فری‌لنسر، بازار کار آزادکارهاست

0

فری‌لنسرها و کارفرمایان پروفایل‌هایی را روی سایت ایجاد می‌کنند، کارها را می‌گیرند و انجام می‌دهند و نظرات افرادی را که با آنها کار کرده‌اند، دریافت می‌کنند

فری‌لنسر(Freelancer.com) یک وب‌سایت بازار کار جمع‌سپاری است که به کارفرمایان امکان می‌دهد تا مشاغلی را که افراد با شغل آزاد می‌توانند انجام دهند، به آنها معرفی کند. این استارتاپ در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شده ‌و دفتر مرکزی آن در سیدنی، استرالیاست اما دفاتر دیگری در کالیفرنیای جنوبی، ونکوور، لندن، مانیلا و جاکارتا دارد. فری‌لنسر بازار کاری است که در آن کارفرمایان و کارمندان می‌توانند همدیگر را پیدا کنند.

این سایت به کارفرمایان امکان می‌دهد تا کار مورد نظر خود ار به اعضای سایت بفرستد. به علاوه این سایت به اعضا امکان می‌دهد تا مسابقاتی را برگزار کرده یا در آنها شرکت کنند و در این مسابقات مبلغی به عنوان جایزه اعطا می‌شود.

فری‌لنسرها و کارفرمایان پروفایل‌هایی را روی سایت ایجاد می‌کنند، کارها را می‌گیرند و انجام می‌دهند و نظرات افرادی را که با آنها کار کرده‌اند، دریافت می‌کنند. مجموعه‌ای از گزینه‌ها در این سایت در اختیار افراد قرار می‌گیرد؛ از حساب‌های رایگان گرفته تا اشتراک‌های حرفه‌ای.

فری‌لنسر چندین بازار کار جمع‌سپاری را خریداری کرده است اعم از Get A Freelancer.com  و  EUFreelance.com،‌ لایم اکسچنج، اسکریپت‌لنس.کام، یکی از پیشروان در صنعت فری‌لنسینگ، مرکز رزرو فری‌لنسر.دی‌ای (آلمان)، فری‌لنسر.کام انگلستان، وب‌مستر-تاک.کام (آمریکا)، تالار گفت‌وگویی برای وب‌مسترها‌ و وی‌ورکر. تا ۲۹ مارس ۲۰۱۶، این شرکت ۴۴ بازار کار منطقه‌ای راه‌اندازی کرده و به ۳۴ زبان زنده دنیا و ۲۱ ارز فعالیت خود را ادامه داده است.

فریلنسر

در ۲ آوریل سال ۲۰۱۴، فری‌لنسر بازار کار محتوای دیجیتالی به نام فانترو واقع در اوکراین را خریداری کرد. در آوریل ۲۰۱۵، این استارتاپ یکی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در آمریکا به نام اسکرو‌.کام را خریداری کرد. فری‌لنسر یک هزینه ۱۰درصد دریافت می‌کند که می‌توان آن را به طور ماهانه و با حداقل هزینه ۵ دلار کسر کرد.

این شرکت اخیرا اعلام کرده است که وارد خدمات خانگی و محلی شده ‌و در بازار خانگی استرالیا جایگاه نخست را دارد. اکثر کاربران این استارتاپ از کشورهایی مانند هند، آمریکا، فیلیپین، پاکستان‌ و انگلستان هستند، اما این شرکت از طریق شبکه کاربران خود در ۲۴۷ کشور، منطقه و زمین‌ و در بازارهای در حال ظهور و توسعه‌یافته، شناخته می‌شود.

سه دسته‌بندی شغلی برتر که معمولا درخواست شغل زیادی دارند، فناوری اطلاعات و نرم‌افزار هستند که ۳۴درصد از کل درخواست‌ها را تشکیل می‌دهند؛ طراحی، رسانه و معماری ۳۱درصد و نویسندگی و تولید محتوا ۱۳درصد از این بازار را در دست دارند.

این شرکت دفاتری در مانیلا، فیلیپین؛ سیدنی، استرالیا؛ ونکوور، کانادا؛ لندن، انگلستان‌ و جاکارتا، اندونزی دارد.

در دسامبر سال ۲۰۱۵، دفتر کمیسریای اطلاعات استرالیا (OAIC) متوجه شد که این شرکت قانون حفظ حریم خصوصی را نقض می‌کند بدین صورت که حقوق حفظ حریم خصوصی یک کاربر سابق خود را زیر پا گذاشته‌ و وقتی کارمندان فری‌لنسر به طور عمومی در ویکی‌پدیا و سایر مکان‌ها اطلاعات خصوصی، نشانی آی‌پی‌ و سایر مشخصات شخص را قرار دادند، ۲۰هزار دلار به عنوان خسارت به این فرد پرداخت کرد.

این اداره از فری‌لنسر خواست تا به طور کتبی از این فرد عذرخواهی کند و کارمندان شرکت نیز دوره آموزش رسیدگی به اطلاعات شخصی افراد را ببینند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.