با یوچک پرسشنامه بسازید

یوچک کمک می‌کند بازار خود را بهتر بشناسید

0

استارتاپ یوچک یک پلتفرم آنلاین است که کسب‌و‌کارها می‌توانند برای ‌ساخت پرسشنامه استفاده کنند و به صورت آنلاین و به صورت آفلاین و از طریق ارسال لینک اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کنند و مشتریان را در معرض پرسشنامه قرار دهند.

استارتاپ یوچک به نشانی ucheck.me توسط امیرعلی حسین‌خان در سال ۹۶ راه‌اندازی شده است. امیرعلی متولد تهران و ۳۱ساله است و در رشته مهندسی نرم‌افزار تحصیل کرده ‌و استارتاپی در حوزه نظرسنجی راه انداخته است.

او می‌گوید: «‌از اوایل دوران دانشجویی وارد کار شدم و استارتاپی را راه انداختم که با ورشکستگی روبه‌رو شد و در تلاش دوم که استارتاپ ucheck بود، با تجربیات و دید بازاریابی که به دست آوردم، توانستم کار را دنبال کنم. در ابتدای راه دو نفر بودیم و هم‌بنیانگذار داشتم ولی از اوایل کار تنها شدم و کار را به‌تنهایی ادامه دادم.

ایده ucheck از یک نیاز شکل گرفت، چراکه یکی از دلایلی که باعث شده بود در استارتاپ قبلی شکست بخورم، نبود داده بود و من بدون اینکه تحقیقات بازار انجام دهم، وارد بازار شدم و شکست خوردم. از طرف دیگر با توجه به اینکه من سفر زیاد می‌روم، می‌دیدم که در کشورهای دیگر به داده‌ها اهمیت زیادی داده می‌شود.

در ایران برخلاف کشورهای دیگر به داده‌ها اهمیت زیادی داده نمی‌شود و هنوز کسب‌و‌کارها قدرت داده‌ها را کشف نکرده‌اند. برهمین اساس فرصتی را شناسایی کردم تا بستری را فراهم کنم تا کسب‌وکارها بتوانند داده‌های خود را به صورت دیجیتالی ذخیره کنند و از آن استفاده نمایند.»

  • استارتاپ ucheck را چطور تعریف می‌کنید و چه خدماتی را در آن ارائه می‌دهید؟

یوچک یک پلتفرم آنلاین است که کسب‌و‌کارها می‌توانند برای ‌ساخت پرسشنامه استفاده کنند و به صورت آنلاین و به صورت آفلاین و از طریق ارسال لینک اطلاعات مورد نیاز را جمع‌آوری کنند و مشتریان را در معرض پرسشنامه قرار دهند. هدفی که داریم این است که کسب‌وکارها از این طریق شناختی نسبت به بازار هدف و مشتریان خود به‌دست بیاورند و به عنوان یک چراغ راهی باشیم که بتوانند راه خود را ادامه دهند.

  • نظرسنجی‌ها چه کاربری‌هایی می‌تواند برای کسب‌وکارها داشته باشد؟

کاربری‌ها بسته به نوع کسب‌وکارها متفاوت است. به عنوان مثال، تیم‌های تحقیقات بازار کسب‌وکارها می‌توانند از این طریق به تحلیل داده‌های بازار بپردازند. تیم‌های منابع انسانی می‌توانند از این طریق به صورت ماهانه از پرسنل خود نظرسنجی انجام دهند.

تیم‌های CRM برای سنجش رضایتمندی مشتریان، تیم‌های توسعه محصول برای شناخت بهتر مشتریان و طراحی محصولات جدید و اساتید و دانشجویان برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌ها کسانی هستند که می‌توانند از خدمات استفاده کنند.

  • تا‌کنون چه تعداد کاربر و کسب‌وکار از خدمات استفاده کرده‌اند؟

تاکنون ‌۲۰۰۰ کاربر و کسب‌وکار از خدمات استفاده کرده‌اند و حدود ۱۰۰ سازمان و شرکت خصوصی از خدمات استفاده کرده‌اند.

  • کسب‌وکارها چطور می‌توانند از خدمات استفاده کنند؟

کاربران می‌توانند در سایت ثبت‌نام کنند و پرسشنامه خود را بسازند و از طریق لینک یا کیوسک‌های نظرسنجی پرسشنامه را در معرض دید مخاطبان قرار دهند‌ و داده‌های جمع‌آوری شده را در لحظه در بستر ucheck تحلیل کنند.

حجم بازاری که ما در آن فعالیت می‌کنیم، حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صورت سالانه است

  • هزینه استفاده از خدمات برای کاربران چقدر است؟

تا ۲۰۰ پرسشنامه خدمات رایگان ارائه می‌شود چرا‌که این تعداد پرسشنامه برای دانشجویان و کسب‌وکارهایی که در اسکیل پایین می‌خواهند کار کنند، کافی است و ما این امکان را ایجاد کرده‌ایم تا همه بتوانند از خدمات استفاده کنند‌ و اگر کسی تمایل داشته باشد راه را حرفه‌ای‌تر ادامه دهد، می‌تواند از پکیج پولی استفاده کند که در آن محدودیتی از نظر تعداد پرسشنامه وجود ندارد.

به صورت ماهیانه پکیج ۱۴۰‌هزار تومان و ۲۸۰‌هزار تومان تعریف کرده‌ایم که بسته به وسعت پروژه و امکاناتی که مد‌نظر دارند، کسب‌و‌کارها می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. همچنین می‌توانند از کیوسک‌های نظرسنجی ما استفاده کنند و آن را در محل کسب‌وکار خود قرار دهند‌ که قیمت آن با قیمت دلار بالا و پایین می‌شود چون در آن تبلت قرار دارد و بسته به نوع کیوسک قیمت آن بین ۳ الی ۴ میلیون است.

  • در حال حاضر به مرحله‌ای از درآمدزایی رسیده‌اید که هزینه‌ها پوشش داده شود؟

خیر، هنوز به این مرحله نرسیده‌ایم و اهداف اصلی ما حضور در بازارهای بین‌المللی است و قصد داریم تا ۲سال آینده به این بازارها دست یابیم و نقطه سر به سر خود را هم همزمان پیش‌بینی می‌کنیم‌ و تا‌کنون هر‌چه درآمد داریم، برای رسیدن به این هدف سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

  • با چه سرمایه اولیه‌ای کار را شروع کردید؟

با حدود ۱۰۰ میلیون تومان. من به دلیل روابطی که در بیزینس خود داشتم، در ابتدای کار موفق شدم که قراردادهای خوبی را با کافه و رستوران‌های زنجیره‌ای مانند کافه ویونا و برگرلند ببندم و بخش زیادی از سرمایه اولیه را به این شکل به‌دست آوردم و الباقی نیز سرمایه شخصی بود. همکاری با این کافه‌ها و رستوران‌ها هم از نظر تامین هزینه اولیه و هم از نظر شناخت برند ما بسیار تاثیرگذار بود.

  • حجم بازار را چقدر ارزیابی می‌کنید و شما قصد دارید چند درصد آن را به‌دست بیاورید؟

حجم بازاری که ما در آن فعالیت می‌کنیم، حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صورت سالانه است که هدف ما یک بازار ۵۰۰ میلیاردی است که ما یک درصد از سهم این بازار را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

  • تا‌کنون با چه چالش‌هایی روبه‌رو بوده‌اید؟

یکی از بارزترین چالش‌های من این بود که تنها بودم و بدون هم‌بنیانگذار کار را ادامه دادم. اداره استارتاپ بدون هم‌بنیانگذار کار دشواری است و مسئولیت زیادی دارد. علاوه بر این، رسیدن به هدفی که داریم و آن هم حضور در بازارهای بین‌المللی است، یکی از عمده‌ترین چالش‌های ماست و با اینکه رقبای قدرتمندی در دنیا داریم، ولی قصد داریم این هدف را محقق کنیم.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.