گردهمایی استارتاپ‌های ستاره‌ دار

0

تیرماه ۹۵ فرصتی استثنایی برای کسب‌وکارهای مالی پایتخت است؛ فرصتی که در آن استارتاپ‌های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا قرار است دور هم جمع شوند و در فضایی تعاملی فرصت‌های کارآفرینی پیش رویشان را معرفی کنند و یک شبکه‌سازی بزرگ و بی‌نظیر جهانی را رقم بزنند. «فین‌استارز» قرار است فرصتی فراهم آورد تا مرزهای استارتاپ‌های مالی را از مرزهای جغرافیایی فراتر ببرد و استارتاپ‌های بزرگ و کوچک دنیا را با هم آشنا کند. رویداد فین‌استارز که عنوان «بزرگ‌ترین رویداد استارتاپ‌های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا» را با خود یدک می‌کشد، قرار است صاحبان استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری را کنار هم حاضر کند تا ضمن شکوفا کردن ظرفیت‌های موجود، به ظرفیت‌آفرینی بپردازند. فین‌استارز را درواقع می‌توان فرصتی برای فرصت‌سازی نامید. شبکه‌سازی و دیالوگ سازنده‌ای که در این فضا صورت می‌پذیرد، این رویداد را به یکی از شاخص‌ترین رویدادهای استارتاپی مالی تبدیل می‌کند. منظور از استارتاپ‌های مالی مشخصا استارتاپ‌هایی است که در زمینه‌های مرتبط با بانک، بورس و بیمه فعالیت می‌کنند. این رویداد همزمان با نمایشگاه فاینکس ۲۰۱۶ و در چند پنل در قالب‌های متنوع برگزار خواهد شد و سخنرانان متعددی در موضوعات مختلف به سخنرانی خواهند پرداخت.

 بخش‌های فین‌استارز

 کانترهای استارتاپی: استارتاپ‌های حوزه مالی (بانک، بورس و بیمه) فرصت خواهند داشت در فین‌استارز ۲۰۱۶ از کانترهای درنظرگرفته‌شده در این نمایشگاه برای معرفی فعالیت خود استفاده کنند. هدف فین‌استارز معرفی ۵۰ استارتاپ موفق مالی ایران و منطقه خاورمیانه به شرکت‌کنندگان است. اگر شما نیز موسس استارتاپی در حوزه مالی هستید، می‌توانید برای کانتر اقدام کنید.

 صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه: صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه برای معرفی خدمات و پورتفولیوی خود در رویداد فین‌استارز غرفه‌هایی در اختیار خواهند داشت. هدف فین‌استارز معرفی ۱۰ صندوق برتر کشور در این رویداد است. این سازمان‌ها می‌توانند تمایل خود به حضور در فین‌استارز را از طریق وب‌سایت رویداد به دبیرخانه فین‌استارز اعلام کنند.

 جلسات مربی‌گری: مربیان فین‌استارز ساعاتی از زمان خود را به مشاوره اختصاص داده‌اند. این مربیان اشخاصی با سابقه در صنعت مالی، کسب‌وکاری و سرمایه‌گذاری کشور هستند. اگر برای استارتاپ خود به دنبال سرمایه هستید، پیشنهاد فین‌استارز در وهله اول مشاوره با متخصص است. 

 جلسات خصوصی سرمایه‌گذاری: این رویداد در تلاش است تا فضایی تعاملی برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد کند. به همین منظور صندوق‌های سرمایه‌گذاری و فرشتگان سرمایه‌گذار، زمان‌هایی را در فین‌استارز به جلسات خصوصی سرمایه‌گذاری اختصاص می‌دهند. اگر به دنبال سرمایه‌گذار هستید، در این جلسات می‌توانید از این فرصت طلایی استفاده کنید.

 ارائه‌های استارتاپی: اگر استارتاپی در صنعت مالی (بانک، بورس و بیمه) هستید، می‌توانید برای معرفی استارتاپ خود از تریبون فین‌استارز استفاده کنید. ارائه‌های استارتاپی در ۴ روز برگزاری این نمایشگاه برقرار است و هر استارتاپ زمانی ۱۰ دقیقه‌ای برای معرفی کسب‌وکار خود خواهد داشت.

 سخنرانی‌ها: فین‌استارز با دعوت از بزرگان صنعت مالی و به‌خصوص حوزه استارتاپی این صنعت، در تلاش است تا فضای اکوسیستم مالی در حوزه استارتاپ‌ها را به‌درستی به نمایش بگذارد. سخنرانان فین‌استارز با موضوعات روز و ارائه روندهای ایران و جهان، تلاش خواهند داشت این فضا را به تصویر بکشند.

 میزگردهای تخصصی:‌ صنعت مالی کشور و حوزه استارتاپی آن روندهایی جذاب برای بحث و چالش دارند. موضوعاتی نظیر قوانین سرمایه‌گذاری جسورانه، فرشتگان سرمایه‌گذار، ارزش‌یابی استارتاپ‌ها و … موضوعاتی هستند که در جامعه استارتاپی ایران بحث‌هایی داغ و جذاب ساخته‌اند.

 موضوع سخنرانی‌ها و میزگردها 

 سرمایه‌گذاری خطرپذیر و صندوق‌های جسورانه

سازمان بورس به‌تازگی اقدام به اعطای مجوز به VC های ایرانی کرده است. پیش از این برخی از شرکت‌های خصوصی یا دولتی به‌عنوان VC خود را معرفی کرده‌اند. چالش‌های این بازیگران در اکوسیستم کارآفرینی ایران، رویکرد سازمان بورس و چشم‌انداز پیش روی صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر موضوعاتی هستند که در این پنل مورد بحث خواهند بود.

   فرصت‌ها و چالش‌های جذب سرمایه‌گذار خارجی در استارتاپ‌های ایرانی

در شاخص‌های اکوسیستم‌های استارتاپی، ایران نسبت به جذب سرمایه خارجی در رتبه‌های پایین جدول در خاورمیانه قرار دارد. دلیل ریسک‌پذیری پایین سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار ایران چیست؟ چه راهکارهایی می‌توان برای بهبود شرایط فعلی اتخاذ کرد؟ در پنل سرمایه‌گذاران خارجی، تلاش خواهد شد به این سوالات پاسخ داده شود.

 نحوه ارزشیابی استارتاپ‌ها

«استارتاپ من چقدر ارزش‌گذاری می‌شود؟» این سوال بسیاری از استارتاپ‌های ایرانی است. در این پنل با حضور متخصصان سرمایه‌گذاری و کارشناسان اقتصادی به بررسی روش‌های مختلف ارزش‌گذاری پرداخته می‌شود.

 نقش فرشتگان سرمایه‌گذار در توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور

فرشتگان سرمایه‌گذار در اکوسیستم‌های استارتاپی کشورهای توسعه‌یافته بازیگران مهمی در جذب سرمایه هستند. در ایران نیز چند سالی است این فرشتگان مشغول سرمایه‌گذاری‌اند. اما قوانین حمایتی از فرشتگان، راهکارهای نظارتی بر سرمایه‌گذاران فرشته‌ای و چالش‌های این نوع سرمایه‌گذاری می‌بایست با شرایط فعلی منطبق باشند. در این میزگرد به این موضوعات پرداخته خواهد شد.

 API بانکی و بازیگران انحصاری آن

توسن و خدمات انفورماتیک به‌عنوان دو شرکت مادر خدمات بانکی به API بانکی دسترسی دارند. شرایط رقابتی فعلی و نحوه تعامل این دو سازمان با استارتاپ‌های بانکی موضوعی است که در این پنل بررسی می‌شود.

 فرهنگ سرمایه‌گذاری مشارکتی بخش دولتی و خصوصی

راهکارهای نوین سرمایه‌گذاری مشارکتی از سمت بخش دولتی جهت تشویق بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خارجی موضوعی است که در این میزگرد به بحث گذاشته می‌شود.

 بررسی شرایط تحقق تامین سرمایه جمعی  (Crowd Funding)

قوانین سرمایه‌گذاری و اسلامی در روش‌های Crowd Funding دچار چالش‌هایی هستند. به‌روزرسانی قوانین تجارت الکترونیک یا قطع فعالیت سایت‌های Crowd Funding؟ این موضوع در این میزگرد بررسی خواهد شد.

 سرمایه‌گذار خوب کیست؟ و چه زمانی استارتاپ ما به سرمایه نیاز دارد؟

پول هوشمند (Smart Money) چیست؟ چه سرمایه‌گذاری خوب است؟ چگونه به مذاکره با یک سرمایه‌گذار بپردازیم؟

از کجا بدانیم که چه زمانی برای جذب سرمایه مناسب است؟ چه میزان بایستی سرمایه جذب کنیم؟ استراتژی خروج برای استارتاپ الزامی است؟ پاسخ این سوالات را در این پنل خواهید شنید.

 جزئیات برگزاری

زمان: ۲۰ الی ۲۳ تیرماه ۱۳۹۵

مکان: نمایشگاه بین‌المللی تهران

تلفن دبیرخانه: ۳-۶۴۰۸۴۸۵۲

ایمیل: info@finstars.ir

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.