اخبار استارتاپی

توسعه اینوتکس در گرو استفاده از توان بخش خصوصی

در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴، اکبر قنبر پور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار داشت که نمایشگاه اینوتکس یک دلیل موفقیت و توسعه دارد و آن هم این است که توسط بازیگران مختلف بخش خصوصی برگزار می‌شود.

توسعه اینوتکس در گرو استفاده از توان بخش خصوصی

به گزارش ستاد خبری اینوتکس ۲۰۲۴، قنبرپور درباره نمایشگاه و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان گفت:« نمایشگاه اینوتکس یک دلیل موفقیت و توسعه دارد آن هم ایجاد سکو و بستری  است که بازیگران مختلف بتوانند خودشان این نمایشگاه را برگزار کنند. علی‌رغم این که این نمایشگاه در یک فضای دولتی برگزار می‌شود و میزبان نیز آن نیز نبخش دولتی است اما با یک بازدید در فضای نمایشگاه می‌توان دریافت که بازیگران بخش خصوصی بخش‌های رقابتی، همرسانی بخش‌های گفتگو و شبکه سازی را در این نمایشگاه به‌دست گرفته‌اند. این موضوع ویژگی مثبت اینوتکس است و مادامی که این شیوه برگزاری ادامه داشته باشد، نمایشگاه اینوتکس هر سال بزرگ‌تر و با نوآوری‌های بیشتری همراه خواهد بود.»

او در ادامه با اشاره به این که استفاده از توان بخش خصوصی باعث توسعه اینوتکس شده است ادامه داد:«امسال برنامه‌هایی که همزمان با اینوتکس در یک مگارویداد برگزار می‌شود، به چهل رویداد رسیده است. برگزاری این تعداد رویداد آن هم به طور همزمان با بهره‌گیری از توان بخش خصوصی میسر شده است. به طور کلی هم از نظر کیفی و هم کمی، در اینوتکس ۲۰۲۴، تعداد شرکت‌ها و سالن‌ها توسعه پیدا کرده است.»

او در ادامه با اشاره به هدف وزارت ارتباطات و زیرمجموعه‌هایش اظهار می کند:«امسال مجموعه منطقه ویژه اقتصادی پیام برای سال سوم و پارک فناوری اطلاعات برای سال اول ‌است که در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند. به طور کلی برنامه ما آن است که بتوانیم از فضا و فرصتی که در اینوتکس فراهم شده است برای اطلاع رسانی خدمات و فضاهای خودمان به بازیگران این زیست‌بوم استفاده کنیم.»

او درباره بازدیدکنندگان این نمایشگاه می‌گوید:«این که بازدیدکنندگان اینوتکس بازیگران تخصصی هستند و با هدف در این نمایشگاه حضور پیدا کردند، بسیار حائز اهمیت است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.