define صندوق اثرگذاری اجتماعی کران روی کسب‎‌وکار سیمرغ سرمایه‎گذاری کرد |هفته‌نامه شنبه
محتوای برند

صندوق اثرگذاری اجتماعی کران روی کسب‎‌وکار سیمرغ سرمایه‎گذاری کرد

صندوق اثرگذاری اجتماعی کران روی کسب‎‌وکار سیمرغ سرمایه‎گذاری کرد

شرکت سیستم‌های منابع انسانی سیمرغ از اولین راند جذب سرمایه خود از صندوق اثرگذاری اجتماعی کران خبر داد.

صندوق اثرگذاری اجتماعی کران یکی از اولین صندوق‎های سرمایه‎گذاری اثرگذار (Impact Investing Fund) در ایران است. این صندوق که در راستای سرمایه‏گذاری اثربخش اجتماعی تأسیس شده است، توجه ویژه بر اکوسیستم نوآوری داشته و بر حوزه‎هایی مثل تجارت الکترونیک، فناوری منابع انسانی و سلامت دیجیتال تمرکز نموده است.

سیمرغ دومین سرمایه‎گذاری صندوق اثرگذاری اجتماعی کران در حوزه فناوری منابع انسانی است؛ این مجموعه سابقاً روی شرکت ایران‎تلنت در حوزه کاریابی و استخدام نیز سرمایه‎گذاری نموده است.

سیمرغ یکی از بزرگترین شرکت‌های نرم‎افزاری در حوزه فناوری منابع انسانی است که براساس یک استاندارد توسعه داده‎شده منطبق بر بازار ایران، جهت مدیریت عملکرد کامل، جبران خدمات جامع، ارتقا افقی و گرید شخصی، گریدینگ شغلی، آموزش و یادگیری، مدیریت استعدادها و جانشین پروری و ارزیابی فرآیندها و نگرش‎های منابع انسانی راهکارهای مختلفی را توسعه داده است که منجر به افزایش بهره‎وری منابع انسانی درسازمان‎ها می‏گردد.

مجموعه سیمرغ در مدت زمان کم حضور خود در بازار، توانسته است مشتریان سازمانی بزرگی را جذب نماید؛ به گفته مجید فاضلی، مدیرعامل سیمرغ، “نرم‎افزار سیمرغ از استانداردی به نام 34000 استفاده می‎کند که تیمی 70 نفره از اساتید و متخصصان این حوزه بیش از 10 سال روی آن کار کرده‎اند. این سیستم اکنون در بیش از 180 شرکت بزرگ ایرانی اجرا و پیاده‎سازی شده است و به نرخ رضایت بالای 80 درصد دست یافته است.”

مدیرعامل سیمرغ ادامه داد: “یکی از مسایل بسیاری از سازمان‎های ایرانی، نبود استانداردهای سیستم ارزیابی عملکرد و دادن پاداش‎ به کارکنان است که منجر به تبعیض و نارضایتی در این سازمان‎ها می‎گردد. مدل‎های استاندارد مدیریت فرآیندهای ارزیابی و پاداش‎دهی، منجر به شفافیت مسیر شغلی و حرفه ای و روند ارتقای کارکنان می‎شود.”

هدی حسینی‎فر، مدیرعامل کران، پیرامون این سرمایه‎گذاری عنوان کرد: “صندوق در راستای ایجاد همگرایی و هم‎افزایی در زنجیره منابع انسانی تلاش دارد تا با سرمایه‎گذاری در این حوزه، بستری مناسب جهت بهبود وضعیت اشتغال و رضایت شغلی برای کارجویان ایرانی فراهم آورد. در این راستا سیمرغ به عنوان اولین بازیگر حوزه مدیریت عملکرد کامل با فعالیت تخصصی در زمینه استانداردسازی روند ارزیابی و ارتقای شغلی شناسایی شده است. تیم چابک سیمرغ با مدل اختصاصی ارایه‎شده خود در مدت زمان کمی توانسته است خدمات خود را به شرکت‎های بزرگ و نامدار ایرانی ارایه دهد.”

مدیرعامل کران ادامه داد: “سرویس سیمرغ اکنون خدمات B2B خود را به کسب‎وکارهای بزرگ ارایه می‎دهد و این جذب سرمایه قرار است ضمن ارتقای خدمات فعلی سیمرغ، بازار آن را به کسب‎وکارهای کوچک و متوسط (SME) نیز گسترش دهد.”

صندوق اثرگذاری اجتماعی کران در سه سال اخیر در کسب‎وکارهایی مانند ایران‎تلنت، باسلام، رستک، یوز، ایرانکت و … سرمایه‎گذاری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.