رشد کسب‌وکار

اهمیت آموزش مناسب کارمندان

وقتی عضو جدیدی را به پرسنل خود در شرکت اضافه می‌کنید، اغلب به این نکته توجه نمی‌کنید که این فرد باید چه آموزش‌هایی را ببیند. فکر می‌کنید او به‌سرعت کارها را یاد خواهد گرفت اما همیشه این‌طور نیست.

انواع مختلفی از آموزش برای کارکنان یک شرکت وجود دارد. ممکن است آموزش کارمندان زمان‌بر باشد اما اهمیت زیادی دارد. شما باید به کارمندان جدید خود آموزش دهید که چگونه کار خود را به طور کارآمد انجام دهند. یقینا شما آن‌ها را بر اساس تجربه و مهارت‌هایشان استخدام کرده‌اید، اما باید آموزش‌های لازم را نیز به آن‌ها بدهید.

برای گذشتن از این مرحله عجله نکنید چراکه آموزش مناسب کارمندان شما اثرات طولانی‌مدت و مفیدی بر کل کار و شرکت شما خواهد گذاشت. بسیاری از مدیران کارمندان خود را به دلیل ناکارآمدی سرزنش می‌کنند در حالی که دلیل اصلی این عملکرد ضعیف نبود آموزش مناسب است.

شما نه‌تنها باید بر شغل آن‌ها تمرکز کنید، بلکه سلامت و ایمنی در محل کار نیز نقش بسیار مهمی دارد، به‌خصوص اگر نوع کار پرخطر باشد. باید مطمئن شوید که تمام تجهیزات برای استفاده ایمن هستند و به‌طور مرتب آزمایش می‌شوند. سپس باید همیشه مراقب خطرات بالقوه در حین کار باشید.

همه افراد در شرکت باید در خصوص اقدامات بهداشتی و ایمنی آموزش ببینند تا بتوانند در مواقع لزوم از یکدیگر مراقبت کنند و از نحوه کار با دستگاه‌ها و لوازم ایمنی مطلع باشند. البته موضوعات دیگری نیز وجود دارد که باید به کارمندان خود آموزش دهید. اگر کسب‌وکار شما به‌گونه‌ای است که افراد در شرکت با ارباب‌رجوع سروکار دارند، باید مطمئن شوید که کارمندان به‌درستی با آن‌ها رفتار می‌کنند.

فقط یک جلسه آموزشی کوتاه می‌تواند برای اطلاع‌رسانی به کارمندان درباره طرز برخورد مناسب با ارباب‌رجوع کافی باشد. در حوزه آموزش، محدودیتی وجود ندارد. می‌توانید درباره نحوه استفاده ایمن از اینترنت نیز با کارمندان خود صحبت کنید. حتی بهتر است درباره کمک‌های اولیه نیز به آن‌ها آموزش‌های لازم داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.