چگونه یک پیامک تبلیغاتی خوب بفرستیم؟

0

فرستادن پیامک به مخاطبان در کنار دیگر ابزارهای جدید دنیای امروز مانند ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و … می‌تواند به عنوان یک روش تأثیرگذار بازاریابی مورد نظر باشد، اما توجه به این نکته ضروری است که هر پیامکی نمی‌تواند یک تبلیغ مؤثر و کارآمد محسوب شود؛ این نکته بر کسی پوشیده نیست که امروزه پیام‌های تبلیغاتی زیادی به مخاطبان مختلفی ارسال می‌شود که هیچ تأثیری نداشته و بسیاری از آنها بدون اینکه خوانده شوند، حذف می‌شوند! ضمن اینکه بسیاری از مخاطبان با فرستادن گزینه off عدم تمایل خود را به دریافت این پیامک‌ها نشان می‌دهند؛ بنابراین در انتخاب این روش بازاریابی باید دقت نظر فراوانی را به کار برد و با رعایت اصول مهم این شیوه، هزینه و زمانی که صرف این نوع بازاریابی می‌شود را هدر نداد. به همین منظور نیز در اینجا به چند نکته ساده اما اساسی در فرستادن پیامک‌های تبلیغاتی اشاره می‌کنیم که آگاهی از آنها و رعایت اصول مذکور می‌تواند نتایج مثبتی را در پی داشته باشد.

  • برای چه کسی پیام می‌فرستید

انتخاب گروه زیادی از مخاطبان که صرفا شماره‌های آنها را در اختیار دارید و فرستادن پیام‌های تبلیغاتی به آنها مطمئنا بازخورد خوبی نخواهد داشت و چه بسا پیام شما بدون خوانده‌شدن، حذف شود؛ بنابراین سعی کنید پیام‌های تبلیغاتی خود را برای افرادی بفرستید که کمابیش با برند شما آشنایی دارند و در خبرنامه‌ها و صفحات شما در کانال‌های اجتماعی عضو شده‌ و یا اینکه از محصولات شما خریداری کرده و در لیست مشتریان‌تان قرار دارند. مطمئنا چنین افرادی که با برند شما آشنا هستند، تمایل بیشتری راجع به اخبار جدید شما در رابطه با محصولات‌تان خواهند داشت.

  • انتخاب محتوای درست

طبیعی است که محتوای یک پیامک تبلیغاتی نمی‌تواند چندان طولانی باشد و باید با کمترین کلمات و کوتاه‌ترین جملات بیان شود، بنابراین انتخاب محتوای آن کار آسانی نخواهد بود و نیاز به صرف زمان و دقت فراوانی دارد. یک پیامک تبلیغاتی باید در عین کوتاه‌بودن، اهم نکات مورد نظر در مورد یک محصول خاص و یا معرفی یک برند را در‌بر‌داشته باشد و به همین منظور نیز در این مرحله، انتخاب درست یک تیم تبلیغاتی برای تعیین محتوا بسیار ضروری است.

  • پیام‌های دوستانه بفرستید

هر چقدر در انتخاب محتوای یک پیام تبلیغاتی و خصوصا نحوه بیان و لحن آن بیشتر دقت شود، آن پیام تأثیرگذارتر خواهد بود بر همین اساس انتخاب یک لحن صمیمی و دوستانه به مخاطبی که شما آن را نمی‌شناسید، می‌تواند نشان‌دهنده درجه اعتمادی باشد که شما به او دارید و در نتیجه این اعتماد با فرستادن پیام‌های دوستانه شما، به تدریج دو‌طرفه خواهد شد. به عنوان مثال، مناسبت‌های مختلف مانند تبریک تولد و یا اعیاد رسمی می‌تواند گزینه‌های خوبی برای شروع یک ارتباط دوستانه باشد، ضمن اینکه در نظر گرفتن تخفیف‌ها و هدایای ویژه برای این ایام نیز درجه اعتماد مخاطبان را به برند شما بیشتر خواهد کرد.

  • با مشتری وارد مکالمه پیامکی شوید

می‌توان گفت که این گزینه‌ یکی از نقاط قوت بازاریابی پیامکی است و اگر یک برند بتواند به این مرحله برسد، قطعا پیشرفت زیادی در برنامه‌های بازاریابی خود خواهد داشت؛ هر چقدر یک برند در مرحله قبل، یعنی ایجاد یک رابطه دوستانه با مشتری و جلب اعتماد وی موفق باشد، مطمئنا در این مرحله می‌تواند وارد یک رابطه تعاملی با مشتری مورد نظر شود. در این مرحله از مخاطبان خود بخواهید که نقاط ضعف برند شما را بیان کنند و این شیوه را نیز به صورت نظرسنجی ارائه کنید تا مشتری رغبت بیشتری نسبت به انجام آن پیدا کند. هر چقدر طراحی نظرسنجی شما ساده‌تر باشد، امکان پاسخگویی از سوی مشتریان بیشتر خواهد بود؛ بنابراین در انتخاب سؤالات و طراحی پاسخ‌های احتمالی، از مشورت با شرکت‌های موفق بازاریابی غافل نشوید.

  • دیگر ابزارهای ارتباطی خود را معرفی کنید

به این معنا که پیامک را به عنوان یک ابزار مؤثر برای شناساندن دیگر کانال‌های ارتباطی خود مورد استفاده قرار دهید و با لینک‌کردن دیگر ابزارهای ارتباطی برند خود مانند شبکه‌های مختلف اجتماعی، راه ورود مخاطبان جدید را به صفحه‌های مذکور باز کنید. در این مرحله می‌توانید با قرار دادن لینک سایر ابزارهای ارتباطی خود و امکان ورود آسان و سریع به آنها، از مخاطبان خود بخواهید که با انجام تنها یک کلیک، در دیگر صفحات ارتباطی شما نیز عضو شوند؛ خصوصا با ارائه پیشنهادهای مختلفی در زمینه تخفیف‌ها و هدایای ویژه نیز می‌توانید آنها را به سمت و سوی کانال‌های جدید ارتباطی‌تان سوق دهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.