مدیریت تیم

فصل مشترک محیط‌های برتر کار دنیاچیست؟

فضای کار

سال 2017 رو به پایان است. در سال جاری، رقابت برترین شرکت‌های جهان برای استخدام و حفظ بهترین نیروهای کاری همچنان ادامه داشت. نشریه‌ فورچون نیز با همکاری چندین موسسه‌ تحقیقاتی جهانی، محیط کار شرکت‌های مشهور سراسر دنیا را مورد بررسی قرار داده و درنهایت ماه گذشته، فهرست برترین محیط‌های کار جهان در سال 2017 را به این شرح اعلام کرد.

 سیلزفورس (Salesforce)

صنعت: فناوری اطلاعات

تعداد کارمندان: 28.000 نفر

دفتر مرکزی‌: آمریکا

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: استرالیا، هند، ایرلند، ژاپن، سنگاپور، انگلستان، آمریکا

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندان انگلیسی این شرکت می‌گوید: «مدیرعامل سیلزفورس، رهبری بی‌نهایت خوش‌فکر و انگیزه‌بخش است. او هدف این کسب‌وکار را نه صرف افزایش حاشیه‌ سود، بلکه بهبود جهان می‌داند. اگرهمه‌ شرکت‌ها و همه‌ مدیرعاملان چنین بینشی داشتند، دنیا برای همه‌ انسان‌ها به محیط بهتری تبدیل می‌شد.» یکی دیگر از کارمندان سیلز فورس در آمریکا نیز می‌گوید: «سیلز فورس محیطی فوق‌العاده است که به همه‌‌ کارمندان، مشتریان و مردم جامعه، اولویتی یکسان می‌دهد. ما به‌شدت تشویق می‌شویم که فعالیت‌های اجتماعی‌مان را افزایش دهیم. من شخصا‌ هم در یک رستوران خیریه کارکرده‌ام و هم به‌صورت داوطلبانه در یک بیمارستان کودکان در مراکش خدمت کرده‌ام و همه‌ اینها با حمایت شرکت صورت گرفته است. از طرف دیگر شرکت تمام امکانات لازم را برای پیشرفت حرفه‌ای ما فراهم می‌کند. من حس می‌کنم می‌توانم از خلاقیتم استفاده کنم و راه‌حل‌هایی به شرکت پیشنهاد دهم که واقعا‌ به موفقیت شرکت کمک می‌کند. مهم‌تر از همه، صبح‌ها برای ورود به محل کار و حضور در تیم فوق‌العاده‌مان لحظه‌شماری می‌کنم و از شرکت در چالش‌ها لذت می‌برم.»

 آدکو گروپ (The Adecco Group)

صنعت: خدمات حرفه‌ای

تعداد کارمندان: 33.000 نفر

دفتر مرکزی: سوئیس

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: بلژیک، کانادا، دانمارک، آلمان، ایرلند، ایتالیا، اسپانیا، هلند، نروژ، ترکیه، انگلستان.

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندان کانادایی این شرکت می‌گوید:«آنچه آدکو را به یک محیط کار عالی تبدیل کرده، تلاش هرروزه‌ همه‌‌ مدیران برای پیشرفت کارمندانشان است.» و کارمند دیگری نیز اظهار می‌کند:«سطح آزادی و اختیارات ما برای همکاری با یکدیگر بسیار بالاست، مدیران دائما کارمندان را کنترل نمی‌کنند و به روش‌های مختلف اعتمادشان را به توانایی‌های ما نشان می‌دهند.»

 موسسهSAS

صنعت: فناوری اطلاعات

تعدادکارمندان: 14.052 نفر

دفتر مرکزی: آمریکا

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: استرالیا، اتریش، آلمان، یونان، هند، ایرلند، پرتغال، اسپانیا، سوئیس، انگلستان، آمریکا

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندانی که در کشور هند مشغول به کار است، می‌گوید:«تعاملات و ارتباطات شخصی ما و مدیرانمان بی‌نظیر است‌. من هنوز دومین سال کارم را به یاد می‌آورم که نتوانسته بودم برخی از اهداف و وظایفی را که به من سپرده‌شده بود، تکمیل کنم. خیلی ترسیده بودم و گوشه‌‌ سالن مهمانی سالانه‌ شرکت ایستاده بودم. مدیرم برای من قهوه‌ای آورد، از زحماتم قدردانی کرد و گفت شرکت کور نیست و تلاش‌های ما را می‌بیند. او همچنین گفت که این سازمان، به سرمایه‌گذاری روی کارمندانش اعتقاد دارد.»

 مارس (Mars)

صنعت: تولیدکننده شیرینی و شکلات

تعداد کارمندان: 61.728 نفر

دفتر مرکزی: ویرجینیا آمریکا

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: آرژانتین، استرالیا، اتریش، کلمبیا، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، کره، سوئیس، هلند، بریتانیا، آمریکا

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندان هلندی این شرکت می‌گوید:«مارس فرصت رشد و پیشرفت حرفه‌ای‌ همه‌‌ کارمندانش را فراهم می‌کند.» و یکی از کارمندان آرژانتینی هم می‌گوید:«برای شرکت ما، کارمندان بیش از پروسه‌ها اهمیت دارند. ما در یک محیط کاری باز، آرام ولی چالش‌برانگیز کار می‌کنیم و شرکت تعادل فوق‌العاده‌ای بین کار و زندگی ما برقرار کرده است.»

 ناتورا (Natura)

صنعت: تولیدی- بهداشتی و آرایشی

تعداد کارمندان:8.442 نفر

دفتر مرکزی: برزیل

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: آرژانتین، شیلی، کلمبیا، پرو، مکزیک

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندان آرژانتینی این شرکت می‌گوید:«من ناتورا را به خاطر ارزش‌ها و اعتقادات و مسئولیت‌پذیری اجتماعی‌اش برای کار انتخاب کردم. ناتورا کارمندانش را اولین اولویت خود قرار می‌دهد و رفاه آنها را فراهم می‌کند. به‌علاوه، همیشه به ارزش‌ها و اعتقادهایش، چه به لحاظ اقتصادی و چه اجتماعی و زیست‌محیطی، عمل می‌کند.همه‌ افرادی که در ناتورا کار می‌کنند، متعهد به خلق گام‌به‌گام یک دنیای بهتر هستند.»

Abbvie

صنعت: بیوتکنولوژی و داروسازی

تعداد کارمندان: 29.900

دفتر مرکزی: آمریکا

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: استراليا، بلژيك، كانادا، دانمارك، ايتاليا، كره، نروژ، پرتغال، سنگاپور، ترکیه، انگلستان

شرکت از نگاه کارمندان‌

یکی از کارمندان سوئدی این شرکت می‌گوید:«در شرکت ما همه‌‌ افراد به یکدیگر اهمیت می‌دهند و مدیریت تلاش می‌کند کارمندان در هر شرایطی احساس خوبی داشته باشند و از کارشان لذت ببرند. اگر اتفاق ناگواری رخ بدهد، شرکت همیشه پشتیبان ماست. ما کنار هم یک خانواده‌ واقعی هستیم.»

 بلکورپ (Belcorp)

صنعت: بهداشت و درمان

تعداد کارمندان: 10.000 نفر

دفتر مرکزی: پرو

کشورهایی که بیشترین امتیاز را به این کمپانی داده‌اند: بولیوی، کلمبیا، کاستاریکا، اکوادور، السالوادور، گواتمالا، پرو

شرکت از نگاه کارمندان

یکی از کارمندان آرژانتینی این شرکت می‌گوید:«شرکت همیشه الهام‌بخش ماست و سطح کار تیمی نیز فوق‌العاده است. ما می‌توانیم مهارت‌های حرفه‌ای‌مان را بهبود دهیم و بابت موفقیت‌هایمان شناخته شویم و مورد تقدیر قرار بگیریم.»

سایر شرکت‌هایی که در رده‌های بعدی این فهرست قرارگرفته‌اند، به ترتیب عبارتند از: DHL (آلمان)، هیلتون (آمریکا)، استرایکر (آمریکا)، دیاگئو (آمریکا)، آکورهتلز(فرانسه)، کادنس دیزاین (آمریکا)، اتو دسک (آمریکا)، وی‌ال‌گور (آمریکا)، هایت (آمریکا)، ای‌وای (بریتانیا)، امریکن اکسپرس (آمریکا)، سیسکو (آمریکا)، آدوبی (آمریکا)، فالابلا (شیلی)، سپ (آلمان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.