برترین‌های بانکداری و پرداخت

0

امسال نوزدهمین سال است که سازمان مدیریت صنعتی شرکت‌های برتر ایرانی را مورد ارزیابی قرار داده‌ و بر اساس شاخص‌هایی ۵۰۰ شرکت برتر را معرفی کرده است. در این گزارش قصد داریم نگاهی داشته باشیم به حضور شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در فهرست ۵۰۰شرکت برتر و با نگاهی به جایگاه این شرکت‌ها در سال گذشته، مقایسه‌ای از وضعیت رشد این شرکت‌ها نیز داشته باشد.

قبل از اینکه برویم سراغ شروع گزارش، این متن را که در معرفی همایش شرکت‌های برتر آمده است، ببینید: «سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران را هرساله انجام داده است. این رتبه‌بندی با الهام از رسالت سازمان با فراهم‌کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید در مورد بنگاه‌های اقتصادی کشور، فضای روشن‌تری از کسب‌وکار اقتصادی کشور ارائه می‌دهد و به مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سیاستگذاران و پژوهشگران، یاری می‌رساند تا شناخت و درک دقیق‌تری از مقیاس، ساختار مالی و اقتصادی صنایع و بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور بیابند.»

توجه داشته باشید که رتبه‌بندی انجام شده در سال ۹۵ با تکیه‌بر اطلاعات سال مالی ۹۴ است. قبل از هر چیز نگاهی می‌اندازیم به کلیات رتبه‌بندی IMI-100 سال مالی ۹۴ که ۴ بهمن‌ماه ۹۵ منتشر شده است.

رتبه‌بندی IMI-100 منتشر شده در سال ۹۵، علاوه بر رتبه‌بندی شرکت‌ها در ۵ دسته ۱۰۰تایی و رتبه‌بندی شرکت‌ها از یک تا ۵۰۰، شرکت‌ها را در بخش‌های مختلف نیز کنار هم قرار داده است و بنا بر فروشی که هر شرکت در بخش خود قرار داده یک فهرست مجزا نیز منتشر شده است.

بااین‌وجود سعی کرده‌ایم تمام شرکت‌هایی که در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت فعالیت دارند را در فهرستی مجزا به همراه امکان مقایسه رتبه هر شرکت در سال مالی ۹۴ و سال مالی ۹۳ برای مخاطبان منتشر کنیم. فهرست وضعیت شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران به شرح جدول زیر است.

 نام شرکت‌ها در جدول روبه‌رو  بر اساس رتبه‌های کسب شده در سال مالی ۹۴ آمده است. همچنین رتبه شرکت‌هایی که در سال مالی ۹۳ نیز در این فهرست حضور داشتند، آورده شده است و میزان رشد آنها نیز مشخص شده است.

از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت، شرکت خدمات انفورماتیک با رتبه ۹۱ در بین ۱۰۰ شرکت اول برتر قرار گرفته و همچنین عنوان یکی از ۱۰ شرکت پیشرو در بین ۱۰۰ شرکت را کسب کرده است.

معیار اصلی در انتخاب شرکت‌های پیشرو «تغییر رتبه فروش شرکت‌های فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایران طی چهار سال اخیر» است. فهرستی که بر اساس معیار اصلی فوق‌الذکر تهیه می‌شود، با توجه به معیارهای دیگری پالایش می‌شود. ایـن معیارها عبارتند از «وجود اطلاعات شرکت در رتبه‌بندی 100-IMI  برای حداقل ۳ سال اخیر»، «منفی نبودن تغییر رتبه فروش شرکت در سال اخیر» و «زیان‌ده نبودن شرکت».

در بین ۱۰۰ شرکت دوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت پرداخت اول کیش (جیرینگ) در بین ۵ شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

در بین ۱۰۰ شرکت سوم، از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بین ۵ شرکت برتر ازنظر رشد سریع قرار گرفته است.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.