اخبار استارتاپی

کرونا، کنگره جهانی موبایل را نابود کرد

ویروس کرونا
امسال کنگره جهانی موبایل از 24 تا 27 فوریه (۵ تا ۸ اسفند ۹۸) در بارسلونا برگزار می‌شود. با این وجود، شیوع ویروس کرونا در جهان وضعیت را برای برگزاری این رویداد سخت کرده‌ است.

کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress)، بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت موبایل در دنیاست. این کنفرانس برای نمایش عملیات‌های مرتبط با موبایل هرساله برگزار می‌شود. کنگره جهانی موبایل از سال1987 با عنوان ‌GSMA MWC‌ کار خود را آغاز کرد.

امسال کنگره جهانی موبایل از 24 تا 27 فوریه (۵ تا ۸ اسفند ۹۸) در بارسلونا برگزار می‌شود. با این وجود، شیوع ویروس کرونا در جهان وضعیت را برای برگزاری این رویداد سخت کرده‌ است.
ترس از ویروس کرونا باعث شده بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه از حضور در این رویداد جهانی انصراف دهند.

شرکت سوئدی اریکسون(Ericsson) یکی از شرکت‌های تولیدکننده موبایل است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان از حضور در کنگره جهانی موبایل‌2020 بارسلونا انصراف داده است. شرکت اریکسون تصمیم گرفته به جای شرکت در کنگره جهانی موبایل‌2020، محصولات جدید خود را در یک رویداد داخلی برگزار کند.

این رویداد کوچک که در آینده برگزار خواهد شد، ‌اریکسون آنباکسد(Ericsson Unboxed) نام دارد. اریکسون درباره انصراف خود از کنگره جهانی موبایل‌2020 بیانیه‌ای را منتشر کرد. در این بیانیه نوشته شده: «‌سلامت و امنیت کارمندان و مشتریان اولویت اصلی این شرکت است.» مدیرعامل شرکت سوئدی اریکسون گفت این تصمیمی نبوده که به‌سادگی گرفته شده باشد.

کنگره جهانی موبایل یکی از مهم‌ترین رویدادهای صنعت تلفن‌ همراه است و شرکت‌های سازنده موبایل علاقه‌ای به از دست دادن این فرصت ندارند. با این وجود، مدیریت شرکت اریکسون معتقد است این تصمیم به حفظ سلامت کارمندانش کمک می‌کند.

چند هفته‌ای است که ویروس کرونا، سرتیتر خبرها شده و قربانیان زیادی در جهان به خصوص در چین داشته است. پیش از اریکسون، شرکت کره‌ای تولیدکننده تلفن همراه ال‌جی(LG)، از حضور در کنگره جهانی موبایل خودداری کرده بود.

چند روز به آغاز کنگره جهانی موبایل (MWC) مانده و اتفاقات ناخوشایندی که برای این رویداد می‌افتد، تمام‌شدنی نیست. بعد از اریکسون و ال‌جی، شرکت انویدیا (Nvidia) نیز اعلام کرد در بزرگ‌ترین رویداد موبایلی شرکت نخواهد کرد.

[bs-quote quote=”اریکسون درباره انصراف خود از کنگره جهانی موبایل‌2020 بیانیه‌ای را منتشر کرد. در این بیانیه نوشته شده: «‌سلامت و امنیت کارمندان و مشتریان اولویت اصلی این شرکت است.»” style=”style-4″ align=”center”][/bs-quote]

انویدیا که یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه تولید کارت‌های گرافیک در جهان است، دلیل انصراف خود را نگرانی درباره ویروس کرونا عنوان کرده است. انویدیا کارمندان خود را به اسپانیا نمی‌فرستد زیرا می‌ترسد آنها به ویروس کرونا مبتلا شوند. جالب اینجاست که شرکت انویدیا از حامیان کنگره جهانی موبایل نیز بوده است.

انویدیا در دوره‌های قبلی کنگره جهانی موبایل نقش تعیین‌کننده‌ای داشت. شرکت آمریکایی انویدیا می‌خواست از بازدیدکنندگان اصلی مرکز نوآوری هوش مصنوعی(AI Edge Innovation Center ) باشد ولی از حضور در این برنامه خودداری کرد.

کناره‌گیری انویدیا از کنگره جهانی موبایل، برنامه‌های این رویداد را با اختلال مواجه کرد

nvidia

مسئولان برگزاری رویداد MWC هنوز تصمیمی برای جایگزینی شرکت دیگری برای انجام جلسات و مراسمی‌که قرار بود انویدیا، مدیریت آنها را بر عهده داشته باشد، نگرفته‌اند. این احتمال وجود دارد که فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده برای انویدیا در کنگره جهانی موبایل2020 انجام نگیرد.

تاکنون انویدیا و برگزارکنندگان رویداد در این خصوص اظهارنظر نکرده‌اند. شرکت‌های تولیدکننده وسایل موبایلی مانند کوالکام، لنووو، موتورولا، شیائومی و آنر، از جمله شرکت‌کنندگان کنگره جهانی موبایل هستند.

با این همه، به دلیل گسترش ویروس کرونا در چین و دیگر کشورهای جهان، همچنین انصراف شرکت‌های بزرگ موبایلی مثل ال‌جی، این احتمال وجود دارد که شرکت‌های ذکر شده نیز از حضور در این جشنواره خودداری کنند.

آمازون به‌تازگی اعلام کرده این شرکت نیز در کنگره جهانی موبایل‌۲۰۲۰ حضور ندارد. ترس از ویروس کرونا آمازون را مجاب کرده تا همانند اریکسون و ال‌جی از حضور در این رویداد انصراف دهد. برخی شرکت‌ها نیز تدابیر دیگری برای این رویداد در نظر گرفته‌اند.

به عنوان مثال، شرکت چینی ZTE از لغو کنفرانس خبری خود در بارسلونا خبر داد. این شرکت برخلاف ال‌جی، اریکسون، انویدیا و آمازون حضور در این رویداد را به طور کلی حذف نکرد، اما برای مدیران و کارمندانش قرنطینه گذاشت.

از سوی دیگر، شرکت هواوی نیز اعلام کرده تمام مدیران و کارکنان خود را پیش از اعزام به بارسلونا قرنطینه می‌کند. با قرنطینه کارکنان هواوی از سلامت آنان مطمئن می‌شود. در همین راستا شرکت ZTE تصمیم گرفته مدیرانش را برای 2هفته در اروپا قرنطینه کنند.

دیگر کارکنان این شرکت که برای رفتن به کنگره جهانی موبایل به بارسلونا سفر می‌کنند، در چین قرنطینه خواهند شد. در میان تمام هیاهوهایی که برای شرکت‌نکردن در کنگره جهانی موبایل وجود دارد، سامسونگ اعلام کرده همچنان در این رویداد شرکت می‌کند.

تدبیر سامسونگ برای یکی از بزرگ‌ترین‌ همایش‌های فعالان موبایلی، اعزام تعداد محدودی از مدیران ارشد است. ویروس کرونا خسارت‌های قابل‌توجهی بر بخش تکنولوژی وارد کرده به همین خاطر سامسونگ قصد ندارد به یکی از قربانیان کرونا تبدیل شود.

از سوی دیگر سامسونگ قصد دارد در این کنگره جهانی از جدیدترین گوشی موبایل خود رونمایی کند. این شرکت قصد دارد با رونمایی از تازه‌ترین عضو از خانواده گلکسی با نام S20، قدرت‌نمایی کند، ولی آیا این امکان برای سامسونگ فراهم می‌شود تا در روزگاری که رقبایش از حضور در میدان مبارزه خودداری کرده‌اند، خودنمایی کند؟

بحران ایجاد‌شده به واسطه ویروس کرونا، باعث شده حضور سامسونگ در این رویداد نیز مبهم بود

سامسونگ

بسیاری از کارکنان سامسونگ در دفاتر آسیا و آمریکای این شرکت، پروازهایشان را به خاطر نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده‌اند. با اینکه سامسونگ هنوز به صورت رسمی از حضور در کنگره جهانی موبایل انصراف نداده است.

2هفته تا شروع رسمی کنگره جهانی موبایل 2020 باقی مانده و سامسونگ هنوز درباره حضور یا عدم‌حضور کارکنانش، همچنین برنامه‌هایی که در این جشنواره دارد، اظهارنظر نکرده است. اما پیش از اظهار نظر سامسونگ درنهایت ترس از کرونا کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ را لغو کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.