رهنماکالج دو ساله شد

آرزوهای‌تان را با امید و جسارت و توانمندی دنبال کنید

0

رهنما‌کالج دو‌ساله، تا امروز ۴ دوره برنامه‌نویسی، ۲ دوره طراحی تجربه‌کاربری و رابط‌کاربری برگزار کرده و برای پاییز و زمستان تدارک دوره بازاریابی دیجیتال و هوش مصنوعی را می‌بیند

رهنماکالج پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت رهنماست و  پاییز ۹۵ با هدف توانمندکردن دانشجوها و تازه‌فارغ‌التحصیل‌شده‌هایی که دنبال کار می‌گشتند، ایجاد شد. هدف رهنما‌کالج از بین بردن فاصله‌‌ بین دانشگاه و بازار کسب‌و‌کار است؛ بر این اساس تلاش می‌کند تا به کارآموزان کمک کند تا توانمند و حرفه‌ای شوند و در مسیر شغلی درست قرار بگیرند.

رهنما‌کالج آموزشگاه نیست، بلکه فضایی خلاق و پویاست که ضمن دوره‌های آموزشی، کارآموزان را وارد پروژه‌های چالشی می‌کند، به آنها مهارت‌های فنی کاری می‌آموزد، آنها را با تعاملات کار در تیم و چالش‌های کار گروهی آشنا می‌کند.

این دوره‌ها همیشه رایگان هستند و محدودیت سنی  و جنسیتی برای ورود ندارند.

  این آبان بزرگ‌تر شدیم؛ دوسالگی رهنماکالج

آبان ماه علاوه بر اخبار مختلف ریز و درشت، شایعات و بحران‌ها و حدس و گمان‌هایی که با خودش آورده بود، برای ما پیام دیگری هم داشت؛ تقویم به آبان که می‌رسد به ما این را یادآوری می‌کند که از تولد رهنماکالج یک سال دیگر گذشت و ما دوساله شدیم؛ دوسالی پر از امید و انگیزه که سرشار بود از تجربه‌کردن و آموختن و نشست و برخاست با جوان‌‌های مشتاق و پرنفسی که شوقشان به آموختن و کارکردن، انگیزه مضاعفی به رهنماکالج برای ادامه این مسیر می‌دهد.

وقتی که آبان سال ۹۵ اولین دوره‌ رهنماکالج را شروع کردیم، تصویری که برای خودمان ترسیم کرده بودیم، به شفافیت امروز نبود. از چالش‌ها و پستی‌بلندی‌های مسیر بی‌خبر بودیم و نمی‌دانستیم قرار است در طی کردن این راه با چه مسائلی مواجه شویم.

امروز بعد از گذشت ۲ سال وقتی به مسیر پشت سر نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که چه چیزهایی را به دست آورده‌ایم؛ آشنایی‌های ارزشمند و دوستی‌های پایدار، فرصت‌آفرینی‌های سودمند، آموزش مهارت‌های فنی و شگردهای تعامل حرفه‌ای، مجال شبکه‌سازی و تشکیل تیم، به انجام رساندن پروژه‌های واقعی از آغاز تا پایان، مواجهه با دست‌اندازها و سختی‌های کار گروهی، محک‌زدن مسئولیت‌پذیری افراد، کمک به شناخت فردی کارآموزان.

شاید مهم‌ترین دستاورد رهنماکالج در ۲ سال گذشته، زنده‌کردن و گرم نگه‌داشتن شعله امید در قلب افرادی است که به راه پیش‌رویشان ایمان دارند و با اندک حمایتی می‌توانند قله‌های ‌بلندی را فتح کنند.

رهنما‌کالج دو‌ساله، تا امروز ۴ دوره برنامه‌نویسی، ۲ دوره طراحی تجربه‌کاربری و رابط‌کاربری برگزار کرده و برای پاییز و زمستان تدارک برگزار‌کردن کارآموزی دوره بازاریابی دیجیتال و هوش مصنوعی را می‌بیند و امیدوار است بتواند هر سال دوره‌های کارآموزی‌اش را‌ در هر یک از این رشته‌ها تکرار کند.

تا امروز ۱۸۹ کارآموز دوره‌های رهنما‌کالج را گذرانده‌اند، اغلب آنها شاغل شده‌اند، آنهایی که شاغل بودند با دانش بیشتر و مهارت‌های تازه‌تر به کارشان ادامه می‌دهند، بعضی از آنها رشته کاری یا تحصیلی‌شان را عوض کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند بروند پی ساختن رویاهایشان. ما فکر می‌کنیم رسالت رهنما‌کالج همین باشد؛ از امید گفتن، جسارت بخشیدن و توانمند‌ساختن افراد برای پی‌گرفتن سر‌رشته آرزوهایشان.

هنوز هم جوانیم و بی‌شمار چالش پیش‌بینی نشده در مسیر هست که انتظارمان را می‌کشد؛ اما عمیقا به راهی که در آن قرار داریم باور داریم. این آبان موقع جشن‌گرفتن تولد رهنماکالج آرزو می‌کنیم بتوانیم قدرتمند و پررمق، بیشتر از دو سالی که گذشت  دوره‌های کارآموزی را گسترش دهیم، دانش‌مان را به‌روز نگه داریم، بهترین منتورها و اساتید را برای آموزش دعوت کنیم و بیش از گذشته از شهرهای دیگر پذیرای کارآموزان باشیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.