ولخرجی‌های به‌جا!

0
  • ادامه تحصیل

تحصیلات عالی از جمله مواردی است که بدون تردید برای هر کارفرمایی باارزش است. اما این امتیاز ویژه شامل حال همه افراد نمی‌شود! (ادامه تحصیل آن‌قدرها هم  کار آسانی نیست!) از این رو کمپانی استارباکس طرحی با عنوان «طرح پیشرفت تحصیلی» را برای کارمندان واجد شرایط خود برقرار کرده است. در این طرح کارمندانی از ایالات متحده (کارمندانی با ساعت کاری در هفته یا بیشتر) می‌توانند مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه ایالتی آریزونا به‌صورت اینترنتی و با پرداخت تمام هزینه‌های تحصیل از طرف استارباکس دریافت کنند. شرکت‌های کوچک‌تر آن‌هایی که توانایی پرداخت هزینه‌های چهار سال تحصیل کارمندان را ندارند نیز به بن‌بست نرسیده و راه‌هایی برای اجرای این مهم برای آنان وجود دارد. این کمپانی‌ها می‌توانند توسط روش‌هایی افراد را مشتاق به ادامه تحصیل به‌صورت شخصی بکنند و یا با پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل و همچنین از طریق افزایش حقوق برای کارمندان با تحصیلات بالاتر آنان را تشویق به تکمیل تحصیلات خود کنند. برای نمونه شرکت Los Angeles-based Konnect PR تقبل پرداخت بخشی از شهریه کلاس‌های دانشگاهی کارمندان خود را به‌عهده گرفته است.

  • ورزش 

اینکه یک کمپانی عرضه‌کننده پوشاک از کارمندان خود بخواهد تا از لحاظ فیزیک بدنی در وضعیت مناسبی قرار بگیرند خواسته‌ای به‌جا و منطقی به نظر می‌رسد. بر این اساس کمپانی پاتاگونیا که یک شرکت تولیدکننده پوشاک در کالیفرنیای امریکا است با فراهم آوردن دوچرخه و پیست دوچرخه‌سواری سالن و کلاس‌های والیبال در راستای این خواسته قدم برداشته است. این شرکت پیشرو همچنین کارمندان خود را تشویق به استفاده از این امکانات ورزشی در طول ساعات کاری نیز می‌کند. این شرکت همچنین برای تشویق شرکت‌های دیگر به انجام عمل مشابه همه‌روزه تصاویر مربوط به تمرینات ورزشی کارمندان را در وب‌سایت این شرکت قرار می‌دهد.

  • فعالیت‌های داوطلبانه

جوانان این دوره اغلب به‌ برخورداری از آگاهی اجتماعی بالا مشهورند. همچنین مطالعات متعددی نشان داده که این نسل به‌طور خاص احترام ویژه‌ای برای کارفرمایان و مدیرانی که هدف‌های فراشرکتی و فراشخصی را از اهداف اصلی شرکت قرار می‌دهند قائلند. به همین علت است که شرکت‌های بزرگی چون Goddard School Jennifer Adams Worldwide  و Zimbra کارمندان خود را با پرداخت حقوق امکان بهره‌مندی از ساعات کاری انعطاف‌پذیر تشویق به شرکت در فعالیت‌های بشردوستانه و پروژه‌های داوطلبانه می‌کنند. در یکی دیگر از مقالات کسب‌وکار مدیرعامل شرکت کاربری زیمبرا پاتریک برانت می‌گوید: «مشارکت مدنی در تجارت مدرن یک ضرورت است و این کار نهایتا به افزایش روحیه کارکنان می‌انجامد.»

  • بلیت‌های رایگان

کارمندان Quicken Loans  از بلیت‌های رایگان برای رویدادهایی که در این موسسه ورزشی انجام می‌گیرد برخوردار هستند. دن گیلبرت مدیرعامل این موسسه ورزشی و صاحب تیم بسکتبال   Cleveland Cavaliers اذعان دارد که کارمندان این شرکت همچنین از هزینه‌های حمل‌ونقل رایگان از محل کار تا منزل و بالعکس برخوردارند. او می‌گوید که کارمندان این موسسه همچنین می‌توانند صندلی‌های دلخواه خود را برای رویدادهایی که در سالن‌ها و زمین‌های این موسسه به ‌اجرا در‌می‌آید به رایگان رزرو کنند.

  • سرگرمی و بازی

کارمندان شرکت Quicken Loan در صورت تمایل می‌توانند بسکتبال بازی کنند. این در حالی است که اعضای کمپانی زینگا می‌توانند برای سرگرم کردن خود در محیط کار از انواع کنسول‌های بازی‌های رایانه‌ای بهره بگیرند. این کمپانی بازی‌سازی واقع در سانفرانسیسکو ایالات متحده توانسته است که با فراهم آوردن اتاق‌های بازی تزیین این اتاق‌ها به‌وسیله المان‌های بازی‌های رایانه‌ای و با فراهم آوردن انواع کنسول‌های بازی نظیر نینتندو ایکس‌باکس و پلی‌استیشن کارمندان خود را سرگرم کند.

  • اعتبارات اضافه

در کمپانی ویبلی همه کارمندان از یک کارت اعتباری که به‌صورت ماهیانه شارژ می‌شود بهره‌مند هستند. افراد این شرکت توسط این کارت می‌توانند از فروشگاه‌های مستقر در محیط این شرکت به میزان مشخصی خرید کنند. علاوه بر مورد فوق این شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی با در اختیار قرار دادن ماهیانه دلار به مدیران آنان را مختار می‌سازد تا در زمان‌های پرمشغله کارمندان با تهیه غذای رایگان ماساژهای رایگان و سرویس‌های رایگان خدمات منزل افراد خود را در آسایش کامل نگاه دارد. در شماره آینده چند شرکت دیگر از این دست شرکت‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.