۱۰ کتاب که باید در زمینه کارگروهی بخوانیم

1

همواره کار گروهی برای کارآفرینان و صاحبان شرکت‌ها مسئله مهمی بوده است. برخی کتاب‌ها در این زمینه می‌تواند دغدغه کارآفرینان را کمتر کند. با بررسی بهترین کتاب‌ها در حوزه چگونگی بودن در گروه و کارگروهی کردن، ۱۰ کتابی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد را انتخاب کردیم.

همواره کار گروهی برای کارآفرینان و صاحبان شرکت‌ها مسئله مهمی بوده است. برخی کتاب‌ها در این زمینه می‌تواند دغدغه کارآفرینان را کمتر کند.

با بررسی بهترین کتاب‌ها در حوزه چگونگی بودن در گروه و کارگروهی کردن، ۱۰ کتابی که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد را انتخاب کردیم.

کارگروهی ایده‌آل‌: چگونگی تشخیص و ساخت سه خاصیت حیاتی

پاتریک لنسیونی، نویسنده آمریکایی در زمینه مدیریت کسب‌و‌کار است. او به طور تخصصی در حوزه کارگروهی فعالیت می‌کند. او را بیش از هر چیز با کتاب «پنج اختلال در تیم» می‌شناسند. کتاب «کارگروهی ایده‌آل‌: چگونگی تشخیص و ساخت سه خاصیت حیاتی» آخرین کتاب لنسیونی است.

در این کتاب او داستان جف شانلی را روایت می‌کند. جف شانلی مدیری است که شرکت عمویش را با کمک کارگروهی و فرهنگ جمعی از ورشکستگی نجات داد. جف با ساخت یک گروه واقعی و تغییر در سیستم فرهنگی استخدام باعث پیشرفت شرکت شد. لنسیونی دراین کتاب ابزارهایی که به کارگروهی، استخدام و پیشرفت کاری کمک می‌کند را توضیح می‌دهد.

تغییر گروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف

کتاب تغییرگروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف، حاصل تلاش یک گروه از نویسندگان است. این کتاب را جوی فرونتیرا، دنیل لیدل، جیمز ام کوزس و بری زد پوسنر نوشته‌اند. جوی فرونتیرا از مدیران شرکت مشاوره منو و دانش‌آموخته روانشناسی ورزش است.

او همچنین مربی تیم‌های حرفه‌ای ورزشی است. دنیل لیدل، دیگر نویسنده کتاب نیز از موسسان و مدیران شرکت مشاوره منو است. تخصص لیدل در کارگروهی فروشندگان است. لیدل همانند فرونتیرا دکترای روانشناسی ورزش گرفته است. دیگر نویسندگان این کتاب جیمز ام کوزس و بری زد پوسنر در سال ۱۹۸۷ کتاب «چالش‌های رهبری» را منتشر کرده بودند.

این دو سال‌های زیادی با یکدیگر همکار هستند. در حال حاضر اکوسیستم اقتصادی نامطمئن است. به همین دلیل گروه‌ها شروع به کوچک‌شدن کرده‌اند. از طرفی کارگروهی بسیار سخت شده و مدیران باید ‌روی قدرت کارگروهی تمرکز کنند.

در کتاب «تغییر گروه: راهکاری برای تحول عملکرد ضعیف» نکات زیادی از مدل‌های کار گروهی توضیح داده می‌شود. مهم نیست چقدر موقعیت بد باشد و چه اندازه اشتراک‌گذاری اهداف سخت باشد. با راهکارهایی که در این کتاب آمده، می‌توانید دوباره به قله کوه بازگردید.

به همدستان خود کمک کنید

به همدستان خود کمک کنید، شعاری است که توسط بسیاری از مربیان افسانه‌ای بسکتبال چون دین اسمیت و فیل جکسون تکرار شده است. این کتاب توسط کوین پریتچارد و جان الیوت نوشته شده است. کتاب به همدستان خود کمک کنید،‌ روی این نکته تاکید می‌کند که تمام بازیکنان باید بدانند که ورزش کار گروهی است.

اما حقیقتی که باید ورزشکاران بدانند فراتر از این است. نقل‌قولی از لری برد، بازیکن اسبق تیم بسکتبال بوستون سلتیکس در مورد کتاب به همدستان خود کمک کنید، وجود دارد. لری برد می‌گوید: «بهترین درس‌های کار گروهی در مقابل دوربین اتفاق نمی‌افتند. آنها پشت درهای بسته، اتاق‌های قفل‌شده و جلسات تیم و امکانات تمرین رخ می‌دهند.

کوین و جان درهای بسته را باز کرده‌اند و تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که کتاب را بخوانید.» کتاب به همدستان خود کمک کنید، داستان‌هایی واقعی و الهام‌بخش درزمینه کارگروهی تعریف می‌کند. این کتاب داستان‌هایی از ورزش، پزشکی و تجارت دارد.

تجارت هاروارد مروری بر ساخت گروهی بهتر

اگر شما به دنبال بهترین تمرین و ساخت گروه بهتر هستید، کتاب تجارت هاروارد مروری بر ساخت گروهی بهتر، بهترین گزینه برای شما‌ست. در این کتاب ۱۰ داستان الهام‌بخش و مفید بیان می‌شود.

قدرت ساخت گروه:

چگونگی رهاسازی مشترک افراد باهوش در گروه برای افزایش محصولات

کتاب قدرت ساخت گروه توسط توماس ای‌کیسر نوشته شده است. ‌این کتاب توضیح می‌دهد که به دنبال تئوری‌های پیچیده فلسفی، روانشناسی یا گروه‌های آکادمیک نباشید. شما هرگز با تئوری‌های پیچیده نمی‌توانید گروهی قدرتمند بسازید.

کارگروهی و بازی گروهی

کتاب کار گروهی و بازی گروهی، نوشته جیمزکین و بری جولیف است. این کتاب مناسب کسانی است که به دنبال ماجرایی تجربی هستند. در کتاب کارگروهی و بازی گروهی، نویسندگان ‌روی فعالیت گروهی و ابزارهای اضطراری تمرکز می‌کنند. این کتاب محدود به کارگروهی و ساخت فعالیت‌های تیمی است.

ساخت گروه:استراتژی‌های ثابت‌شده برای پیشرفت گروه

کتاب ساخت گروه‌: استراتژی‌های ثابت‌شده برای پیشرفت گروه توسط ویلیام جی دریر، دبلیو گیب دریر، جفری اچ دریر و ادگار اچ شن نوشته شده است. این کتاب غنی از مفهوم، طرح‌ها و پیشنهادهای تمرینی است.

کارگروهی ۱۰۱: چیزی که همه رهبران نیاز دارند

کتاب کارگروهی۱۰۱ را جان سی‌مکسول نوشته است. افراد باهوش بازی‌ها را می‌برند ولی کارگروهی رقابت‌ها را می‌برند. این مسئله در ورزش، فرهنگ پاپ و هرصنعت دیگری که شامل تجارت نیز می‌شود، صدق می‌کند.

کتاب کارگروهی راهنمایی است که توضیح می‌دهد چرا کارگروهی باعث برنده‌شدن در بازی‌ها می‌شود. در این کتاب شما یاد می‌گیرید که گروه خوب نتیجه کارمندان مستقل، رهبران و تمام شرکت است.
با یکدیگر کشیدن:۱۰ قانون برای کارگروهی بالا کتاب با یکدیگر کشیدن اثر جان جی مورفی است.

این کتابی است که رهبر هر گروهی باید بخواند. چیزی که این کتاب را خاص می‌کند، مفهوم آن است. هر قانون این کتاب به سوالات مختلفی پاسخ می‌دهد؛ سوالاتی که تکمیل‌کننده عکس‌ها و نقل‌قول‌ها‌ست. این کتاب هدیه مناسبی برای مربی‌ها، ورزشکاران، رهبران کسب‌و‌کار و همکاران شما‌ست.

۱۷ قانون بی چون و چرا برای کارگروهی

کتاب ۱۷ قانون بی چون و چرا برای کارگروهی نیز توسط جان سی‌مکسول نوشته شده است. خوانندگان این کتاب متوجه می‌شوند که من وجود ندارد بلکه تنها گروه وجود دارد. جان سی‌مکسول یکی ازمتخصصان مجله اینک است.

۱ دیدگاه
  1. salimteiran می‌گوید

    باسلام
    ای کاش اگه این کتاب های ترجمه شده اند، نسخه وطنی اونا و مشخصات ناشر و.. رو هم ذکر میکردید و یا لینک دسترسی به این منابع رو هم می گذاشتید.

    باتشکر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.