عتیقه‌فروشی اتسی!

0

استارتاپ اتسی (Etsy) یک وب‌سایت تجارت الکترونیکی پی۲سی است که روی لوازم دست‌ساز و عتیقه و نیز لوازم کارخانه‌ای منحصر‌به‌فرد تمرکز دارد. این لوازم طیف وسیعی را پوشش می‌دهد، اعم از هنر، عکاسی، پوشاک، جواهرآلات، مواد غذایی، محصولات اسپا و زیبایی، اسباب‌بازی و غیره. بسیاری از فروشندگان نیز صنایع‌دستی خود مانند سیم و ابزارهای ساخت جواهرآلات را به فروش می‌رسانند. تمام لوازم عتیقه باید حداقل ۲۰ سال عمر داشته باشند. این سایت به فروشندگان فروشگاه‌های شخصی را ارائه می‌دهد و در آنجا فروشندگان اجناس خود را با هزینه ۰.۲۰ دلار به ازای هر جنس فهرست می‌کنند.

تا دسامبر ۲۰۱۴، اتسی ۵۴ میلیون کاربر ثبت شده داشت‌ و بازار آنلاین برای اجناس دست‌ساز و عتیقه ۱.۴میلیون فروشنده فعال را به ۱۹.۸ میلیون خریدار فعال وصل کرد. در پایان سال ۲۰۱۴، این استارتاپ ۶۸۵ کارمند و ۲۹ میلیون جنس فهرست شده در وب‌سایت خود داشت. در سال ۲۰۱۴، اتسی ۱.۹۳میلیارد دلار فروش داشت. از این مبلغ، ۳۶.۱درصد حاصل خریدهایی بود که از طریق دستگاه همراه انجام می‌شد و ۳۰.۹ درصد از آن خارج از آمریکا صورت گرفته بود.

در نوامبر سال ۲۰۱۶، این استارتاپ موفق، بلک‌برد تکنولوژی (Blackbird Technologies ) را به مبلغ ۳۲.۵ میلیون دلار خریداری کرد. بلک‌برد تکنولوژی یک استارتاپ بود که نرم‌افزار هوش مصنوعی را برای اپلیکیشن‌های جست‌وجوی خرید تولید می‌کرد.

وب‌سایت اتسی در سال ۲۰۰۵ توسط یک شرکت کوچک متشکل از رابرت کالین، کریس مگیور و هایم‌شاپیک به نام آیو اسپیس راه‌اندازی شد. ساخت نسخه اولیه آن دو ماه و نیم طول کشید. پس از مدتی، جارد تاربل به این تیم پیوست. ماریا توماس، مدیر اجرایی سابق NPR، در سال ۲۰۰۸ به این استارتاپ پیوست و مدیرعامل آنجا شد اما یک‌سال بعد در دسامبر ۲۰۰۹ اتسی را ترک کرد. تا سال ۲۰۱۱ رابرت کالین مدیرعامل شرکت بود. این شرکت توانست سرمایه‌گذاران بزرگی را جذب کند از جمله شان مینان، اسپنسر و جودسان آین‌ و بنیانگذاران فلیکر و دلیشس.

کالین در نامگذاری این استارتاپ سعی کرده است از نامی استفاده کند که هیچ معنایی ندارد زیرا قصد داشت از هیچ، یک برند بسازد. در سال اول پس از راه‌اندازی این استارتاپ، افزودن ابزارها و قابلیت‌های جدید به سایت توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد زیرا این ابزارها به فروشندگان کمک می‌کردند تا ترافیک به دست آورند.

برای مثال قابلیت‌ تصویرسازی مبتنی بر ادوب فلش. فروش اتسی در ماه مه ۲۰۰۷ از ۱.۷ میلیون دلار گذشت. این استارتاپ آنقدر به سرعت رشد کرد که در نوامبر ۲۰۰۷، خریداران ۴.۳ میلیون دلار برای خرید ۳۰۰هزار لوازم فروشی در اتسی هزینه کردند. در ژانویه ۲۰۰۸، سرمایه‌گذارانی مانند یونیون اسکوئر ونچرز‌ و هابرت بوردا میدیا ۲۷ میلیون دلار روی این شرکت سرمایه‌گذاری کردند.

در فوریه ۲۰۰۸ وقتی ای‌بی با مشکلاتی مواجه شده بود، این تصور به وجود آمد که اتسی می‌تواند رقیب ای‌بی شود. در همین زمان شکایت‌ها و نارضایتی‌هایی به وجود آمد. در همان سال، برخی از کارمندان شرکت را ترک کردند. اتسی نیز چاد دیکرسون را که کارمند سابق یاهو بود، استخدام کرد.

در آوریل ۲۰۰۹، کاربران یک تبلیغ روی توییتر برای این استارتاپ سازماندهی کردند که توجه همه را به این سایت جلب کرد. در سال ۲۰۱۱ نیز اتسی یک سیستم شبکه اجتماعی به سبک فیس‌بوک را معرفی کرد که پیپل سرچ نام داشت. این شبکه به خریداران و فروشندگان کمک می‌کرد با یکدیگر در تماس باشند. اینگونه، جست‌وجوی خریدهای قبلی به آسانی امکان‌پذیر شد. پس از آن اتسی تغییراتی را در سایت ایجاد کرد تا از اطلاعات مربوط به خرید‌های کاربران محافظت شود.

 

ارسال دیدگاه
امتیاز بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.