چگونه مهارتتان را خوب ارائه دهيد

0

يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي افراد داراي تخصص هميشه اين است که چطور معرفي خوبي از خود و يا کارشان داشته باشند و از همه مهم‌تر در مقابل يک جمع آن را ارائه  دهند. آکادمي ارائه ناب گروهي است که به‌تازگي با دغدغه مهارت‌هاي ارتباطي ازجمله ارائه شروع به فعاليت کرده ‌است. محمدي گيوکي و حسام معين‌الدين بنيان‌گذاران اين گروه هستند و در تعريف نام و برند خود اين‌گونه مي‌گويند: «ارائه ناب قدم گذاشتن در راهي است که ما مي‌خواهيم توسط آن ارتباطات موثرتري با ديگران داشته باشيم. راهي که در ابتدا باعث بهبود زندگي فردي و درنهايت زندگي اجتماعي ما خواهد شد. براي ارائه بهتر داشتن نحوه ارائه برتر (ناب) را بايد بياموزيم.»

فعاليت‌هاي آکادمي ارائه ناب با رويداد «سخن‌سرا» شکل گرفت و همچنان اين رويداد مهم‌ترين برنامه آکادمي ارائه ناب است. پنجمين سخن‌سرا نيز در ارديبهشت‌ماه با موضوع ارائه آسانسوري برگزار خواهد شد. در سخن‌سرا سه بخش اصلي وجود دارد؛ در بخش اول ارائه‌هاي ويژه توسط سخنرانان حرفه‌اي (که افراد ويدئويي از ارائه خود براي ما مي‌فرستند و از بين آن‌ها ۳ ارائه براي اجرا در برنامه سخن‌سرا انتخاب مي‌شود)، در بخش دوم آموزش و در بخش سوم گروه‌ها تشکيل مي‌شود و با توجه به موضوع معين‌شده از قبل، گروه‌ها ارائه‌هاي خود را طراحي و آماده مي‌کنند و از هر گروه يک نفر به ارائه آن مي‌پردازد. در ادامه نيز تمامي گروه‌ها به ارائه‌هاي همديگر امتياز مي‌دهند و بهترين ارائه را انتخاب مي‌کنند. همچنين ارائه‌ها توسط متخصصان تحليل و بررسي مي‌شوند.

وجه تمايزي نيز که اين گروه هميشه بر آن تاکيد دارد، شيوه‌اي است که در برگزاري رويدادها در نظر مي‌گيرند. سخن‌سرا از شهريور ۹۴ تاکنون هردو ماه يکبار به مدت ۳ ساعت، در دانشگاه علامه طباطبائي برگزار شده است. آکادمي ارائه ناب در سال گذشته علاوه بر برنامه سخن‌سرا، کارگاه‌هايي مانند مديريت ترس از سخنراني و ترفندهاي حرفه‌اي ارائه را نيز برگزار کرده است. اطلاعات بيشتر درباره اين رويداد را مي‌توانيد در سايت «ارائه ناب» مشاهده کنيد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.