اخبار استارتاپی

رونمایی از سامانه ارزشگذاری فناوری

در سومین روز از نمایشگاه رَبع رشیدی (رینوتکس 2023) از سامانه ارزشگذاری فناوری آذربایجان شرقی رونمایی شد.
در این رویداد که با حضور برخی از مقامات استانی و کشوری برگزار شد، از سامانه ارزشگذاری دارایی نامشهود که توسط نخبگان آذربایجان شرقی ساخته شد، رونمایی شد.
در این مراسم، عبدالرضا فلاح، مشاور استاندار آذربایجان شرقی ضمن معرفی این پلتفرم درباره محاسن آن گفت: «از طریق این پلتفرم، شرکت‌ها می‌توانند از میزان دارایی خود مطلع شوند؛ اطلاعاتی که در فرآیند جذب سرمایه و دمو دی می‌تواند بسیار کمک کند.»
فلاح در ادامه افزود: «اگر شرکت‌ها در ابتدا و انتهای سال، روند ارزشگذاری را طی کنند، می‌توانند دید دقیقی نسبت به عملکرد خود پیدا کنند. همچنین بازیگران اکوسیستم می‌توانند از این طریق، روند رو به رشد یا نزول شرکت‌های خود را مشاهده و ردیابی کنند.»
مشاور استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: «این پلتفرم بر اساس استانداردهای وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت علوم تهیه شده است.»
فلاح همچنین گفت: «از دیگر محاسن این پلتفرم، می‌توان به این نکته اشاره کرد که بر اساس این ارزشگذاری‌ها، منابع تقسیم می‌شود.»
دکتر اسدی، دبیر جایزه ملی فناوری ربع رشیدی نیز در این رویداد گفت: «یکی از بزرگترین مشکلات ما، همین ارزشگذاری دارایی نامشهود است که امیدواریم این پلتفرم علمی باشد و با کمک هوش مصنوعی بتواند به ما کمک کند. چرا که ۷۵ درصد از دارایی‌های شرکت‌ها از نوع نامشهود است.»
دکتر رضایی، مدیر کل سیاست گذاری فناوری وزارت علوم نیز که در این مراسم حضور داشت گفت: «با تشکر از فعالیت اهالی استان آذربایجان شرقی در ساخت این پلتفرم، امیدوارم شاهد یک اکوسیستم فعال و کارآمد باشیم. این سامانه از طرف ما مسلما بررسی خواهد شد و اگر با استانداردهای ما تطابق داشت، حتما آن را ارتقا می‌دهیم و به مجموعه سامانه‌های خود اضافه می‌کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.