زنگ استارتاپ در مدرسه

0

دومین استارتاپ ویکند دانش‌آموزی ۲۸ تا۳۰ بهمن‌ماه در سالن آمفی‌تئاتر مجتمع آموزشی سوده ویژه دانش‌آموز دختر و ۱۹تا۲۱ بهمن در مجتمع آموزشی امام صادق (ع) برای دانش‌آموز پسر برگزار می‌شود. «مدرسه کارآفرینی منطقه ۲» نام تیمی است که به‌تازگی با هدف اجرای استارتاپ ویکند در مدارس دولتی منطقه ۲ تهران شکل گرفته است. استارتاپ ویکند در مدارس با عنوان «۵۴ ساعت با طعم خلاقیت» با استقبال بالای دانش‌آموزان مواجه شده است.

ریحانه کرامتی‌فرد، مسئول برگزاری رویدادها، سابقه تدریس دروس ریاضی و حسابان در دوره دبیرستان را دارد. او در پاسخ به این که چه چیز باعث شکل‌گیری ایده اجرای استارتاپ ویکند برای دانش آموزان شد می‌گوید: «قبلا برای محیط‌های دانشگاهی ویکند برگزار می‌کردم. گاهی تعدادی از دانش‌آموزانم را که در آن‌ها اشتیاق و علاقه‌ای در این زمینه می‌دیدم همراه خود به ویکندها می‌بردم. بعدها متوجه شدم ایده‌هایی که دانش‌آموزانم مطرح می‌کنند هدفمندتر، پرانگیزه‌تر و درنهایت موفق‌تر از بسیاری ایده‌هایی است که در رویدادها ارائه می‌شود، درنتیجه تصمیم گرفتم ویکندی به طور اختصاصی برای دانش‌آموزان مدرسه سوده برگزار کنم.»

کرامتی‌فرد تصریح کرد: «اولین ویکند دانش‌آموزان مدرسه سوده در آبان‌ماه سال جاری به طور قطع یکی از بهترین ویکندهای برگزارشده در ایران تا به امروز بوده است. حتی تعدادی از گروه‌ها توانستند دفتر کار و حامی مالی جذب کنند.» کرامتی می‌گوید: «تعدادی از دانش‌آموزان که از نظر درسی بسیار ضعیف بودند و یا حتی به دلیل مشکلات مختلف در آستانه اخراج از مدرسه بودند، بعد از آشنایی با پدیده‌های استارتاپی انگیزه مضاعف پیدا کرده‌اند، هدفمند درس می‌خوانند و برای رسیدن به اهدافشان برنامه‌ریزی می‌کنند.»

طالب‌زاده، رییس آموزش‌وپرورش منطقه ۲ تهران، از اجرای چنین برنامه‌هایی در سطح مدارس بسیار استقبال کرد و گفت خلاقیت و ایده‌های ناب دانش‌آموزان بسیار دور از انتظار بود و او را شگفت‌زده کرده است، از این رو وی حمایت مادی و معنوی خود را از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی اعلام می‌کند. طالب‌زاده ۵۰ ‌درصد هزینه ثبت‌نام هر دانش‌آموز در رویداد را متقبل شد و ابراز امیدواری کرد که راهکارهای مفیدی از بطن این رویداد برخواهد خواست.

ریحانه کرامتی دومین استارتاپ ویکند مدارس را با همکاری آموزش‌وپرورش منطقه ۲ و مدارس سوده و امام صادق (ع) در بهمن‌ماه امسال برگزار خواهد کرد. او در رابطه با اهداف شخصی خود گفت: «دوست دارم دانش‌آموزانم به موفقیت‌های زیادی در زندگی دست پیدا کنند و به جاهای خوبی برسند. تغییراتی که از نظر ذهنی و کارایی در بچه‌ها دیدم برایم بسیار مهم و کافی است.»

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.