۱۴ محصول دانش‌بنیان ایرانی در نمایشگاه تسالونیکی یونان عرضه شد

0

 ۱۴ محصول دانش‌بنیان ایرانی از جمله مانیتور علائم حیاتی شرکت الکترونیک برتر، داروهای شرکت نانوحیات دارو، تجهیزات پزشکی شرکت آیسان‌طب و محصولات شرکت فن‌آموز و… در نمایشگاهTIF عرضه شده است.

در هشتاد و يكمين دوره از این نمایشگاه، سه شرکت دانش‌بنیان نیز در محل غرفه پارک علم و فناوری پردیس معاونت علمی حضور دارند که دو شرکت کانساران بینالود و پویش دارو، عضو پارک فناوری پردیس هستند.

غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، ۱۱۰ مترمربع است که ۴۰ مترمربع آن در قالب جزیره مستقل در اختیار پارک فناوری پردیس معاونت علمی قرار گرفته است. این رویداد كه كشور روسيه به‌عنوان شريك اصلي آن معرفي شده است، فرصتی مناسب را برای توسعه تعاملات تجاری مبتنی بر فناوری ایجاد خواهد کرد.

این همکاری طی تفاهم‌نامه‌ای که به‌واسطه حضور هیئت یونانی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۶ صورت گرفت، ایجاد شده است. در پی حضور هیئت یونانی در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس)، تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور تسهیل حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه یونان منعقد شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، تبادل غرفه در نمایشگاه‌هایی که در ایران و یونان به‌طور متقابل برگزار می‌شود و ارائه تخفیف برای این غرفه‌ها در نظر گرفته شد. همچنین از شرکت‌های ایرانی دعوت به‌عمل آمد تا در نمایشگاه عمومی یونان در شهر تسالونیکی حضور پیدا کنند.

نمایشگاه تسالونیکی معتبرترین نمایشگاه یونان و حوزه بالکان است که با قدمتی ۹۰ ساله از سال ۱۹۲۶ در شهر تسالونیکی (شهر نمایشگاهی یونان) برگزار می‌شود. این نمایشگاه از ۲۰ الی ۲۸ شهریورماه سال ۹۵ (۱۰ تا ۱۸ سپتامبر) در فضایی با مساحت بیش از ۲۷ هزار مترمربع برپا شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.