اخبار استارتاپی

رینوتکس فرصتی برای آشنایی مردم با فناوری است

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه رینوتکس فرصت و فضایی مناسب برای جذب عموم مردم جهت آشنایی با مباحث فناوری است، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه رینوتکس علاوه بر افزایش آگاهی مردم در حوزه فناوری، حلقه اتصال بین سازمان و ارگان‌های مختلف با شرکت های دانش بنیان شود.

حجت الاسلام سید کاظم زعفرانچی لر در حاشیه نمایشگاه رینوتکس 2023، در گفت وگو با شنبه مگ، با بیان اینکه موضوع آیتی و فناوری یکی از مهم ترین و کاربردی ترین موضوعاتی است که باید در سیستم های شهری مورد ملاحظه قرار بگیرد، گفت: اجرای فیبر نوری در بحث هوشمندسازی شهر تبریز یکی از گام های بزرگ است که تاکنون نزدیک به 50 کیلومتر فیبر نوری در تبریز اجرا شده است.

وی ادامه داد: طبق زمان بندی تا 18 ماه آتی نزدیک به 300 کیلومتر در شهر تبریز فیبر نوری اجرا خواهد شد و تدابیری نیز اندیشیده شده تا کاربران خانگی نیز بتوانند از فیبر نوری استفاده کنند.

وی افزود: تا پایاین سال 1402، 1000 دوربین ترافیکی در سطح شهر تبریز نصب خواهد شد که مدیریت ترافیکی را به طور منظم تسهیل خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به احداث بزرگ ترین مرکز کنترل ترافیکی شمال غرب کشور در خرداد ماه سال آتی در تبریز، گفت: این مرکز، مجموعه ای بسیار بزرگی خواهد شد که کنترل ترافیک تبریزرا در این مرکز خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه ایجاد پل ارتباطی بین ارگان ها و شرکت های دانش بنیان می تواند منجر به خروجی های عملی شود، گفت: در یکی از غرفه ها متوجه طرح یکی از شرکت های دانش بنیان شدیم که این طرح می تواند در مدیریت منابع آب شهری مورد استفاده قرار بگیرد.

زعفرانچی لر ادامه داد: برگزاری نمایشگاه رینوتکس بسیار مفید و کاربردی است تا بتوان از ظرفیت های آن برای حل مشکلات و بهبود آینده ی شهر بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.