بسیج عمومی برای تولیدمحتوای باکیفیت!

0

یکی از دغدغه‌های بازاریابان محتوا، تولید محتوای باکیفیت است؛ یعنی محتوایی که بتواند آمار بازدید را بالا ببرد و در بازاریابی محتوا موفق‌تر عمل کند. یکی از روش‌هایی که می‌تواند این هدف را تحقق بخشد، سبک همکاری در بازاریابی محتواست که بر اساس ارتباطات طراحی شده است. همه‌‌ ما روزانه با انسان‌های مختلفی سروکار داریم که ساعت‌ها با آنها در ارتباط هستیم. این ارتباط ممکن است در دنیای واقعی صورت بگیرد و یا به‌طور مجازی باشد. سبک همکاری، بیانگر آن است که می‌توان از همین موقعیت‌های ارتباطی در راستای گسترش مخاطبان و بازاریابی محتوا استفاده کرد. در این راستا می‌توان از سبک همکاری در بازاریابی محتوا در سه حوزه‌ مختلف استفاده کرد:

منابع: ممکن است در تولید یک محتوا نیاز به قالب‌های مختلفی اعم از متن، تصاویر، فیلم، صوت و… داشته باشید. برخی اطرافیان شما هستند که می‌توانند در یک زمینه به‌خصوص به شما کمک کنند. مثلا تصاویر موردنیاز شما را تهیه کنند.

دیدگاه‌ها: از دیدگاه‌های دیگران نسبت به کار خود استفاده کنید. البته منظور آن نیست که هر چه آ‌نها گفتند چشم‌بسته به کار ببندید؛ بلکه هدف به‌کارگیری نگاهی جامع‌تر و پخته‌تر نسبت به موضوعات است. در نتیجه پروژه محتوایی شما کامل‌تر خواهد بود.

مخاطبان: افزایش دامنه تعداد مخاطبان برای شما امری حیاتی است. هر اندازه انسان‌های اطراف شما تعداد بیشتری داشته باشند، پیام شما زنجیروار و با سرعت بیشتری گسترش خواهد یافت.

  •  قالب‌های محتوا در سبک همکاری

 تحقیقات میدانی

اجرای تحقیقات میدانی پیش از شروع کار، یکی از بخش‌های مهم هر پروژه است که باید بادقت انجام شود. شاید در بعضی موارد، نیاز باشد تا هزینه‌هایی صرف این کار شود، اما این هزینه‌ها به‌قدری ضرورت دارند که اگر صرف نشوند، در آینده هزینه‌های بسیار بیشتری را تحمیل خواهند کرد.

 مصاحبه‌ها و پنل‌ها

برای جذاب‌ترشدن محتوا می‌توانید به‌عنوان یک میزبان، یک برنامه مصاحبه یا یک پنل گفت‌وگوی چندجانبه تهیه کنید. برای این کار، باید چند شخصیت مرتبط با حوزه‌ای که قرار است درباره آن محتوا تولیدکنید را‌ به یک برنامه دعوت کنید. فراموش نکنید که محتواهای تصویری همواره برای مخاطبان جذابیت ویژه دارند. وقتی شما با چند نفر گفت‌وگو می‌کنید، درواقع الگویی از ارتباط چندجانبه و همکاری را برای مخاطبان پیاده‌سازی کرده‌اید. همچنین می‌توانید متن مصاحبه را پیاده‌سازی کرده و بعد از ویرایش، دررسانه‌هایی که دارید، منتشر کنید. سعی کنید این دست از مصاحبه‌ها را با کسانی به اشتراک بگذارید که دایره‌‌ وسیعی از مخاطبان دارند تا از این طریق، محتوای خود را بین افراد زیادی منتشر کرده باشید.

 پادکست‌ها

درحال‌حاضر پادکست‌ها در بین کاربران، بسیار محبوب هستند و روزبه‌روز نیز بر محبوبیت آنها اضافه می‌شود. بر اساس گزارش فوربس، در ماه گذشته در بین کاربران فضای مجازی، ۲۴درصد از بزرگسالان به پادکست گوش داده‌اند که این رقم در ماه قبل از آن ۲۱درصد بوده است و این موضوع، حاکی از گسترش محبوبیت این قالب محتوایی است.

محتواهای چندقسمتی

گاهی ممکن است درباره یک موضوع واحد با چندنفر گفت‌وگو کنید که احتمالا دیدگاه‌های متفاوتی با یکدیگر دارند. در این صورت، برای اینکه مشکلی در سبک همکاری پیش نیاید، بهتر است که مطالب خود را به صورت چندقسمتی تولید کنید تا همکاران شما از نظر موضوعی هم مجزا باشند. محتواهای چندقسمتی، یکی از انواع ایده‌آل برای وبلاگ‌ها محسوب می‌شوند.

 همکاری میان‌رشته‌ای

ممکن است شما به‌عنوان تولیدکننده‌‌ اصلی محتوا فقط در یکی از تخصص‌های موردنیاز مهارت کامل داشته باشید؛ در این صورت، باید از متخصصان مهارت‌های دیگر به‌عنوان تخصص‌های مکمل پروژه استفاده کنید.

 مشارکت کاربران

یکی از جنبه‌های مهم همکاری در سبک همکاری بازاریابی محتوا، مشارکت‌دادن کاربران در تولید محتواست. این کار می‌تواند از طریق نظرسنجی‌های اینترنتی انجام شود یا اینکه شما یک سؤال بپرسید و از کاربران بخواهید تا در قسمت نظرات به آن پاسخ دهند و دیدگاه‌های خود را درباره آن شرح دهند. با استفاده از مشارکت کاربران می‌توانید درکوتاه‌ترین زمان ممکن، محتواهای نسبتا مطلوب تولید کنید.

 مشارکت کارکنان

از کارکنان خود به هیچ عنوان غافل نشوید. شما می‌توانید از کارمندان خود دعوت کنید تا دیدگاه‌های خود را درباره‌‌ یک موضوع به‌خصوص به اشتراک بگذارند. نتایج حاصل از آن می‌تواند به‌طور غیرمستقیم در تولید محتوا مورد استفاده قرار گیرد.

 مطالعات موردی

موضوعات مختلف و کلی را به قسمت‌های کوچک‌تری تقسیم کرده و درباره آنها فکر کنید. در این کار می‌توانید حتی از همکاری مستقیم مشتریانی که به این کار علاقه دارند نیز استفاده کنید.

سبک همکاری یکی از سبک‌های نوین در زمینه بازاریابی محتواست که به شما کمک می‌کند ضمن افزایش دامنه ارتباطات اجتماعی، در نشر اثربخش محتوا نیز موفقیت کسب کنید.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.