استارتاپ‌ها در دهکده جوانی

0

هفته گذشته شاهد آغاز رویداد دهکده جوانی بودیم،خانه شهریاران جوان با همکاری اداره‌کل امور بانوان شهرداری تهران، جشنواره دهکده جوانی را برگزار می‌کنند. در این جشنواره که از اول مرداد تا ۳۱ شهریور ماه به مدت ۶۲ روز برگزار می‌شود، روزانه هزاران نفر بازدیدکننده به این مکان می‌آیند و ضمن تماشای برنامه‌های شاد و مفرح، از غرفه‌های متنوعی که در محوطه نمایشگاهی برج میلاد برپا شده، دیدن می‌کنند.

حضور پررنگ استارتاپ‌ها در جشنواره تابستانی امسال یکی از نکاتی است که مورد توجه جوانان قرار گرفته است. بیش از ۵۰ استارتاپ در محوطه نمایشگاهی برج میلاد، غرفه دارند که با مشارکت هفته‌نامه شنبه به معرفی خدمات و محصولات خود می‌پردازند. همچنین غرفه‌هایی برای مشاوره کسب‌وکار و آموزش نکات کارآفرینی تدارک دیده شده و جوانانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکاری را دارند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند، می‌توانند به این غرفه‌ها مراجعه کنند. هفته‌نامه شنبه نیز در این نمایشگاه حضور دارد و علاقه‌مندان برای کسب هرگونه مشاوره، اطلاع‌رسانی و دریافت نشریات، می‌توانند به این مکان مراجعه کنند و از نزدیک با هفته‌نامه آشنا شوند.

بخش دیگر این جشنواره «کافه رسانه» نام دارد که شامل کافه آی‌تی، کافه مجلات، کافه کتاب، کافه سینما، پاتوق عکاسان و خبرنگاران و غیره است که در قسمت رستوران محیطی برج میلاد و فضای جانبی آن انجام می‌پذیرد. ابویی مدیرعامل خانه شهریاران جوان هدف از برگزاری این جشنواره را غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان تهرانی و تقویت بسترهای فرهنگی برای جوانان در حوزه های مختلف خوانده و امیدوار است تا از این طریق گامی در جهت بهبود و مفیدسازی اوقات فراغت تابستانه جوانان برداشته شود. وی همچنین گفت که جوانان علاقه‌مند که امکانات ایاب‌وذهاب برای حضور در برج میلاد را نداشته باشند، می‌توانند از طریق سایت خانه شهریاران جوان ثبت‌نام کنند.

ابویی همچنین اظهار داشت که در برگزاری این جشنواره، مباحث مالی مطرح نیست و غرفه‌های جشنواره دهکده جوانی تنها در راستای خدمت‌رسانی علمی و فرهنگی با همکاری موسسات، دانشگاه‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه مباحث و موضوعات جوانی برپا شده است.

قرار است ویژه‌برنامه تلویزیونی ویژه جوانان پایتخت از ساعت ۲۱:۳۰ در ضلع جنوب‌غربی برج میلاد تهران اجرا شود که این ویژه‌برنامه هر شب و در طول جشنواره دهکده جوانی در ساعت اعلام‌شده از شبکه دوم سیما پخش می‌شود.

برگزاری بزرگ‌ترین گردهمایی دختران جوان شهر تهران در برج میلاد و ایستگاه‌های اندیشکده علمی-آموزشی در پنج پهنه تهران، اجرای برنامه‌های میدانی، هنرهای تجسمی، موسیقی اقوام و اجرای گروه‌های پرفورمنس در محوطه برج میلاد از جمله برنامه‌های جانبی است که در تابستان ۹۵ در این جشنواره برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.