بهترین مرجع خرید مانیتور صنعتی پرو استور

نمایشگرها در دنیای امروز به عنوان یکی از اساسی‌ترین بخش‌های سیستم‌های کامپیوتری و حتی در بعضی اوقات به عنوان یک دستگاه مستقل شناخته می‌شوند.

0

منظور از استفاده مجزا و جداگانه از یک سیستم نمایشگر، انواع هوشمند این مانیتورها است که تمامی قابلیت‌های لازم برای تحلیل و پردازش داده و همچنین تولید خروجی برای نمایش را یکجا در خود دارند. مانیتورهای صنعتی در هر دو حالت از این دستگاه‌ها دیده می‌شوند و هم به صورت سیستم‌های هوشمند و هم صرفا به عنوان یک نمایشگر امکان سرویس دهی به کاربران را دارند.

علت حرکت برندها به سوی تولید مانیتورهای صنعتی و ساخت چنین سیستم‌هایی در پاسخگویی به نیازهایی از سوی کاربران بود که عملا با استفاده از مانیتورهای عادی غیر ممکن به نظر می‌رسید. نمایشگرهای صنعتی ارائه شدند تا در حساس‌ترین کاربردهای امروز بشری نقش کلیدی را ایفا کنند از همان ابتدا به استقبال بی‌نظیری از سوی مخاطبان روبرو شدند. با توجه به تنوع بسیار بالا و مدل‌های گوناگون طراحی شده از سوی شرکت‌های مختلف، فرایند خرید آن‌ها نیز دارای قواعد و اصولی است که پرواستور در این نوشته به صورت تخصصی به آن خواهد پرداخت.

نکات خرید مانیتور صنعتی تبلیغاتی

با گردشی در بازار فروش مانیتورهای صنعتی به خوبی می‌توان تعداد مدل‌های بالای عرضه شده توسط برندهای معتبر و حتی شرکت‌های کمتر شناخته شده را دید. هر یک از این دستگاه‌ها دارای مشخصات فنی خاص خود هستند و تولیدکنندگان متناسب با  دیدگاه خود نسبت به یک مانیتور صنعتی تبلیغاتی تلاش به ارتقا و بهبود جنبه‌های مختلفی از این سیستم کرده‌اند. اما قطعا شناسایی بهترین مدل مانیتور صنعتی و با کیفیت‌ترین آن نیازمند شناخت دقیق نسبت به آیتم‌ها و فاکتورهای زیر است :

ضریب حفاظتی و مراقبتی : مانیتورهای صنعتی در اصلی‌ترین بخش از تفاوت خود با نمایشگرهای عادی، دارای بیشترین مقدار ضریب حفاظتی در برابر عوامل غیر مترقبه و حوادث هستند. هر عامل بیرونی که سبب ورود خسارت و توقف سرویس‌دهی این دستگاه شود، توسط پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط سازنده تا حد زیادی کم اثر خواهد بود. به عنوان مثال میزان مراقبت در یک مانیتور صنعتی ۵۵ اینچ سامسونگ با استفاده از مفهومی تحت عنوان آی پی به کاربر معرفی می‌شود. طبیعتا افراد در هنگام خرید باید بیشترین مقدار محافظت را در بین مانیتورهای صنعتی انتخاب کنند خصوصا اگر زمینه کاربردی دستگاه به گونه‌ای باشد که احتمال بروز عوامل تهدید‌زا بیش از دیگر موارد استفاده بوده باشد. مفهوم آی پی چه معمولا با یک عدد دورقمی در کنار آن دیده می‌شود، در عدد اول به عنوان سطح حفاظتی در برابر ضربات احتمالی و اجسام سخت و در عدد دوم به عنوان ضریب ایمنی در مقابل مایعات و نفوذ رطوبت خواهد بود. عدد اول در بین مقدار صفر تا ۶ تعیین شده و عدد دوم هم مقادیری در محدوده صفر تا ۹ را می‌تواند به خود بگیرد. معمولا Industrial Monitor میان رده با کاربری استاندارد و نسبتا چالش زا با اعدادی مثل ۶۷ یا ۶۵ وارد بازار می‌شوند و اغلب در برابر برخورد اجسام سخت بیشترین مقدار مقاومت را از خود نشان می‌دهند. بنابراین بحرانی‌ترین بخش موضوع مربوط به امکان سرویس‌دهی دستگاه‌های مانیتور صنعتی در برابر نفوذ رطوبت و وجود مایعات در مجاور آن می‌باشد. مانیتورهایی که مقدار رقم دوم IP آن‌ها به ۹ نزدیک‌تر باشد حتی قابلیت پخش محتوا را در زیر فشار آب بالا هم خواهند داشت.

نکات خرید مانیتور صنعتی تبلیغاتی

وضوح و کیفیت تصویر : اهمیت کیفیت تصاویر برای کاربران حتی در مورد مانیتورهای صنعتی نیز مقدار بالایی دارد. جذابیت‌های یک تصویر با استفاده از افزایش تراکم پیکسلی و حتی بالا بردن نسبت کنتراست بیشتر می‌شود و به این ترتیب کاربر خصوصا در زمینه‌هایی مانند تبلیغات و معرفی کسب و کارها و سازمان‌ها، رغبت بیشتری برای مشاهده محتوا خواهد داشت. شرکت‌های تولیدکننده نمایشگر صنعتی تبلیغاتی عموما به سراغ بالاترین میزان رزولوشن و در محدوده ۴k با ابعاد ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل می‌روند. همچنین علاوه بر این سطح بالای وضوح، تولیدکنندگان به شدت تلاش می‌کنند تا از هرگونه تهدیدات احتمالی در مورد سوختن پیکسل‌ها و کاهش راندمان دستگاه جلوگیری کنند.

نصب و راه‌اندازی نمایشگر صنعتی

قابلیت نصب منعطف : دستگاه‌های مانیتور صنعتی را می‌توان هم به صورت عمودی و هم در شکل افقی نصب کرد. کاربران به سادگی می‌توانند با انجام تنظیمات دلخواه خود بر روی آن، تصاویر را در ابعاد طولی یا عرضی در معرض دید بینندگان و سایر مخاطبین قرار دهند. این در حالیست که مانیتورهای معمولی از این مزیت برخوردار نیستند و تنها در نسبت تصویر مشخص شده برای آن عمل می‌کنند.

سرویس‌دهی بی‌وقفه : این دستگاه‌ها برای یک پروسه سرویس‌دهی و پخش محتوای مداوم و بدون وقفه ساخته شده‌اند. در واقع با توجه به کاربردهای پیش‌بینی شده برای مانیتورهای صنعتی مانند موارد نظارتی و تبلیغاتی، لازم است که دستگاه تا ساعات متوالی روشن بماند و محتوایی در نظر گرفته شده بر روی آن پخش شود. مانیتورهای معمولی بدون شک امکان چنین سرویس‌دهی را نخواهند داشت و هر لحظه ممکن است به دلیل داغ شدن قطعات و فشار زیاد وارد شده بر آن‌ها از بین بروند و این به معنای اتمام سرویس‌دهی خواهد بود.

امکان پیاده‌سازی ویدیو وال : از جمله آخرین کاربردهای مانیتورهای صنعتی در زمینه طراحی و پیاده‌سازی نمایشگرهای بزرگ تحت عنوان ویدیو وال است. این موضوع بستگی زیادی به عامل ضخامت قاب صفحه نمایش و امکان قرارگیری آن‌ها در کنار یکدیگر دارد. مانیتورهای صنعتی که به این منظور ساخته می‌شوند اغلب کمترین مقدار ضخامت را در بخش قاب دارند و با قرار گرفتن در کنار یکدیگر تصویر یکپارچه بدون هیچ فاصله محسوسی را به بیننده ارائه می‌دهند. علاوه بر این با توجه به اینکه این محصولات مانند مانیتور صنعتی فیلیپس امکان به کارگیری در فضاهای آزاد و در معرض عوامل طبیعی مانند باد و باران و آفتاب را دارند، به خوبی در قالب یک تلویزیون بزرگ قرار می‌گیرند و می‌توانند سال‌ها بدون بروز هیچگونه مشکلی کار کنند.

نصب و راه‌اندازی نمایشگر صنعتی

مزایای خرید مانیتور صنعتی تاچ چیست؟

درگاه‌های اتصال فیزیکی : دستگاه مانیتور صنعتی برای حوزه‌های کاربردی مانند صنایع کوچک و بزرگ و بسیاری از زمینه‌های دیگر مانند کیوسک‌های تبلیغاتی و حتی اتصال به سیستم‌های کامپیوتری مختلف ساخته شده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که نمایشگر مورد نظر باید دارای بیشترین تنوع در بخش درگاه‌های اتصال فیزیکی باشد تا هیچ محدودیتی را از لحاظ ارتباط با لوازم و سیستم‌های جانبی به کاربر تحمیل نکند. همین امر در مورد خرید مانیتور صنعتی تاچ نیز رخ داده است و آن‌ها علاوه بر تمامی نسخه‌های مختلف از درگاه‌های متنوع، امکان ارتباط بی‌سیم مبتنی بر تکنولوژی وای فای را نیز دارند.

پیاده‌سازی صفحه نمایش لمسی : چنین سیستم‌هایی که عموما در کاربردهای صنعتی و تجاری مورد استفاده مخاطبین مختلف قرار می‌گیرند، باید مجهز به صفحات نمایش لمسی باشند تا کاربر امکان کنترل تنظیمات را به سادگی داشته باشد. وجود این قابلیت بر روی مانیتور صنعتی سبب می‌شود تا نیازی به اتصال لوازم جانبی مانند ماوس و کیبورد وجود نداشته باشد. اما مهم‌ترین موضوع نحوه پیاده‌سازی صفحه نمایش لمسی توسط شرکت تولیدکننده است. تکنولوژی‌های زیادی در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک بازدهی خاص خود را دارند. انواع مختلف مانند صفحات نمایش لمسی مقاومتی، خازنی و اپتیک هر یک حساسیت‌ها و مدل عملکرد مشخصی دارند که البته با توجه به کاربرد دستگاه می‌تواند برای آن مناسب باشد.

قیمت خرید مانیتور صنعتی تبلیغاتی

اگر شما نیز سوالات متعددی مانند مانیتور صنعتی چیست؟ کاربرد و مزایای آن کدام است؟ و چه تفاوتی با مانیتورهای معمولی و نمایشگر لمسی دارد؟ سایت پرو استور را حتما دنبال کنید و برای دریافت مشاوره با شماره ۵۲۴۷۲۰۰۰ تماس بگیرید.

خریداری مانیتورهای صنعتی از بازار امروز خصوصا در داخل کشور، نیازمند آگاهی و شناخت کافی در مورد فاکتورهای مختلف است. برندهای ایرانی نیز فعالیت‌های گسترده‌ای در مورد ساخت مانیتورهای صنعتی انجام داده‌اند. انتخاب یک مدل مناسب از بین گزینه‌های مختلف باید همراه با مشاوره صحیح فروشنده و شرکت پرو استور برای مشتریان باشد. متخصصین ما به خوبی با زمینه‌های کاربردی و مشخصات فنی لازم برای آن‌ها آشنایی دارند و می‌توانند راهنمای مناسبی در مسیر خرید مانیتور صنعتی برای صنایع، کسب و کارها و سایر حوزه‌های کاربردی باشند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.