بامبو؛ پلتفرم مدیریتی سرمایه شخصی

گفتگو با مهرداد مهربد بنیانگذار بامبو

0

ایده مدیریت سرمایه شخصی در دو دهه گذشته به صورت جدی در دنیا تبدیل به محصولات متنوع و قابل استفاده برای عموم افراد گردید. در کشور ما دانش عمومی در حوزه مالی نسبتا پایین بوده و از طرفی نقدینگی در کشور به سرعت رو به افزایش است.

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید

مهرداد مهربد هستم، مدیر پروژه بامبو. فارغ التحصیل مهندسی پزشکی و مدیریت کسب‌و‌کار از دانشگاه برکلی ایالات متحده هستم. بیش از ۵ سال در اکوسیستم استارتاپی کشور در حوزه‌های مختلف مشغول به کار بوده‌ام و از ۲ سال پیش همکاری با هلدینگ مالی مفید را شروع کردم.

ایده راه‌اندازی اپلیکیشن بامبو از کجا آمد؟

ایده مدیریت سرمایه شخصی در دو دهه گذشته به صورت جدی در دنیا تبدیل به محصولات متنوع و قابل استفاده برای عموم افراد گردید. در کشور ما دانش عمومی در حوزه مالی نسبتا پایین بوده و از طرفی نقدینگی در کشور به سرعت رو به افزایش است.

هدایت این نقدینگی به عرصه بازار سرمایه از یک طرف باعث رشد اقتصاد و تولید در کشور می شود، و از طرفی دربهای این بازار کلیدی را به روی عموم مردم باز می‌کند. بامبو راهکار ایجاد زندگی مالی هدفمند و ارتقای دانش مالی هموطنانمان است.

این اپلیکیشن دقیقا از چه زمانی کار خود را آغاز می‌کند؟

نسخه اول اپلیکیشن بامبو از حدود ۶ ماه پیش در حال ارائه خدمات می‌باشد و نسخه دوم نیز با امکاناتی بسیار جذابتر تا انتهای بهمن ماه سال جاری ارائه خواهد شد.

بامبو چه سازوکاری دارد؟ کاربران چطور می‌توانند از آن استفاده کنند؟

کاربر بعد از دانلود و نصب بامبو، اهداف مهم مالی خود را به کمک بامبو تعیین کرده و طبق قانون به سامانه احراز هویت بازار سرمایه، معروف به سجام، راهنمایی شده و با پر کردن اطلاعات لازم و نهایتا فعالسازی بامبو، برنامه سرمایه‌گذاری شخصی هر کاربر تعیین میشود.

زمان هر فاز از سرمایه‌گذاری توسط بامبو به کاربر اطلاع داده شده و پرداخت و سرمایه‌گذاری آن در بورس هم از طریق خود اپلیکیشن انجام می‌شود. کاربرها می‌توانند وضعیت کل پرداختها و میزان پیشرفت خود را در هر لحظه به سادگی چک کرده و از پیشنهادهای شخصی اپلیکیشن هم در طول مسیر استفاده کنند.

این اپلیکیشن چه خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهد؟

بامبو، مربی مالی کاربر را راهنمایی می کند تا زندگی مالی خود را هدفمند کند. امکان سرمایه‌گذاری هدفمند در دو قالب فراهم است: اول سرمایه‌گذاری با هدف خرید یک کالا یا خدمت و دوم سرمایه‌گذاری با هدف رشد سرمایه برای اهداف مختلف درازمدت مانند آینده فرزندان یا بازنشستگی.

جالب اینجاست که این سرمایه‌گذاری به صورت مستمر در طول چند ماه یا چند سال صورت می‌گیرد به نحوی که سرمایه‌گذاری مستمر را برای کاربر تبدیل به یک عادت لذت بخش می‌کند. در کنار همه اینها، بامبو دانش مالی کاربرهای خود را در طول مدت حرکت به سمت هدف، ارتقا می‌دهد.

بامبو

خدمات به صورت کاملا آنلاین ارائه می‌شود یا امکان مشاوره حضوری هم وجود دارد؟

خدمات بامبو به صورت آنلاین ارائه می شود و امکان مشاوره تلفنی و حضوری نیز در کلیه شعب هلدینگ مالی مفید در ۵۵ نقطه کشور فراهم است.

بامبو با چه هدفی در هلدینگ مالی مفید راه‌اندازی شد؟

هلدینگ مالی مفید، به عنوان بزرگترین بازیگر بازار سرمایه ایران، همواره به عنوان مجموعه‌ای نوآور در حوزه صنعت مالی کشور شناخته شده است. به طور مثال امکان معاملات آنلاین در بورس اولین بار توسط مجموعه مفید در بازار کشور به وجود آمد.

اما بازار بورس در ایران در بین مردم کشورمان بسیار مهجور بوده و عده زیادی از هموطنانمان به دلیل پیچیدگی این بازار، آن را به عنوان یک گزینه سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آورند. این در حالی است که مفیدترین و سازنده‌ترین محل سرمایه‌گذاری برای هر کشور، بازار سرمایه آن کشور می‌باشد.

ضمن این که در درازمدت، معمولا سودآوری این بازار از بازارهایی مانند ارز، سکه و املاک بالاتر است. بامبو به عنوان مربی مالی، امکان سرمایه‌گذاری مطمئن و هدفمند را حتی برای افرادی که هیچ آشنایی با بازار سرمایه و بورس ندارند هم فراهم کرده است.

این اپلیکیشن نمونه دیگری هم در بازار ایران دارد؟

در حال حاضر چند اپلیکیشن حسابداری شخصی و همچنین سرمایه‌گذاری در کشورمان مشغول به فعالیت هستند ولی بامبو به عنوان مربی مالی برای عموم مردم، رسالتی فراتر از یک پلتفرم سرمایه‌‌گذاری دارد. بامبو از نقطه صفر تعیین هدف تا ترسیم نقشه راه و نهایتا رسیدن به هدف، قدم به قدم در کنار کاربر قرار دارد و با آموزش مستمر و ارائه پیشنهادات شخصی، وظیفه مربی‌گری خود را ایفا می‌کند.

مزیت عمده اپلیکیشن بامبو چیست؟ چرا کاربران باید از این برنامه استفاده کنند؟

بامبو یک مربی برای کل مسیر است که اولا کاربر را برای تعیین هدف راهنمایی کرده و بعد با کمک خود کاربر، یک نقشه راه شخصی و متناسب با وضعیت مالی هر فرد ارائه می‌کند. بامبو وظیفه یادآوری پرداختها و سرمایه‌گذاری در بازار بورس را هم خود بر عهده می‌گیرد و نهایتا بعنوان معلمی دلسوز به کاربر خود مدیریت مالی شخصی و خانوادگی را آموزش می‌دهد.

درباره ویژگی ( مربی مالی ) در این اپلیکیشن بیشتر توضیح دهید

ورود به یک عرصه جدید همیشه نیازمند یک مربی متخصص، دلسوز و مورد اعتماد است. بامبو هم وظیفه راهنمایی گام به گام کاربر را برعهده دارد و هم دانش مالی افراد را ارتقا می‌بخشد و مربی‌گری دقیقا ترکیب و راهنمایی و آموزش است.

چه چشم‌اندازی را برای استارتاپ بامبو پیش‌بینی می‌کنید؟ بامبو قرار است به کجا برسد؟

آینده بامبو تبدیل شدن به یک راهکار جامع برای سرمایه گذاری هوشمند شخصی برای قشرهای مختلف خواهد بود. هدف ما این است که بامبو کاربر را در جهتدهی به زندگی مالی خود همراهی کند و به طور خلاصه به دو سوال “با پول خود چه کنم؟” و “چطور به اهداف مالی خود برسم؟” جواب مختص هر کاربر بدهد.

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.