۴ اشتباه رایج در کمپین‌های ویدیو‌مارکتینگ

0

حد و مرز سرمایه‌گذاری‌های امروز در تولید ویدیو‌های حرفه‌ای از هزینه‌های چند‌صد هزارتومانی دهه۸۰ فاصله گرفته

دیگر صحبت از رقم‌های چند‌صد میلیونی و میلیاردی برای راه‌اندازی و تبلیغات ویدیویی یک کسب‌وکار نوبنیان است و اینکه دیگر تصور کنیم فقط با یک ایده مناسب و بدون سرمایه‌گذاری در این بازار پر از رقیب یک‌شبه موفق می‌شویم، خیال باطلی است.

۴ اشتباه رایج در کمپین‌های ویدیو‌مارکتینگ

اما این در حالی است که پول نیز ضمانتی برای پیروزی شما نیست و برای برجای ماندن خاطره‌ای خوش از بازاریابی ویدیویی در ذهنتان لازم است ۴ اشتباه در راه‌اندازی و اجرای کمپین‌های ویدیو‌مارکتینگ را با هم مرور کنیم تا با پرهیز از گرفتار‌شدن در دام آنها درصد اثربخشی کمپین ویدیومارکتینگ برای خود و کسب‌و‌کارتان را حداکثر کنید.

اشتباه اول

تلویزیون یعنی همه!

در اینکه تلویزیون رسانه بسیار بزرگ و اثربخشی در ویدیو‌مارکتینگ است، شکی نیست، ولی این تصور که صرفا سرمایه‌گذاری در این رسانه برای همه مخاطبان تأثیرگذار خواهد بود، یک تصور کاملا اشتباه است، پس اینکه فکر کنیم فقط با تلویزیون یا هر رسانه دیگری به‌صورت تک‌بعدی می‌توانیم برای برند خود جایگاه‌سازی کنیم یک اشتباه بزرگ است.

این نکته مهم را فراموش نکنید که تبلیغات تلویزیونی حباب بزرگی است که به محض قطع پخش ویدیوها، این حباب خواهد ترکید و همه شما را فراموش خواهند کرد! پس برای جایگاه‌سازی برند خود در کمپین‌های ویدیو‌مارکتینگ به دنبال روش‌های عمیق‌تری در کنار استفاده از تلویزیون باشید؛ در حقیقت همه موفقیت کمپین ویدیو‌مارکتینگ خود را در رسانه تلویزیون جست‌وجو نکنید.

اشتباه دوم

زمانبندی نامناسب

اگر مباحث  ویدیومارکتینگ را به‌طور دقیق تحلیل کرده باشید، قطعا منظور از زمانبندی نامناسب را به‌خوبی درک خواهید کرد، تولید محتوای ویدیویی با انتخاب زمان مناسب برای انتشار است که کارایی خود را به اثبات می‌رساند و بهتر است که همه شرایط را بررسی کنید و با تحلیل رفتارهای مخاطبان جامعه هدف کمپین ویدیو‌مارکتینگ خود را در بهترین زمان ممکن اجرا کنید تا درصد موفقیت کمپین شگفت‌زده‌تان کند.

اشتباه سوم

کمپین بزرگ بدون آزمایش کمپین کوچک

اهمیت اجرای یک کمپین کوچک قبل از کمپین اصلی را پیش‌تر بیان کردیم؛ کاری که شاید اگر بسیاری از شرکت‌های نوبنیان پیش از اجرای کمپین‌های ویدیو‌مارکتینگ سنگین انجام می‌دادند امروز برای آزمون و خطا هزینه‌های میلیاردی پرداخت نمی‌کردند. زمانی‌که بدون اجرای یک کمپین کوچک در مقیاسی بسیار کمتر از بازار هدف مستقیما وارد مرحله انتشار ویدیوهای کمپین اصلی خود شوید، نتیجه مشخص است؛ توقف کمپین پس از حدود چند هفته از شروع.

این در حالی است که در نهایت با تحلیل کمپین متوجه خطای محاسباتی در اجرای کمپین خود خواهید شد. اما هزینه این آزمون و خطا چقدر خواهد بود؟!

اشتباه چهارم

عدم آمادگی فنی و محتوایی

کاربران واقعا بی‌رحم هستند! اینکه در بعضی از آمار گفته می‌شود قریب به ۹۰درصد از ورودی‌های وب‌سایت هرگز برای بار دوم به سایت شما سر نمی‌زنند، نشان از همین بی‌رحمی آنهاست! پس در این شرایط اگر ویدیوهای کمپین ویدیومارکتینگ خود را نیز از نظر فنی و محتوایی آماده نکرده باشید، بهانه دست آنها داده‌اید!

اینها فقط برخی از دلایلی بود که می‌شد برای موفقیت یا ناکامی یک کمپین تبلیغاتی نام برد، البته که با صرف کمی وقت می‌توان دلایل بیشتر و البته نمودهای عینی این موارد را در دنیای کسب‌وکار امروز پیدا کرد و این یعنی کمپین ویدیومارکتینگی برای صاحبان خود موفقیت به همراه خواهد داشت که اصولی و بر مبنای دانش و تجربه یک متخصص ویدیومارکتینگ طراحی شده باشد، پس برای بهره‌وری بیشتر بازاریابی ویدیویی یک مشاور ویدیومارکتینگ مجرب را در کنار خود داشته باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.