MercadoLibre 100 میلیون دلار در مکزیک سرمایه‌گذاری می‌کند

0

شرکت تجارت الکترونیک آمریکای لاتین، MercadoLibre، قصد دارد 100 میلیون دلار در مکزیک سرمایه‌گذاری کند و می‌گوید تعداد رو به رشد کاربران تلفن هوشمند در سال‌های آینده موجب افزایش فروش آنلاین خواهد شد.

مسئولان شرکت گزارش داده اند که بخش اعظم این سرمایه‌ برای تولید زیرساخت پرداخت و ارسال استفاده خواهد شد. مدیرعامل این شرکت در مکزیک می‌گوید: “این یک سرمایه‌گذاری بسیار بزرگ و مهم برای شرکت است و هدف آن تقویت اکوسیستم ما است.”

در حال حاضر، فروش آنلاین فقط 3 درصد از معاملات خرده‌فروشی در مکزیک را افزایش می‌دهد اما رشد تعداد کاربران تلفن همراه نشان‌دهنده رشد بالقوه در حوزه تجارت الکترونیک در این منطقه است.

به گفته خرده‌فروشان آنلاین، کاربران تلفن همراه حدود دو سوم از مشتریان جدیدی را تشکیل می‌دهند که در پلتفرم آنها ثبت نام کرده اند. توسعه شبکه عملیاتی با برندها و خرده‌فروشان جدید نیز به این رشد کمک می‌کند. در سال گذشته، این شرکت 1300 برند جدید را به محصولات و خدمات خود اضافه کرده بود.

شرکت MercadoLibre، که در سال 1999 تاسیس شد، ادعا می‌کند که بیش از 90 میلیون کاربر دارد و در تمام کشورهای اصلی و مهم آمریکای لاتین اعم از برزیل، کلمبیا، آرژانتین، جمهوری دومینیک، پناما و پرو فعالیت دارد.

این شرکت به ” eBayآمریکای لاتین” نیز شناخته شده است و eBay یکی از سهامداران اصلی این شرکت به شمار می‌رود.

در سال 2016، MercadoLibre گزارش کرد که 136 میلیون دلار سود کسب کرده است و فروش آن در مکزیک به طور سالانه 33 درصد افزایش داشته است.

در حال حاضر، این شرکت به دنبال یک گزینه پرداخت است که به اسپانیایی‌های ساکن ایالات متحده آمریکا امکان خواهد داد اجناس را خریداری کرده و آنها را به طور مستقیم برای خویشاوندان خود در آمریکای لاتین ارسال کنند. مسئولان نیز می‌گویند این افراد می‌توانند به جای ارسال پول، برای خانواده‌های خود جنس خریداری کنند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.