رنه لاگوست

0

René Lacoste

تاجرطراح مد بازیکن تنیس (-)

عضو افسانه ای چهار تفنگدار فرانسوی تنیس رنه لاگوست مخترع راکت تنیس فلزی و بنیانگذار خط تولید پوشاک ورزشی لاگوست

خلاصه

در سال در پاریس فرانسه به دنیا آمد. رنه بازی تنیس را دیر شروع کرد اما زمان کوتاهی نگذشت که به بازیکن شماره یک جهان تبدیل شد.او مقام را در هفت سال زندگی حرفه ای به دست آورد.چند سال بعد لاگوست خط تولید پوشاک ورزشی را با نام خود و با نشان تمساح که نمادی از وضعیت او بود را بنا نهاد. او در اکتبر سال در سنت ژان لوز فرانسه درگذشت.

rene-lacosste-x

اوایل زندگی

قهرمان جهان تنیس مخترع و طراح مد ژان رنه لاگوست در تاریخ ژوئیه در پاریس متولد شد. لاگوست نسبتا دیر ورزش تنیس را آغاز کرد. زمانی که او ساله بود به همراه پدرش که یک تاجر ثروتمند بود به انگلستان سفر کرد و از آن زمان به ورزش تنیس علاقه مندشد.

زندگی او تا آن زمان روشن به نظر می رسید.یک دانش آموز خوب با یک ذهن خلاق در زمینه طراحی مکانیکی بنابرای برای او تعیین شد که به یک مدرسه معتبر فرانسوی برود اما او تصمیم گرفت که یک بازیکن تنیس شود. پدرش تا سال خواسته اورا نپذیرفت اما رنه در عرض سال به یکی از بهترین بازیکنان تنیس تبدیل شد.

نکات برجسته شغلی

درحالی که هرگز فکر نمیکرد به یک ورزشکار فوق العاده تبدیل شود لاگوست بازی خود را از سطح پایه شروع کرد و به سرعت با نام مستعار تمساح یا کروکودیل در بین مردم شناخته شد.

 

سال او به اولین پیروزی خود دست یافت زمانی که لاگوست یک اسیر فرانسوی در جنگ جهانی بود در مسابقات قهرمانی تک نفره ویمبلدون به پیروزی رسید.سال بعد او توانست تنیس باز مشهور آمریکایی را که چندین سال مقام اول مسابقات را کسب کرده بود پشت سر بگذارد.

به طور کلی لاگوست در مدت زمان کوتاهی توانست یکی از بهترین بازیکنان تنیس شود و عنوان قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ به دست آورد همچنین دو مقام در مسابقات فرانسه و یکی در ویمبلدون نیز به دست اورد .به علاوه او یکی از اعضای تیم جام دیویس فرانسه نیز بود.

در سال لاگوست و همکار بازیکنش ژاک براجنان ژان بروتا و هنری کوچت به عنوان چهار تفنگدار فرانسوی تنیس شناخته شدند. اما لاگوست به دلیل مشکلات بیماری اش در سال از ورزش تنیس بازنشسته شد.

اختراعات و خط تولید پوشاک

rene lacoste

ذهن مکانیکی لاگوست هرگز در پشت حرفه ورزشی اش عقب نماند. او یک فرد سرسخت و کمال گرابود که مربیانش به شدت اورا سرزنش میکردند اما او با این خصوصیاتش توانست برای اولین بار در جهان ماشین پرتاب توپ تنیس را اختراع کرد و بعد از آن برای اولین بار راکت تنیس فلزی را ساخت. اما لاگوست ذهن خلاق خود را فقط درگیر تنیس نکرد او تا اواسط سال , اختراع دیگر نیز ثبت کرد.

اما خط تولید پوشاک اوج موفقیت های لاگوست بعد از کنارگذاشتن تنیس بود. لاگوست رقابت خود را با تولید تی شرت های بافت آستین کوتاه آغاز کرد . او درسال یک شرکت کوچک را تاسیس کرد و تی شرت های خود را بانماد تمساح در سمت چپ سینه وارد بازار ایالات متحده آمریکا کرد.

در این شرایط درآمد لاگوست روز به روز افزایش می یافت به طوری که در سال خرید و فروش او به میلیون دلار رسید.

لاگوست در تمام عمر خود از بیماری سرطان رنچ می برد و در نهایت در اکتبر سال در سنت ژان لوز فرانسه براثر نارسایی قلبی در خواب درگذشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.