محتوای برند

مراجع معتبر برای یادگیری سئو کدامند؟

مراجع معتبر برای یادگیری سئو به چه کار می‌آید؟ اصلاً چرا باید سئو یاد بگیریم که حالا بخواهیم به دنبال مراجع معتبر برای یادگیری آن بگردیم؟

این روزها بازاریابی به سوی بازاریابی اینترنتی رفته و بسیاری از مردم نیز برای خرید محصول یا درخواست خدمات مورد نیازشان به گوگل مراجعه می‌کنند. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد برای کسب و کار خود یک وب‌سایت طراحی کرده‌ تا از این طریق بتوانند خود و خدماتشان را به مشتریان معرفی کنند.

اما باید بدانید که طراحی سایت به تنهایی کافی نیست. سایت شما برای اینکه دیده شود باید سئو شده باشد. از همین‌جا می‌توان به ضرورت آموزش سئو پی برد.

ضرورت آموزش سئو

در دنیای امروز، هر تولیدکننده، فروشنده، ارائه‌دهنده خدمات و به‌طورکلی تمامی صاحبان مشاغل باید برای جذب مشتری و معرفی خدماتشان یک وب‌سایت داشته باشند. از طرف دیگر، هر دارنده سایتی باید سایت خود را سئو کند تا سایت مورد بازدید عموم قرار بگیرد و کاربرد داشته باشد.

در غیر این صورت یک سایت بدون سئو، بدون کاربر خواهد ماند و عملاً بلااستفاده است؛ بنابراین تمام مدیران وب‌سایت‌ها و صاحبان مشاغل لازم است که آموزش سئو ببینند تا بتوانند در مدیریت وب‌سایت خود موفق عمل کنند. یادگیری سئو چندان هم دشوار نیست و هر کسی می‌تواند به شرط انتخاب مراجع معتبر برای یادگیری سئو، اصول آن را فراگرفته و به طور عملی بر روی سایت خود پیاده سازد.

درست بودن آموزش‌های فراگرفته شده نیز اهمیت بسیاری دارند؛ چراکه سئو امر خطیری است که در صورت اشتباه یا پیروی از سئوی کلاه‌سیاه می‌تواند سایت شما را به نابودی بکشاند. به همین دلیل یادگیری سئو حتماً باید از یک مرجع معتبر انجام شود.

بسیاری از افراد تحت عنوان متخصص سئو ممکن است خدمات سئو انجام دهند، اما در این راه از روش‌های کلاه‌سیاه –که توسط گوگل ممنوع اعلام شده- استفاده کنند. به این ترتیب سایت شما طی مدت زمان کوتاهی به رتبه اول خواهد رسید؛ اما بلافاصله بعد از اینکه پول متخصص سئو تسویه شد، تمامی بک لینک‌های ساخته شده برای سایتتان را پاک خواهد کرد و در این هنگام است که سایت دچار افت رتبه شدیدی می‌شود.

این سناریو تازه قسمت خوب قضیه است. در موارد بدتر ممکن است گوگل سایت شما را به خاطر پیروی از روش‌های کلاه‌سیاه جریمه کند. این جریمه می‌تواند شامل افت شدید رتبه یا حتی حذف شدن کامل از صفحه نتایج سرچ باشد. سایتی که تحت جریمه گوگل قرار بگیرد مسیر سختی برای اثبات حسن نیت خود به گوگل و کسب رتبه قبلی در پیش خواهد داشت.

اما سؤال اینجاست که این مراجع معتبر برای یادگیری سئو کدامند؟

مراجع آموزش سئو

افراد زیادی در حوزه آموزش سئو فعالیت می‌کنند و جالب اینجاست که چون بسیاری از قوانین سئو باید توسط سئوکارها طی تجربه و آزمون‌وخطا کشف شوند، اختلاف نظر بین این افراد نیز کم نیست.

همین امر پیدا کردن یک مرجع معتبر برای یادگیری سئو را دشوارتر می‌کند. شما می‌توانید از آموزش‌های منابع اصلی که معمولا به زبان انگلیسی هستند استفاده کنید، ولی یادگیری نکات مهم این مطالب برای کاربران سخت است.

اما نگران نباشید! در این میان هستند افرادی که از هر نظر بتوانند یک مرجع معتبر برای آموزش سئو به شمار بیایند. یکی از برجسته‌ترین مراجع سئو در ایران، دکتر رضا شیرازی مفرد هستند.

دکتر رضا شیرازی مفرد کارشناس کامپیوتر و کارشناس ارشد هوش مصنوعی بوده و سپس تحصیلات خود را در دکترای مدیریت کسب و کار دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران ادامه دادند. مدیریت کسب و کار وقتی در حوزه اینترنت وارد شود هم به کامپیوتر مرتبط خواهد شد و هم به هوش مصنوعی (چراکه گوگل با هوش مصنوعی سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند).

یکی دیگر از توانمندی‌های دکتر رضا شیرازی مفرد، تخصص و تجربه چندین ساله در زمینه سئو و بهینه سازی وب‌سایت است. ایشان سمینارهای زیادی در مورد سئو برگزار کرده و حتی در این زمینه تدریس نیز می‌کنند.

همین خصوصیت داشتن علم و تجربه در کنار هم باعث شده تا بسیاری از متخصصان مشهور سئو از ایشان به عنوان یکی از مراجع معتبر برای آموزش سئو یاد کنند. حتی برخی وی را پدر سئوی ایران می‌دانند.

وب‌سایت دکتر رضا شیرازی مفرد

برای مطالعه مقالات ایشان در زمینه سئو و بهینه سازی سایت، بازاریابی اینترنتی، کسب درآمد از اینترنت، هوش مصنوعی و تحلیل سایت‌های اینترنتی به وب‌سایت ایشان به آدرس rezashirazi.com سر بزنید.

در وب‌سایت rezashirazi.com بخشی نیز تحت عنوان سئو وجود دارد که شامل زیرمجموعه‌های آموزش سئو، مشاوره سئو، سئو رایگان، سئو تضمینی و نمونه کارهای آقای دکتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.