define چطور می‌توانم کارمندانم را به ماندن ترغیب کنم؟ |هفته‌نامه شنبه
مدیریت تیم اخبار استارتاپی

چطور می‌توانم کارمندانم را به ماندن ترغیب کنم؟

وفاداری کارمندان
پیداکردن فرد بااستعداد و ماهر کار سختی است، ولی کنار هم قرار‌دادن این افراد در یک رقابت‌، به مراتب سخت‌تر است. پولی و دوو وایت، تجربه‌ای از دادن کارمندانشان را با ما به اشتراک گذاشتند تا بفهمیم چطور کارمندانمان را از دست ندهیم.

نویسندگان کتاب بگذار رشد کند، می‌گویند: «ما در شرکت قبلی خود، کارمندانمان را به فاصله ۵ یا ۶ ماه از دست می‌دادیم‌، حس دردناکی بود و هزینه‌ای که بابت استخدام و آموزش کارمندان متقبل می‌شدیم، در تجارتمان اختلال ایجاد کرده بود.

تنها کاری که باید می‌کردیم‌، دور هم جمع کردن تیمی بود که مدت طولانی‌تری در کنارمان باقی بمانند. در تحقیقات اولیه به این نتیجه رسیدیم که پول همه چیز نیست، اما نخستین اولویت برای کسانی است که در جست‌وجوی کار هستند.

کارمندان در مقایسه اولیه فرصت‌های شغلی خود میزان حقوق را در نظر می‌گیرند. از اینکه پاداش کارمندانتان حداقل نرخ تعیین شده در بازار است، اطمینان پیدا کنید. اجازه ندهید یک یا ۲‌دلار در ساعت، فرایند استخدام شما را نابود کند.

سایت‌هایی وجود دارند که نرخ مصوب دستمزدها را در آنها پیدا خواهید کرد. همچنین سایت‌هایی مثل گلس دور‌، این امکان را به کارمندان می‌دهد تا وضعیت فعلی و گذشته ‌خود در مورد دستمزدش را با هم مقایسه کند و با چشمانی باز کاری را قبول یا رد کند.

درباره ‌مزایا باید اساسی عمل کرد. اگر شما در جست‌وجوی کارمندان ابتدایی هستید، بهترین گزینه برایتان استخدام جوان‌های زیر ۲۶ سال است که حق بیمه آنها توسط والدینشان پرداخت می‌شود. گروه جوان ما با اشتیاق کار می‌کردند و درمورد اضافه‌کاری در تعطیلات شکایتی نداشتند.

قدم اول

مشارکت آنها در طراحی نقشه‌های آینده شرکت، کمک بزرگی برای موفقیت‌های پیش‌رو بود. صحبت از موفقیت‌های آتی‌، به سرعت توقعات را بالا می‌برد. اولین کاری که ما در فرایند استخدام انجام دادیم‌، صحبت با متقاضیان درباره فرصت شغلی دو‌ساله بود که اگر متقاضی آن را می‌پذیرفت‌، حداقل باید به مدت ۲سال در شرکت کار می‌کرد.

ما به متقاضیان دریافت شغل اطمینان دادیم که در صورت پیشرفت در کارشان، ارتقای شغلی پیدا می‌کنند. همچنین این قول را به آنها دادیم تا تحت هر شرایطی در داخل یا خارج از شرکت هوایشان را داشته باشیم.

زمانی‌که کارمندان از سرمایه‌گذاری شما روی خود اطمینان حاصل کنند، تبدیل به کارمندان وفاداری خواهند شد. یک‌بار در فرایند استخدام، طرحی را پیاده ساختیم که در آن مدیران و کارمندان با هم ملاقات و گفت‌وگو کنند.

گفت‌وگوی مدیران و کارمندان این احساس را به کارمندان القا می‌کند که مورد توجه قرار گرفته‌اند و از آنها حمایت می‌شود. ما به این نتیجه رسیدیم که این طرح بخشی از فرهنگ کاری‌مان شود. آموزش‌های لازم به کارمندان راهکار دیگری برای اتمام اهداف است.

برای ماندگاری و از دست ندادن کارمندان، حفظ ارتباط موثر با آنها نقش کلیدی دارد. به هیچ عنوان اشکالی ندارد که شما اطراف کاندیداها قدم بزنید و بهترین فرد را انتخاب کنید. از این گذشته‌، استخدام افراد واجد شرایط وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد، با این حال این افراد علاقه ‌زیادی به عقبگرد دارند و ممکن است به خاطر این ویژگی نتوانند در شرکت شما دوام بیاورند.

همانطور که متوجه شدید، برای از دست ندادن کارمندانتان، صداقت و ارتباط مقابل اولین گام در هر رابطه موفقی است. پیشرفت‌های شخصی، پرداخت پاداش شرکت در رقابت و مزایای عاقلانه‌، شما را به سوی پیدا‌کردن و نگه‌د‌اشتن کارمندان با استعداد با کمترین دردسری هدایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.