اخبار استارتاپی

صرافی او ام پی فینکس در نمایشگاه آیتکس شیراز؛ آیتکس فرصتی برای تعامل با فناوری و تکنولوژی

صرافی او ام پی فینکس
البته با وجود رشد و توسعه مداوم فناوری‌ها، مطلع شدن از تغییرات به‌روز برای همه میسر نیست. بنابراین، چگونه می‌توان از جدیدترین رخدادهای عرصه فناوری و تکنولوژی‌های نوین مطلع شد؟ در پاسخ می‌توان به نمایشگاه‌های فعال در عرصه فناوری اشاره کرد که با حضور در آن می‌توان از جدیدترین تغییرات این عرصه مطلع و با آن همراه شد. آیتکس، یکی از این نمایشگاه‌ها است که همه فعالان عرصه تکنولوژی برای ارائه جدیدترین امکانات خود و معرفی و ارائه آن به علاقه‌مندان، در آن گرد هم جمع شده‌اند.

در این نمایشگاه فعالان حوزه‌هایی همچون فناوری اطلاعات و ارتباطات، کامپیوتر، مخابرات، تجارت الکترونیک، هوش مصنوعی، موبایل، رمزارز و بلاکچین، امنیت و… شرکت خواهند داشت. علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد حوزه فناوری، می‌توانند از تاریخ 21 تا 24 آذر ماه از ساعت 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس در شیراز حضور یابند.

حضور پررنگ صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس در آیتکس شیراز

در این نمایشگاه نیز همچون گذشته، فعالان عرصه رمزارز و بلاکچین حضور پررنگی دارند. صرافی او ام پی فینکس نیز با حضور در نمایشگاه آیتکس شیراز غرفه 21 تلاش دارد تا علاوه بر معرفی صنعت رمزارز و بلاکچین به علاقه‌مندان این عرصه، به سوالات و نیازهای مخاطبان خود پاسخ دهد. همچنین، این پلتفرم دانش بنیان فرصتی فراهم کرده است تا خدمات جدید خود را نیز به مراجعه کنندگان معرفی کند. به عنوان مثال، این صرافی ربات‌های متنوعی همچون ربات معامله‌گر، سفارش‌گذار، اسپات گرید و اینفینیتی گرید را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد تا بر حسب نیاز از آنها استفاده کنند.

پلتفرم دانش بنیان او ام پی فینکس در این دوره از نمایشگاه‌ آیتکس شیراز به دلیل برگزاری رویدادهای مختلف آموزشی و سرگرمی، طی روزهای گذشته با سیل عظیم و بی‌رقیبی از مراجعه کنندگان مواجه شده که در برنامه‌های خلاقانه و متنوع در نظر گرفته شده، شرکت کردند.

به عنوان مثال، گردونه شانس یکی از پرمخاطب‌ترین سرگرمی‌های ارائه شده در غرفه او ام پی فینکس است که در طول دوره‌های گذشته جوایز بی‌شماری را به شرکت کنندگان ارائه داده‌است. نکته جالب توجه این است که بازی در این گردونه نیازی به آشنایی با صنعت رمزارز ندارد بلکه خود آن قرار است مبنایی برای آشنایی کاربران و ورود آنان به این دنیای جدید باشد. در این بازی همه برنده‌اند و هیچ بازنده‌ای وجود ندارد.

البته برای افراد حرفه‌ای و کسانی که با این صنعت آشنایی دارند، نیز برنامه‌های مناسبی وجود دارد که به برندگان آن نیز جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد. بنابراین، شرکت در این سرگرمی‌ها فرصت مناسبی برای تریدرها و معامله‌گران است تا بتوانند میزان توانمندی خود را بیازمایند و جوایزی را دریافت کنند.

افزون بر آن، صرافی او ام پی فینکس فرصتی فراهم کرده تا کسانی که تجربه کافی در حوزه‌های مختلف صنعت رمزارزها دارند، بتوانند درخواست همکاری خود را برای فعالیت و اشتغال در این پلتفرم دانش‌بنیان ارائه دهند. بنابراین، حضور در نمایشگاه آیتکس شیراز فرصت مناسبی را برای آغاز دوره‌ای جدید از فعالیت‌های شغلی در اختیارعلاقه‌مندان قرار خواهد داد.

آیتکس شیراز علاوه بر همکاری‌های فردی، فرصت مناسبی را برای همکاری‌های بین سازمانی در اختیار فعالان این عرصه قرار می‌دهد. فرصتی مغتنم که بتوان از طریق آن استفاده از صنعت بلاکچین و رمزارز را در کشور گسترش داد و همپای تغییرات جهانی حرکت کرد.

شایان ذکر است که در راستای آشنایی با این حوزه مالی، در روز اول این نمایشگاه، سمیناری با عنوان «مسیر معامله‌گری» با سخنرانی مهندس «محمد حسینی» عضو هیات مدیره صرافی او ام پی فینکس برگزار شد که در آن به مواردی از قبیل تحلیل بنیادی، تحلیل فاندامنتال، روانشناسی معاملاتی و طراحی تریدینگ پلن اشاره شد. در این سمینار که در تاریخ 21 آذر از ساعت17 تا 19 در غرفه 21 برگزار شد، این تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال توجه به زمان مناسب برای خرید و فروش و از همه مهم‌تر صبر را سه آیتم مهم در معامله‌گری دانست و گفت: البته موضوع آموزش یکی از موارد بسیار کلیدی و حیاتی است که سرمایه‌گذاران باید به آن توجه داشته باشند. یکی از مواردی که اخیرا در این صنعت رواج زیادی داشته، رشد قارچ‌گونه کانال‌های سیگنال‌دهی است که مردم را تشویق می‌کنند تا بدون آموزش دیدن و صرفا با اعتما‌د به سیگنال آنها ترید کنند. به خاطر داشته باشید که سود این کانال‌ها در همین ناآگاهی و عدم آموزش کاربران است، به همین دلیل طوری تفهیم کرده‌اند که گویی افراد برای ورود به بازار نیاز به آموزش ندارند. این شکل از ورود به بازار باعث می‌شود افراد به دلیل تکیه کردن به تحلیل‌های اشتباه دچار شکست‌های پی درپی شده و بازار مالی را با ناامیدی ترک کنند.

حسینی در ادامه این سمینار با اشاره به اینکه شرکت در کورس‌های بین‌المللی بهترین راه برای یادگیری ترید است، به یکی از باورهای رایج در زمینه معاملات اشاره کرد و افزود: برخی بر این باورند که معامله‌گری تنها راه برای کسب سود زیاد با سرمایه کم است. بعضی از افراد می‌پرسند که چطور وارن بافت از سرمایه ۱۲۰ میلیارد دلاری خود طی یک سال فقط ۱۱ درصد سود کرده اما برخی از معامله‌گران ادعا می‌کنند که ماهی ۲۰ درصد سود می‌کنند. تفاوت در میزارن سرمایه ورودی است. هرچه میزان حجم سرمایه بیشتر می‌شود، میزان سود دریافتی کاهش خواهد یافت زیرا کسب سود سخت‌تر شده و ریسک نیز افزایش می‌یابد.

وی در پایان تصریح کرد: افراد حرفه‌ای که آموزش دیده و بر بازار مسلط هستند، با صرف زمانی اندک سودهای قابل توجهی از بازار کسب می‌کنند. به عنوان مثال، من در معاملات سود ماهانه ۲۵۰ درصدی نیز از بازار داشته‌ام و البته ضرر 15 درصدی را نیز در کارنامه خود دارم.

مزایا و کاربردهای صنعت رمزارز و بلاکچین

همانطور که می‌دانید، با وجود اینکه از ورود فناوری بلاکچین و رمزارزها به صنعت مالی مدت زیادی نگذشته است اما مزیت‌های بی‌شمار این تکنولوژی نوین توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و اکنون کمتر کسی را می‌توان یافت که درباره صنعت کریپتو اطلاعات حداقلی نداشته باشد.

البته با وجود این شناخت، هنوز هم بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها استفاده بلاکچین در حوزه رمزارزها است. اما باید گفت که از این فناوری می‌توان برای انجام خدمات مالی دیگری مانند ارسال وجه و حواله، دارایی‌های دیجیتال و پرداخت‌های آنلاین نیز بهره برد. شایان ذکر است که این فناوری امکان تسویه پرداخت‌ها را بدون نیاز به استفاده از بانک یا سایر واسطه‌ها و اشخاص ثالث فراهم می‌کند.

افزون بر آن ، بلاکچین در نسل بعدی سیستم‌های تعاملی اینترنت یعنی قراردادهای هوشمند، سیستم‌های اعتباری، خدمات عمومی و امنیتی، اینترنت اشیا کاربردهای فراوانی دارد. بنابراین، طبق پیش‌بینی‌ها و با توجه به سرعت بالای پذیرش این صنعت بین جوامع مختلف، آینده روشنی در انتظار این خدمات است.

رمزارزها نیز به دلیل خاصیت ضدتورمی خود در زمان وقوع بحران‌های مالی‌، ‌می‌توانند مانند یک سپرعمل کرده و ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذاران را حفظ کنند. همچنین، این دارایی مستقل از دولت‌ها عمل می‌کنند و دسترسی به آنها آسان است. افزون بر آن، رمزارز یکی از راه‌های انتقال ارزش است که ‌می‌توان از این طریق پول را در عرصه جهانی با سرعت بالا و هزینه‌ کم جابه‌جا کرد.

با توجه به مزیت‌های اشاره شده درباره صنعت بلاکچین و رمزارز، بهترین راهکار برای جلوگیری از عقب‌ماندگی مالی، همگام شدن با این فناوری‌ها و تکنولوژی‌های نوین است. موضوعی که می‌توان با حضور در نمایشگاه آتیکس شیراز، آشنایی با این دست از تکنولوژی‌ها و تلاش برای به کار بردن آن در زندگی مالی، می‌توان به راحتی با آن دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.