خواهد آمد، ارائه دهد و از این طریق به دانش‌آموز یا بازیکن کمک کند. الگوریتم‌ها و هوش مصنوعی نیز به FORPHEUS امکان می‌دهند تا بازیکنان را رتبه‌بندی کرده و بازی آنها را ارزیابی کند.

با این حال، شرکت الکترونیکی ژاپنی Omron Corp. نه تنها این روبات را برای تعلیم بازی تنیس روی میز، بلکه برای کمک به هماهنگ کردن رابطه انسان و روبات تولید کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.