رشد کسب‌وکار

بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی روس‌ها، یاندکس نام دارد!

یاندکس (Yandex) یک شرکت فناوری اطلاعات روسی است که بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی روسیه و هشتمین موتور جست‌وجوی جهان را اداره می‌کند. همچنین این شرکت توسعه‌دهنده سرویس‌ها و محصولات اینترنتی بسیاری هم بوده است. صفحه خانگی Yandex.ru محبوب‌ترین وب‌سایت در روسیه است.

یاندکس به عنوان هشتمین موتور جست‌وجو در سراسر دنیا شناخته شده است که بیش از 150 میلیون جست‌وجو در روز و بیش از 50.5 میلیون بازدیدکننده در روز داشته است.

ماموریت این شرکت ارائه پاسخ به هر پرسشی است که کاربر دارد. به علاوه یاندکس یک حضور بسیار وسیع در قزاقستان از مه 2017، در اوکراین دارد و تقریبا یک‌سوم از تمام نتایج جست‌وجو در آن بازارها را ارائه می‌دهد و 43درصد از تمام نتایج جست‌وجو در بلاروس را عرضه می‌کند.

صفحه وب Yandex.ru به عنوان محبوب‌ترین وب‌سایت در روسیه رتبه‌بندی شده است. این وب‌سایت در بلاروس، قزاقستان و ترکیه فعالیت دارد. یاندکس لبز یک بخش از یاندکس است که در سان‌فرانسیسکو واقع شده است. در سال 2014، یاندکس اعلام کرد که قصد دارد یک دفتر تحقیق و توسعه در برلین آلمان باز کند.

این شرکت دفتر فروش خود در خارج از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع در سوئیس برای مشتریان تبلیغاتی اروپایی خود و سپس در شانگهای چین برای شرکت‌های چینی که روی بازار زبان روسی کار می‌کردند، افتتاح کرد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط TNS، FOM و Score، یاندکس بزرگ‌ترین منبع و بزرگ‌ترین موتور جست‌وجو در بازار اینترنتی روسیه بر حسب دسترسی مخاطبان است. در حال حاضر یاندکس یک سهم بازار بیش از 65 درصد در بازار موتور جست‌وجوی روسیه بر حسب ترافیک دارد با اینکه این شرکت گفته است سهم بازار آن در روسیه در سه ماهه چهارم سال 2016، 55.4 درصد بوده است.

رقبای اصلی یاندکس در بازار روسیه گوگل، میل.رو، و رامبلر هستند. یاندکس یکی از موتورهای جست‌وجوی غیر‌انگلیسی‌زبان ملی است که یکی از رقبای اصلی برای گوگل به شمار می‌رود.

طبق بازاریابی یاندکس، یکی از بزرگ‌ترین مزایای کاربران روسی‌زبان توانایی در تشخیص انعکاس روسی در پرس‌و‌جو‌های جست‌وجو است.

از سال 2010، یاندکس در شرکت‌های روسی و خارجی سرمایه‌گذاری کرده است. در بین این شرکت‌ها می‌توان به ویزی لبز، بلوکو، سیسموتک، مولتی‌شیپ، سیلز پریدیکت و غیره اشاره کرد.

در جولای سال 2017، اوبر و یاندکس کسب‌و‌کارهای رانندگی خود را در روسیه، قزاقستان، آذربایجان، ارمنستان، بلاروس و گرجستان ادغام می‌کنند. اوبر 225 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد و 36/6 درصد از سهم شرکت را کسب می‌کند. یاندکس نیز 100 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و 59/3 درصد از سهام شرکت جدید را از آن خود می‌کند. در نوامبر سال 2017، اوبر با Yandex.Taxi ادغام شد تا یک شرکت خطرپذیر مشترک راه‌اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.