چگونه مهارتتان را خوب ارائه دهید

0

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد دارای تخصص همیشه این است که چطور معرفی خوبی از خود و یا کارشان داشته باشند و از همه مهم‌تر در مقابل یک جمع آن را ارائه  دهند. آکادمی ارائه ناب گروهی است که به‌تازگی با دغدغه مهارت‌های ارتباطی ازجمله ارائه شروع به فعالیت کرده ‌است. محمدی گیوکی و حسام معین‌الدین بنیان‌گذاران این گروه هستند و در تعریف نام و برند خود این‌گونه می‌گویند: «ارائه ناب قدم گذاشتن در راهی است که ما می‌خواهیم توسط آن ارتباطات موثرتری با دیگران داشته باشیم. راهی که در ابتدا باعث بهبود زندگی فردی و درنهایت زندگی اجتماعی ما خواهد شد. برای ارائه بهتر داشتن نحوه ارائه برتر (ناب) را باید بیاموزیم.»

فعالیت‌های آکادمی ارائه ناب با رویداد «سخن‌سرا» شکل گرفت و همچنان این رویداد مهم‌ترین برنامه آکادمی ارائه ناب است. پنجمین سخن‌سرا نیز در اردیبهشت‌ماه با موضوع ارائه آسانسوری برگزار خواهد شد. در سخن‌سرا سه بخش اصلی وجود دارد؛ در بخش اول ارائه‌های ویژه توسط سخنرانان حرفه‌ای (که افراد ویدئویی از ارائه خود برای ما می‌فرستند و از بین آن‌ها ۳ ارائه برای اجرا در برنامه سخن‌سرا انتخاب می‌شود)، در بخش دوم آموزش و در بخش سوم گروه‌ها تشکیل می‌شود و با توجه به موضوع معین‌شده از قبل، گروه‌ها ارائه‌های خود را طراحی و آماده می‌کنند و از هر گروه یک نفر به ارائه آن می‌پردازد. در ادامه نیز تمامی گروه‌ها به ارائه‌های همدیگر امتیاز می‌دهند و بهترین ارائه را انتخاب می‌کنند. همچنین ارائه‌ها توسط متخصصان تحلیل و بررسی می‌شوند.

وجه تمایزی نیز که این گروه همیشه بر آن تاکید دارد، شیوه‌ای است که در برگزاری رویدادها در نظر می‌گیرند. سخن‌سرا از شهریور ۹۴ تاکنون هردو ماه یکبار به مدت ۳ ساعت، در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شده است. آکادمی ارائه ناب در سال گذشته علاوه بر برنامه سخن‌سرا، کارگاه‌هایی مانند مدیریت ترس از سخنرانی و ترفندهای حرفه‌ای ارائه را نیز برگزار کرده است. اطلاعات بیشتر درباره این رویداد را می‌توانید در سایت «ارائه ناب» مشاهده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.