با چاپ اینجا، لباس‌های خاص بپوشید

0

کارهای ذوقی و خلاق محدودیت‌پذیر نیستند و راه خود را پیدا می‌کنند حتی اگر این خلاقیت در چاپ انواع طرح‌ها روی انواع سطوح و لباس‌ها باشد. تصور کنید خیلی می‌تواند جالب و هیجان‌انگیز باشد که به عنوان کادوی تولد تی‌شرتی هدیه بگیرید که عکس کودکی شما روی آن چاپ شده است. حمید آفرینش‌فر با خلاقیت خود و با استفاده از تکنولوژی چاپ این امکان را فراهم آورده تا شما بتوانید هر نوع طرح یا عکسی که دوست دارید را روی هر محصولی که می‌خواهید چاپ کنید. حمید این کار را با راه‌اندازی وبسایتی به نشانی chapinja.com بسیار ساده‌تر کرده است. او 29ساله و متولد شیراز است و کارشناسی خود را در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه باهنر شیراز گرفته است.

  •  ایده چاپ اینجا چطور و چه زمانی در ذهن شما شکل گرفت؟

ایده اولیه مربوط می‌شود به دوران دانشگاه که دوست داشتم لباس‌هایی با طرح‌های خاص بپوشم. این پیش‌زمینه در ذهن من بود تا بتوانم طرحی که در بازار وجود ندارد را روی تی‌شرت چاپ کنم.

بعد از اینکه مدتی به‌عنوان طراح سایت در یک کانون تبلیغات و آگهی کار می‌کردم و با صنعت چاپی آشنا شدم، ایده اجرایی کار به ذهنم رسید و به این نتیجه رسیدم که این ایده می‌تواند با تکنولوژی چاپی که با آن آشنا شده بودم، شدنی شود. از آن زمان تصمیم گرفتم چاپ اینجا را راه‌اندازی کنم. 

  •  چاپ اینجا دقیقا چه خدماتی را ارائه می‌دهد؟

چاپ اینجا یک سرویس آنلاین برای چاپ طرح‌ها، نوشته و متون اختصاصی روی محصولات مختلف شامل تی‌شرت، تاپ، شال، پرچم، لیوان، لیوان‌های حرارتی، پیکسل، پازل و غیره است. در چاپ اینجا محصولات خام را خودمان خریداری می‌کنیم، مشتری هر عکس یا نوشته‌ای را که می‌خواهد را برای ما ارسال می‌کند و ما آن طرح را روی محصول موردنظر مشتری چاپ می‌کنیم. حتی اگر طرح ارسالی ویرایش نشده باشد یا فرد با کارکرد نرم‌افزارهای ویرایشی ماند فتوشاپ آشنایی نداشته باشد فضایی در سایت وجود دارد که کاربر خودش می‌تواند با استفاده از یکسری ابزار بسیار ساده و متنوع، طرح‌ها را با هم ادغام کند و به صورت یک‌جا یا تک‌تک روی سایت آپلود کند و در پروفایل خود نیز طرح‌ها را برای چاپ مجدد ذخیره داشته باشد. بعد از آن ما طرح نهایی را روی محصول انتخابی مشتری چاپ و برای او ارسال می‌کنیم. 

  •  مدل درآمدزایی شما در چاپ اینجا چگونه است؟ 

ما براساس تنوع محصول در سایت، تعداد موردنظر برای چاپ و ابعاد طرح چاپی که می‌تواند A4 یا A3 باشد قیمت‌های مختلفی را ارائه می‌دهیم. مثلا چاپ یک‌روی، روی تی‌شرت با سایز A4 ، 28 هزار تومان است. اگر چاپ دو رو باشد قیمت 34هزار تومان می‌شود. به صورت کلی بازه قیمت محصولات شامل ارزان‌ترین محصول که پدموس است 11هزارتومان تا 50هزارتومان که گران‌ترین نوع چاپ است، می‌شود. از این قیمت‌ها در صنعت چاپ تقریبا 50درصد هزینه است و 50درصد سود اما چون در چاپ خرابی زیاد داریم این نسبت تغییر می‌کند. به‌طور کلی کاربر محصول را به صورت خام انتخاب می‌کند و بعد براساس تعداد روی موردنظر برای چاپ و اندازه چاپ قیمت تغییر می‌کند و کاربر می‌تواند این تغییرات قیمت را برای هر حالت موردنظر ببیند. مثلا اگر کاربر یک‌موس پدخام را انتخاب کند، می‌بیند که قیمت  5هزارتومان است و با انتخاب یک شکل گرافیکی می‌بیند که مبلغ تغییر می‌کند. کاربر می‌تواند محصول را به صورت خام هم خریداری کند ولی تمایز کار ما در بحث چاپی است و محصول خام در بازار هم موجود است.

  •  شما خودتان دستگاه چاپ دارید؟

زمانی که ما سایت را راه‌اندازی کردیم و در پارک علم‌وفناوری فارس مستقر نبودیم به صورت برون‌سپاری کار می‌کردیم یعنی سفارش را می‌گرفتیم و به چاپخانه برای چاپ ارسال می‌کردیم. بعد از استقرار در پارک دستگاه را خریداری کردیم و خودمان چاپ را انجام می‌دهیم.

  •  شما چطور محصولات را به دست مشتریان می‌رسانید؟

شیوه توزیع ما درواقع یک روال را طی کرد و به بلوغ رسید. در ابتدا ما با ماشین شخصی محصولات را درب منازل مشتریان می‌رساندیم. بعد به تدریج برای مشتریان خارج از شیراز سفارشات را با پست عادی، سفارشی یا پیشتاز انجام می‌دادیم و طی تجربه‌ای که به‌دست آوردیم، متوجه شدیم بهترین پست، به‌خاطر حسن‌هایی که برای کار ما داشت پست پیشتاز است. در حال حاضر هزینه ارسال برعهده مشتری است و فقط در روزهای پنج‌شنبه هزینه ارسال در شیراز رایگان است. این هم به این دلیل است که ارسال رایگان تجربه  خیلی خوبی برای مشتری رقم می‌زند به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک روز را به ارسال رایگان اختصاص دهیم.

  •  برای معرفی چاپ اینجا از چه روش‌هایی استفاده کرده‌اید؟

در ابتدا به صورت کلامی به دوستان و آشنایان کار را معرفی کردیم و بعد از آن از تبلیغات چاپی استفاده کردیم. به غیر از فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در همایش‌ها و گردهمایی‌های آی‌تی و الکامپ شیراز شرکت کردیم. چاپ اینجا یکی از ایده‌های برتر و شایسته تقدیر مسابقه نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه شیراز شد. علاوه بر این وبسایت اول در دسته فروشگاه‌های اینترنتی استانی به انتخاب داوران در جشنواره وب نهم سال 1395 نیز شدیم.

  •  وجه‌تمایز شما با استارتاپ‌های دیگری که تقریبا در این حوزه فعالیت می‌کنند، چیست؟

ما در بحث منطقه‌ای می‌توانیم جنوب کشور را پوشش دهیم تا هزینه ارسال کمتری به مشتری تحمیل شود.

همچنین مزیت اصلی ما امکانات سایت است که کاربر فقط عکس را آپلود نمی‌کند بلکه همان‌طور که گفتم می‌تواند طراحی کند. ویرایش‌های موردنظر خود را با ابزارهای ساده‌ای که به صورت آنلاین در اختیار دارد، انجام دهد و طرح موردنظر خود را برای چاپ، نهایی کند. ما تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم خدمات به صورت هوشمند در سایت ارائه شود. در حقیقت مزیت رقابتی را روی بحث فنی سایت متمرکز کرده‌ایم.

  •  اعضای چاپ اینجا را معرفی می‌کنید؟

خودم موسس و طراح وب هستم، محمد دلاوری‌کشکولی هم دیگر موسس چاپ اینجا و توسعه‌دهنده وب  است و محمد مهدی‌فهندژسعد هم مسئول بازاریابی و مارکتینگ تیم ماست.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.