جذب سرمایه

برترین‌های بانکداری و پرداخت

امسال نوزدهمین سال است که سازمان مدیریت صنعتی شرکت‌های برتر ایرانی را مورد ارزیابی قرار داده‌ و بر اساس شاخص‌هایی 500 شرکت برتر را معرفی کرده است. در این گزارش قصد داریم نگاهی داشته باشیم به حضور شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در فهرست 500شرکت برتر و با نگاهی به جایگاه این شرکت‌ها در سال گذشته، مقایسه‌ای از وضعیت رشد این شرکت‌ها نیز داشته باشد.

قبل از اینکه برویم سراغ شروع گزارش، این متن را که در معرفی همایش شرکت‌های برتر آمده است، ببینید: «سازمان مدیریت صنعتی از سال 1377 رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران را هرساله انجام داده است. این رتبه‌بندی با الهام از رسالت سازمان با فراهم‌کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب‌وکار اقتصادی کشور ارائه می‌دهد و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاستگذاران و پژوهشگران، یاری می‌رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.»

توجه داشته باشید که رتبه‌بندی انجام شده در سال 95 با تکیه‌بر اطلاعات سال مالی 94 است. قبل از هر چیز نگاهی می‌اندازیم به کلیات رتبه‌بندی IMI-100 سال مالی 94 که 4 بهمن‌ماه 95 منتشر شده است.

رتبه‌بندی IMI-100 منتشر شده در سال 95، علاوه بر رتبه‌بندی شرکت‌ها در 5 دسته 100تایی و رتبه‌بندی شرکت‌ها از یک تا 500، شرکت‌ها را در بخش‌های مختلف نیز کنار هم قرار داده است و بنا بر فروشی که هر شرکت در بخش خود قرار داده یک فهرست مجزا نیز منتشر شده است.

بااین‌وجود سعی کرده‌ایم تمام شرکت‌هایی که در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت فعالیت دارند را در فهرستی مجزا به همراه امکان مقایسه رتبه هر شرکت در سال مالی 94 و سال مالی 93 برای مخاطبان منتشر کنیم. فهرست وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در بین 500 شرکت برتر ایران به شرح جدول زیر است.

نام شرکت‌ها در جدول روبه‌رو  بر اساس رتبه‌های کسب شده در سال مالی 94 آمده است. همچنین رتبه شرکت‌هایی که در سال مالی 93 نیز در این فهرست حضور داشتند، آورده شده است و میزان رشد آنها نیز مشخص شده است.

از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت، شرکت خدمات انفورماتیک با رتبه 91 در بین 100 شرکت اول برتر قرار گرفته و همچنین عنوان یکی از 10 شرکت پیشرو در بین 100 شرکت را کسب کرده است.

معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو «تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست 100 شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر» است. فهرستی که بر اساس معیار اصلی فوق‌الذکر تهیه می‌شود، با توجه به معیارهای دیگری پالایش می‌شود. ایـن معیارها عبارتند از «وجود اطلاعات شرکت در رتبه‌بندی 100-IMI  برای حداقل 3 سال اخیر»، «منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر» و «زیان‌ده نبودن شرکت».

در بین 100 شرکت دوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) در بین 5 شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

در بین 100 شرکت سوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بین 5 شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.