روابط استراتژیک آدیداس و خلاقیت

0

مغز دونفر همیشه بهتر از یک نفر کار می‌کند. برخی از موفق‌ترین شرکت‌ها، از این شعار برای پیشرفت خود استفاده کرده و روابطی را شکل می‌دهند تا بتوانند از فکر دیگران در کار خود استفاده کنند. دیوید نوار نویسنده کتاب «خلق مشترک: چگونه کسب‌وکار شما از همکاری‌های استراتژیک و خلاقانه سود می‌برد» می‌نویسد: حتی پیشرفته‌ترین شرکت‌ها مجبورند دائما به فکر ارتقا و تحول در فعالیت خود باشند. آنها می‌دانند که آنچه باعث شده به این مرحله برسند، لزوما به آنها برای رسیدن به مرحله بعد کمک نمی‌کند. روابط استراتژیک به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا در مورد کسب‌وکارشان و تحول در آن به راهکارهای جدید دست یابند. هدف از تشکیل این روابط یافتن راه‌حل‌های جدید و دستیابی به سود دوطرفه است. 

 روابط استراتژیک با کارمندان

رابطه با کارمندان شرکت، یکی از مهم‌ترین انواع این روابط استراتژیک است. در سال 2015، شرکت آدیداس تصمیم گرفت تا الگوی فعالیت خود را به چالش بکشد. مارک کینگ، مدیر جدید این شرکت تصمیم گرفت از کارمندانش درخواست کند ایده‌های خود برای ارتقای برند آدیداس مطرح کنند.

حدود 500طرح از سوی کارمندان پیشنهاد شد و از بین این همه، طرحی ساده در سه کلمه «نتفلیکس برای دوندگان» برنده شد. یک سال بعد، آدیداس Avenue A را راه‌اندازی کرد که یک سرویس اشتراک برای دوندگان بود. این اشتراک شامل جعبه‌ای با محتویات گزینش‌شده توسط دوندگان معروف مانند نیکول وینهافر بود. همچنین این ارتباط استراتژیک با کارمندان بعدها منجر به تشکیل آکادمی گروه خلاق آدیداس شد که یک محیط آنلاین برای آموزش و تشویق کارمندان برای خلاقیت بیشتر در کارشان است.کارمندان این شرکت می‌توانند ایده‌های جدید خود را از طریق این محیط با مدیران در میان گذاشته و به بهترین ایده‌ها جوایزی اهدا می‌شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.