آنتیک‌فروشی آرگوسی

شروع اتفاقی فرانسیس رایلی و ریکارد هیلی

0

آنچه که این زوج را به کارآفرینان موفق تبدیل کرد، نه یک برنامه از پیش طراحی شده برای ورود به دنیای کسب‌وکار، بلکه فرصتی غیرمنتظره بود که بر اساس آن گروه کاری را شکل داده و وارد کسب‌وکاری شدند که هیچ نشانه‌ای از کم‌شدن سرعت حرکتش به چشم نمی‌آید.

تصمیم به ایجاد یک کسب‌وکار کوچک می‌تواند به معنای درگیر شدن با یک برنامه طولانی باشد اما شرکت Argosy تنها بر مبنای یک فرصت لحظه‌ای شکل گرفت که فرانسیس رایلی و ریکارد هیلی را در مسیری قرار داد که تا پیش از آن هرگز بدان فکر نکرده بودند.

فرانسیس در این‌باره می‌گوید: اتفاقی بود، ما یک ساختمان تجاری داشتیم که پنجره بزرگ و نمایانی داشت و در آن محدوده تعدادی مبلمان فانتزی و مجلل قرا رداده بودیم، تعدادی از افراد برای خرید این اقلام تماس می‌گرفتند و به این ترتیب یک فرصت تجاری به ما رو کرد.

با داشتن تجربه کاری چندین ساله، اما ایجاد آرگوسی برای این زوج کانادایی یک فرصت تازه در یافتن مسیری جدید بود. اینکه آنها صاحب کار خودشان باشند مهم‌ترین نکته جذاب این روند بود گرچه به همراه خود آموزش‌هایی نیاز داشت.

فرانسیس در این‌باره می‌گوید: ما به این دلیل کارآفرین شدیم که می‌خواستیم آزادی حرکتی را که صاحب کار خود بودن فراهم می‌کند، در اختیار داشته باشیم. بزرگ‌ترین درسی که تا امروز از این کار گرفته‌ایم، اینکه انعطاف‌پذیری دارایی باارزشی است و نمی‌توان نسبت به برنامه‌های طراحی‌شده، سختگیرانه برخورد کرد.

پدران موفقیت آرگوسی

از طرفی همانگونه که قدیمی‌ترها می‌گویند: موفقیت پدران زیادی دارد و این زوج کارآفرین نیز برای رسیدن به موفقیت به تجارب افرادی که پیرامون‌شان بودند، تکیه کردند. آنها حمایت بسیار زیادی از جانب خانواده و همچنین اتاق بازرگانی دریافت کردند.

فرانسیس در این مورد می‌گوید: برادر ریکارد و یکی از دوستان، دو نفری هستند که درباره کسب‌وکار دیدگاهی روشن دارند و همه آنچه که ممکن بود را به ما نشان دادند. در این میان دوستان دیگری هم که درگیر کسب‌وکار و کارآفرین هستند، الهام‌بخش ما بودند.

ما همیشه تلاش می‌کنیم که محصولات‌مان را به عنوان جایگزینی برای خرید محصولات نو معرفی کنیم در همین حال محصولات و خدمات با کیفیت بالا را عرضه می‌کنیم

کسب‌وکار زوج کارآفرین در جزیره محل اقامت‌شان تنها با داشتن چند سال سابقه کار، به عنوان یک کسب‌وکار شاخص شناخته می‌شود و کار اصلی‌اش را مبلمان مجلل و اقلام عتیقه تشکیل می‌دهد. آنها با برخی بازسازی‌ها، ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیزی به اقلام اضافه می‌کنند.

محل کار آنها همچنین نمایشگاهی از آثار هنری است که شامل کارهای تعدادی از هنرمندان برجسته ساحل غربی کانادا می‌شود. تمرکز روی هنرمندان محلی همچنان ادامه می‌یابد  و فرانسیس به نتایج حاصل از آن علاقه‌مند است و می‌گوید: من واقعا می‌بینم که پول حاصل از این تبادلات در جامعه خودمان به گردش درمی‌آید که شامل کسب‌وکارهای دوستان و همسایگان ماست و از محل آن برنامه‌های محلی و خیریه‌ها نیز منتفع می‌شوند.

در منطقه ساحل غربی موضوع توسعه پایدار همواره در فکر مردم بوده و توصیه‌های اخیر به کانادایی‌ها برای جمع‌آوری زباله‌ها بیش از قبل، باعث شده که کسب‌وکارهایی مشابه کار فرانسیس و همسرش ارزش بیشتری در زمینه مبارزه با زباله‌ها پیدا کند چراکه آنها از زمان شروع فعالیت کسب‌وکارشان به موضوع پایداری نیز توجه داشته‌اند.

فرانسیس در این مورد می‌گوید: ما همیشه تلاش می‌کنیم که محصولات‌مان را به عنوان جایگزینی برای خرید محصولات نو معرفی کنیم در همین حال محصولات و خدمات با کیفیت بالا را عرضه می‌کنیم. ما برای بسیاری از قطعاتی که ممکن است راهی محل دفن زباله شوند، یک بازار فروش ارائه می‌کنیم و به آنها زندگی جدید و حتی یک هدف جدید می‌دهیم.

در انتها فرانسیس یکی از دیدگاه‌های متفکرانه‌اش را برای آنان که می‌خواهند کسب‌وکاری تازه خلق کنند، اینچنین بیان می‌کند: اجازه ندهید منفی‌بافی‌ها شما را ناامید کند، تا چیزی را تجربه نکنید، از آنچه برایتان رخ می‌دهد، باخبر نمی‌شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.