ارائه وام در کریدی‌تک

0

یک استارتاپ‌ اعطای وام آنلاین در آلمان بنیانگذاری شده که کریدی‌تک (Kreditech) نام دارد و بر اساس ارزش اعتباری افراد وام‌هایی را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

اعتبار هر مشتری با استفاده از داده‌های آنلاین تحلیل می‌شود و دیگر نیازی به استفاده از اطلاعات اعتباری سنتی نیست.

این استارتاپ‌ در سال ۲۰۱۲ توسط سباستین دیمر و الکساندر گرابنر-مولر در هامبورگ بنیانگذاری شد.

این شرکت به طور خاص روی بازارهای در حال ظهور تمرکز دارد. کریدی‌تک از یک الگوریتم خودآموز که بیگ دیتا را تجزیه و تحلیل می‌کند، استفاده می‌نماید.

این الگوریتم امتیاز اعتباری یک فرد را در عرض چند ثانیه و با استفاده از حداکثر ۲۰هزار نقطه داده محاسبه می‌کند. کریدی‌تک از اطلاعات مبتنی بر موقعیت مکانی (جی‌پی‌اس)، اطلاعات شبکه‌‌های اجتماعی (لایک‌ها، دوستان، موقعیت‌های مکانی و پست‌های ارسالی)، داده‌های سخت‌افزاری (سیستم عامل، مرورگر و غیره)، رفتار خرید آنلاین و رفتار آنلاین عمومی برای تعیین ارزش اعتباری یک متقاضی وام استفاده می‌کند.

این استارتاپ در لهستان، اسپانیا، روسیه و مکزیک نیز فعالیت دارد. در حال حاضر ۵۰۰ کارمند در دفاتر این شرکت کار می‌کنند. کریدی‌تک از طریق پلتفرم‌های اعطای وام آنلاین متعدد مانند Kredito24 فعالیت دارد.

در سال ۲۰۱۴، این شرکت ۴۰ میلیون دلار بودجه از سرمایه‌گذاران و سهامداران خود دریافت کرد. ایده خدمات آنلاین این شرکت موجب شده ‌که افراد و سرمایه‌گذاران زیادی نسبت به آن علاقه‌ نشان دهند و همین پشتیبانی‌ها به رشد و توسعه این کسب‌و‌کار کمک شایانی کرده است.

کریدی‌تک از بودجه خود برای توسعه مجموعه محصولات خود و گسترش فعالیت‌هایش در بازارهای جدید استفاده می‌کند. در سال ۲۰۱۵، این شرکت در فهرست «استارتاپ‌های میلیارد دلاری بعدی» مجله فوربس قرار گرفت و تنها شرکت آلمانی است که تا‌کنون در این فهرست جای گرفته است. در ژانویه سال ۲۰۱۵، کریدی‌تک ۱۰۰ درصد از سهام شرکت کونتومیرز را خریداری کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.