رنه لاگوست

0

René Lacoste

تاجر،طراح مد ، بازیکن تنیس (1996-1904)

عضو افسانه ای چهار تفنگدار فرانسوی تنیس ، رنه لاگوست مخترع راکت تنیس فلزی و بنیانگذار خط تولید پوشاک ورزشی لاگوست

خلاصه

در سال 1904 در پاریس ، فرانسه به دنیا آمد. رنه بازی تنیس را دیر شروع کرد اما زمان کوتاهی نگذشت که به بازیکن شماره یک جهان تبدیل شد.او 10 مقام را در هفت سال زندگی حرفه ای به دست آورد.چند سال بعد لاگوست خط تولید پوشاک ورزشی را با نام خود و با نشان تمساح که نمادی از وضعیت او بود را بنا نهاد. او در 12 اکتبر سال 1996 در سنت ژان لوز ،فرانسه درگذشت.

rene-lacosste-300x225

اوایل زندگی

قهرمان جهان تنیس ، مخترع و طراح مد ژان رنه لاگوست در تاریخ 2 ژوئیه 1904 در پاریس متولد شد. لاگوست نسبتا دیر ورزش تنیس را آغاز کرد. زمانی که او 15 ساله بود به همراه پدرش که یک تاجر ثروتمند بود به انگلستان سفر کرد و از آن زمان به ورزش تنیس علاقه مندشد.

زندگی او تا آن زمان روشن به نظر می رسید.یک دانش آموز خوب با یک ذهن خلاق در زمینه طراحی مکانیکی ، بنابرای برای او تعیین شد که به یک مدرسه معتبر فرانسوی برود اما او تصمیم گرفت که یک بازیکن تنیس شود. پدرش تا 5 سال خواسته اورا نپذیرفت اما رنه در عرض 3 سال به یکی از بهترین بازیکنان تنیس تبدیل شد.

نکات برجسته شغلی

درحالی که هرگز فکر نمیکرد به یک ورزشکار فوق العاده تبدیل شود، لاگوست بازی خود را از سطح پایه شروع کرد و به سرعت با نام مستعار تمساح یا کروکودیل در بین مردم شناخته شد.

 

سال 1925 او به اولین پیروزی خود دست یافت ، زمانی که لاگوست یک اسیر فرانسوی در جنگ جهانی بود ، در مسابقات قهرمانی تک نفره ویمبلدون به پیروزی رسید.سال بعد او توانست تنیس باز مشهور آمریکایی را که چندین سال مقام اول مسابقات را کسب کرده بود پشت سر بگذارد.

به طور کلی ، لاگوست، در مدت زمان کوتاهی توانست یکی از بهترین بازیکنان تنیس شود و 7 عنوان قهرمانی در مسابقات جایزه بزرگ به دست آورد ، همچنین دو مقام در مسابقات فرانسه ، و یکی در ویمبلدون نیز به دست اورد .به علاوه او یکی از اعضای تیم جام دیویس فرانسه نیز بود.

در سال 1976 لاگوست و 4 همکار بازیکنش ژاک براجنان ،ژان بروتا و هنری کوچت به عنوان چهار تفنگدار فرانسوی تنیس شناخته شدند. اما لاگوست به دلیل مشکلات بیماری اش در سال 1929 از ورزش تنیس بازنشسته شد.

اختراعات و خط تولید پوشاک

rene lacoste

ذهن مکانیکی لاگوست هرگز در پشت حرفه ورزشی اش عقب نماند. او یک فرد سرسخت و کمال گرابود که مربیانش به شدت اورا سرزنش میکردند اما او با این خصوصیاتش توانست برای اولین بار در جهان ماشین پرتاب توپ تنیس را اختراع کرد و بعد از آن برای اولین بار راکت تنیس فلزی را ساخت. اما لاگوست ذهن خلاق خود را فقط درگیر تنیس نکرد او تا اواسط سال 1960, 20 اختراع دیگر نیز ثبت کرد.

اما خط تولید پوشاک ، اوج موفقیت های لاگوست بعد از کنارگذاشتن تنیس بود. لاگوست رقابت خود را با تولید تی شرت های بافت آستین کوتاه آغاز کرد . او درسال 1950 یک شرکت کوچک را تاسیس کرد و تی شرت های خود را بانماد تمساح در سمت چپ سینه وارد بازار ایالات متحده آمریکا کرد.

در این شرایط درآمد لاگوست روز به روز افزایش می یافت به طوری که در سال 1982 خرید و فروش او به450 میلیون دلار رسید.

لاگوست در تمام عمر خود از بیماری سرطان رنچ می برد و در نهایت در 14 اکتبر سال 1996 در سنت ژان لوز فرانسه براثر نارسایی قلبی در خواب درگذشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.