صفر تا صد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی – ۱

قسمت اول: اهمیت محتوا برای فروشگاه اینترنتی

0

تا به امروز تعداد فروشگاه‌های آنلاین ۱۲ تا ۲۴ میلیون تخمین زده شده است؛ یعنی چیزی بیش از جمعیت حال حاضر تهران! و اگر دیده نشوید و مشکل مخاطب را حل نکنید، هیچ شانسی برای فروش ندارید. البته بگذارید کمی امیدوارتان کنم: «۶۵۰ هزار فروشگاه از بین این تعداد، به درآمد سالانه حدود هزار دلار رسیده‌اند؛ یعنی چیزی حدود ۳ درصد این تعداد.» و تنها یک جاده برای رسیدن به این ۳ درصد وجود دارد که نام آن محتواست.

در فصل اول سریال‌مان از تولید محتوا گفتیم و امیدواریم آن فصل را کامل مطالعه کرده باشید زیرا اگر بلد نباشید محتوا تولید کنید و آن را انتشار دهید، خواندن این مطلب فایده‌ای ندارد و توصیه می‌کنم همین الان به سراغ صفحه دیگری بروید و دیگر به راه‌اندازی فروشگاه آنلاین فکر نکنید.

محتوا محصولتان را به گوگل نشان می‌دهد و گوگل آن را به مخاطب

یکی از دلایلی که پرداختن به بازاریابی محتوا را برای فروشگاه‌های آنلاین ضروری می‌سازد، مسئله سئو و بهینه‌سازی سایت است. بازاریابی محتوا برای فروشگاه اینترنتی و انتشار محتوای متنی باعث افزایش سئوی یک فروشگاه اینترنتی خواهد شد.

در این راستا طرح کلی کلمات کلیدی، انتخاب درست کلمات و شناخت کلمات کلیدی مناسب می‌تواند کمک زیادی به دیده‌شدن یک فروشگاه اینترنتی کند. هر مطلبی که در سایت یک فروشگاه آنلاین به اشتراک گذاشته می‌شود، به طور بالقوه مخاطبانی دارد؛ اما از آنجایی که در دنیای وب روزانه میلیون‌ها مطلب منتشر می‌شود، احتمال آنکه کاربر در حالت عادی مطلب شما را باز کند، چیزی نزدیک به صفر است.

تنها یک چیز است که می‌تواند کاربران را به محتواهای سایت شما متصل کند و آن موتور جست‌وجو است.

بازاریابی محتوا برایتان مشتری وفادار به ارمغان می‌آورد

دو فردی که هیچ‌گونه آشنایی با هم ندارند، تا قبل از برقراری ارتباط، نسبت به یکدیگر هیچ احساسی نخواهند داشت؛ اما به محض برقراری اولین ارتباط نظرشان نسبت به یکدیگر جلب شده و نوعی رابطه دوستی برقرار می‌شود اما این رابطه زمانی ادامه می‌یابد که طرفین نسبت به هم شناخت پیدا کنند.

وفاداری مشتریان نسبت به یک برند نیز موضوعی است که به دنبال شناخت مشتریان از برند حاصل می‌شود و بازاریابی محتوا اصلی‌ترین کانال ایجاد شناخت برای یک فروشگاه آنلاین است.

بازاریابی محتوا برای فروشگاه اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد تا سیاستگذاری‌ها، رویکردها و ارزش‌های اجتماعی خود را نیز با مشتریان به اشتراک بگذارید و نوعی رابطه مبتنی بر دوستی و ارزشمندی را صورت دهید.

وقتی افراد درباره شما بیشتر بدانند، بیشتر رغبت خواهند داشت که از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند. البته بازاریابی محتوا فواید بسیار دیگری نیز برای فروشگاه‌های اینترنتی دارد.

ادامه دارد…

صفر تا صد فروشگاه اینترنتی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.