بازاریابی انتخاب سردبیر

استراتژی‌های بازاریابی شکلات جهانی لوته

بازاریابی برند لوته
برند لوته (Lotte) یکی از شرکت‌های معروف شیرینی، شکلات، آدامس، قهوه و… در جهان محسوب می‌شود که در سال ۱۹۶۷ در کره‌جنوبی راه‌اندازی شده و در حال حاضر یکی از برندهای قابل توجه آسیایی در زمینه تولید شکلات به شمار می‌رود.

لوته که کار خود را با تولید آدامس‌های گیاهی و متنوع شروع کرده بود، از همان آغاز شبکه قوی بازاریابی خود را راه‌اندازی کرده و از طریق راهکارهای مختلف بازاریابی، از تبلیغات تلویزیونی، برگزاری نمایشگاه‌ها و … گرفته تا استفاده از استراتژی‌های دیجیتال در دنیای امروز، سکان کشتی تبلیغاتی خود را هدایت کرده است.

گسترش برند لوته در فضای بین‌المللی

یکی از نکات قابل توجهی که در رابطه با استراتژی‌های برندسازی و تبلیغاتی برند لوته وجود دارد، گسترش قابل توجهی است که این نام تجاری در بازارهای جهانی یافته است، از اوایل دهه ۷۰میلادی این شرکت به فکر گسترش نام تجاری خود در سایر نقاط جهان افتاد و نمایندگی‌های زیادی را در کشورهای آمریکایی، اروپایی و آسیایی راه‌اندازی کرده، به طوری که در حال حاضر برند لوته یک صبغه بین‌المللی را برای خود ایجاد کرده است.

البته حضور در بازارهای جهانی به عنوان یک استراتژی بازاریابی زمانی موفق خواهد بود که یک نام تجاری بتواند همزمان با چنین حضور گسترده‌ای، ظرفیت تولید خود را نیز بالا برده و پاسخگوی نیازهای این بازارها نیز باشد.

به همین دلیل نیز برند لوته همگام با توسعه بازارهای خود در فضای بین‌المللی، به توسعه محصولات خود نیز پرداخته و سعی در تولید محصولاتی داشته که خلاقانه‌تر و متفاوت‌تر از محصولات رقیب باشند.

در همین راستا، تولید شکلات نیشکری، آدامس‌های گیاهی، استفاده از شیرین‌کننده فاقد چربی و … از جمله ابتکاراتی به شمار می‌روند که شرکت لوته برای حضور گسترده در بازارهای جهانی، در دایره تولیدات خود ایجاد کرده است.

لوته، برندی که به سلامتی مخاطب اهمیت می‌دهد

طبیعی است که مردم به سلامتی خود اهمیت زیادی می‌دهند و در این میان، خصوصا در استفاده از محصولات قنادی بسیار حساس هستند، برند لوته نیز با درک این نیاز مصرف‌کنندگان، سعی در ارائه محصولاتی دارد که کمترین آسیب را به سلامت انسان وارد کنند.

از آنجایی که شیرینی، شکلات و آدامس به عنوان مهم‌ترین محصولات این برند شناخته می‌شوند، این کمپانی سعی در تولید محصولاتی داشته است که از مواد گیاهی و سالم تهیه شده و اثرات منفی نداشته باشند.

شناخت نیاز مخاطب، می‌تواند یک نکته کلیدی و راهنما برای تولید محصولاتی باشد که در نهایت توسط مشتریان خریداری می‌شوند، به همین دلیل نیز نام تجاری لوته با درک این نکته که مخاطبان به سلامت خود اهمیت زیادی می‌دهند، به اصلاح محصولات خود پرداخته و مواد گیاهی و طبیعی را در دایره تولیدات خود قرار داده است.

همچنین جالب است بدانید که این شرکت در ادامه درک نیاز مخاطبان در زمینه سلامتی، محصولاتی مانند مکمل‌های ویتامین، مواد معدنی، عصاره‌های گل‌ها و گیاهان را نیز در بین محصولات خود قرار داده و به طور کلی خود را به عنوان یک برند که حامی سلامت مخاطبان است، معرفی کرده است.

شناخت نیاز مخاطب، می‌تواند یک نکته کلیدی و راهنما برای تولید محصولاتی باشد که در نهایت توسط مشتریان خریداری می‌شوند. لوته با درک این نکته که مخاطبان به سلامت خود اهمیت زیادی می‌دهند به اصلاح محصولات خود پرداخته است

گسترش خط تولید با برنامه‌های دقیق

حضور در بازارهای جهانی باعث شده است که برند لوته شناخت قابل توجهی از بازارهای مصرف خود به دست بیاورد، در این میان یکی از بزرگ‌ترین بازارهای این نام تجاری در آسیا، هندوستان است که در سال ۲۰۰۴ وارد این بازار شده و در حال حاضر یک نام شناخته‌شده در بین مخاطبان هندی خود به شمار می‌رود.

بر همین اساس، این کمپانی خط تولید خود را از کوکی‌ها و شکلات‌های شناخته‌شده، به سوی یک محصول جدیدتر سوق داده و بستنی را به عنوان یکی دیگر از محصولات خود وارد بازار این کشور کرده و برای این منظور نیز سهام یکی از مهم‌ترین برندهای بستنی هند را خریداری کرده است.

در واقع می‌توان گفت گسترش خط تولید اگر به‌درستی انجام شود، می‌تواند یک سکوی پیشرفت برای برندها محسوب شود، در همین راستا نیز نام تجاری لوته، دو اقدام خلاقانه و قابل توجه را انجام داده است.

یکی اینکه به جای تولید مستقیم و یکباره یک محصول جدید، یک شرکت تولیدکننده را خریداری کرده که چنین اقدامی باعث جلوگیری از اشتباهات شده و مزیت استفاده از تجربه شرکت مذکور را نیز داراست؛ قدم بعدی برند لوته این بوده که به جای گسترش خط تولید خود در همه بازارهای جهانی، تولید این محصول جدید را در یکی از بازارهای تحت تصرف خود آغاز کرده است.

در پیش گرفتن چنین روندی نیز علاوه بر اینکه خطرات ناشی از اشتباه را کمتر خواهد کرد، فرصت آزمایش و مطالعه این روند را فراهم کرده و مطالعات دقیق‌تری را در پی خواهد داشت، به طوری که کم‌کم شاهد حضور بستنی‌های این برند در سایر بازارهای جهانی نیز خواهیم بود.

دستیابی به سطح رضایت مشتری

یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که بسیاری از برندهای امروزی به آن واقف هستند، بحث ارتباط با مشتریان و دریافت بازخورد مناسب از آنهاست، برند لوته نیز با راه‌اندازی یک تیم بازاریابی قوی، برقراری یک تعامل قوی و دوسویه را در دستور کار خود قرار داده و خصوصا در فضای دیجیتال و صفحات اجتماعی خود، رابطه تعاملی مناسبی را با مخاطبان ایجاد کرده است.

مهم‌ترین هدفی که این نام تجاری از طریق برقراری رابطه با مشتریان دنبال می‌کند، دستیابی به سطح رضایت آنهاست؛ به این معنا که با ارائه پرسشنامه‌های مختلف، برگزاری کمپین‌ها و مسابقه‌هایی که مخاطب به شرکت کردن در آنها ترغیب می‌شود و … به طور غیرمستقیم با مشتریان خود وارد رابطه شده و از نظرات و سطح رضایت آنها نسبت به محصولات لوته آگاه می‌شود.

طبیعی است که هر چقدر این ارتباط قوی‌تر و البته به صورت غیرمستقیم‌تر برقرار شود، اثرات مثبت بیشتری به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.

در حال تست نسخه ی آزمایشی سایت شنبه مگ هستیم!

اگر با ایراداتی در رابط کاربری سایت مواجه شدید، آن را به ما اطلاع دهید. از همراهی تون سپاس‌ گذاریم.