چرا ۹۰ درصد از اپلیکیشن‌ها شکست می‌خورند؟

0

پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۱۶، تعداد دانلود اپلیکیشن‌ها به بیش از ۲۱۱ میلیارد، و در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۲۵۴ میلیاردبار برسد. بنابراین، شما می‌توانید مطمئن باشید که بازار اپلیکیشن هیچ نشانه‌ای از توقف و رکود نخواهد داشت. با وجود اینکه پایگاه کاربری بزرگی با هزاران دستگاه در چرخه در حال گردش است، توسعه‌دهندگان برنامه یا شرکت‌های توسعه برنامه زیادی وجود دارند که می‌خواهند به بهترین برنامه تلفن همراه در بازار تبدیل شوند، اما قادر به این کار نخواهند بود. بسیاری از اپلیکیشن‌های جدیدی که توسعه یافته‌اند، هیچ آینده‌ای نخواهند داشت و استارتاپ‌های برنامه‌های تلفن همراه به‌سرعت شکست می‌خورند. ضروری است عواملی را که موجب این اتفاق می‌شوند بشناسید و از آنها آگاه باشید تا یک توسعه‌دهنده برنامه یا شرکت توسعه برنامه بتواند قبل از توسعه برنامه تلفن همراه بعدی خود آن را به ذهن بسپارد.

  • طراحی برنامه ضعیف

طبق برخی آمارهای موجود، حدود ۸ درصد از تمام برنامه‌های عرضه‌شده در سیستم‌های عامل مختلف از قبیل ویندوز، اندروید، آی‌اواس و… فقط به این دلیل شکست می‌خورند یا رد می‌شوند که طراحی بسیار ضعیفی دارند. به طور خاص، طراحی ضعیف به این معناست که اپلیکیشن نمی‌تواند تاثیر بزرگی بگذارد. اگر می‌خواهید اپلیکیشنی موفق با طراحی بالا داشته باشید، به یک رابط کاربری مناسب، جاگذاری مناسب دکمه‌ها، رزولوشن تصویر بالا و تجربه کاربری فوق‌العاده نیاز است.

  • نادیده گرفتن رقابت

در کل، به استارتاپ‌های برنامه تلفن همراه توصیه می‌شود روی خودشان تمرکز کنند تا اینکه بخواهند روند کارشان را با رقابت خدشه‌دار کنند. با این حال، ممکن است در این کار نیز افراط شود. نادیده گرفتن رقابت یکی از عوامل شکست در ۲۰ درصد از موارد بوده است. درنتیجه، نباید رقبای خود را نادیده بگیرید، بلکه سعی کنید بفهمید که آنها چه کار می‌کنند یا در برنامه و بازاریابی خود چه کارهایی را انجام نمی‌دهند. به‌علاوه، شما باید روی اپلیکیشن تلفن همراه خود بیشتر کار کنید. اکثر رقبا به تحلیل‌هایی دسترسی دارند که به آنها کمک می‌کند راهبردهای بهتری داشته باشند و به همین دلیل شما باید روی اصول اولیه تمرکز کنید تا مطمئن شوید در مسیر درست قرار گرفته‌اید.

  • کمبود سرمایه

داشتن فقط ۹۰ درصد از سرمایه مورد نیاز برای شروع یک کسب‌وکار کافی نیست، شما باید ۱۰۰ درصد سرمایه لازم را داشته باشید. با وجود رویکردهای چندگانه و شخصی‌سازی‌ها، اپلیکیشن Flud  زود یا دیر تمام پول خود را از دست می‌دهد. دلیل اصلی مرگ Flud در اکثر نظرسنجی‌ها به اشتراک گذاشته شد. بنابراین، باید از قبل برنامه‌ریزی کنید و پول و زمان کافی را هوشیارانه به کار خود اختصاص دهید. باید زمان دهید تا ایده استارتاپی شما به نقطه اوج برسد.

سرعت کم در راه‌اندازی اپلیکیشن یا راه‌اندازی زودتر از موعد

  • آیا می‌دانید که ۹۰ درصد از استارتاپ‌های اپلیکیشن‌های تلفن همراه شکست می‌خورند؟

چراکه آنها بیش‌ازحد دیر یا بیش‌ازحد زود برنامه تلفن همراه خود را راه‌اندازی می‌کنند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها سختی زیادی را تحمل می‌کنند تا نرم‌افزار یا اپلیکیشن آنها راه‌اندازی شود. استارتاپ‌های اپلیکیشن بهانه‌های زیادی برای تاخیر در راه‌اندازی اپلیکیشن خود دارند، و اکثر آنها فقط در بین افرادی طرفدار دارند که عاشق به تعویق انداختن کارهای روزانه خود هستند. توجه کنید که راه‌اندازی استارتاپ با حرکت بسیار آهسته، استارتاپ‌های بسیار بیشتری را نسبت به استارتاپ‌هایی که به‌سرعت راه‌اندازی می‌شوند، با شکست مواجه کرده است. اما با راه‌اندازی زودتر از موعد، کاربران اولیه آن را امتحان می‌کنند و وقتی درمی‌یابند که کارتان خوب نیست، دیگر شما را کنار خواهند گذاشت.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.